Jump to content
Александър Назиков

Относно разстоянието на електродите на свещите

Recommended Posts

Здравейте Колеги,
нуждая се от помощ.
От два месеца съм собственик на Honda CRV  2001  г. 147 к. с, газ бензин, имам нужда от помощ относно разтоянието на електродите на свещите при двата типа гориво. Свещите са NGK. Благодаря и Ппздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето

IMG-89cf17d75c89234a5bf0fb06935d3220-V.thumb.jpg.67e70793b25e27086b481749c5aec414.jpg

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва с двата типа е весело. Единствено и само на 1.1 

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е растоянието, а вторите са на NGK за модела но иридиеви които са с много по-дълъг  експлоатационен период.

 Явно колегата  е попаднал на митовете и легендите  за намаляне на разстоянието между електродите .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, CARPERA написа:

.

 Явно колегата  е попаднал на митовете и легендите  за намаляне на разстоянието между електродите .

Със сигурност ще се обосновеш.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, AtsokOld написа:

Със сигурност ще се обосновеш.

 

 

Няма какво да се обосновава , разтоянието е едно и то е 1.1 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да то е 1.1 при намалянето започва да се натоварва всичко обратно по веригата и  за постигане нещо което няма сигурен ефект прецакаш доста скъпи неща.

Така добре ли е обосновано. 

От снимката  NGK с иридиевите е задоволила това търсене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко за двата модела свещи.

Карам в момента Денсо иридиевите карал съм и на NGK с иридиевите  на които имам 60 хил и са в перфектно състояние.

Мой приятел с същото CRV  същия мотор същото газово като моето ,монтирано от един и същ човек.

Свещите са NGK  за модела от снимката първите, малко по калпавото производство Франция,дават по често дефекти от Японските.

Еднакъв  разход,  еднакво вървят, незнам какво повече да напиша от това,освен разлика в  по дългия живот на иридиевите.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям личен опит с хонда джаз на жена ми, колата имаше прекъсване при каране на висока предавка на ниска скорост по осезаемо на газ, в сервиз за газови уредби майстора изрази съмнение, че проблема е от голямото разстояние на свещите което беше 1,1 намали го на 0,7 че за газта така трябвало,и наистина колата се пооправи, но амо на газ,на бензин колата взе трудно да пали докато загрее не можеше да се форсира абе ужас, взех да увеличавам разстоянието през 0,1мм, но докато не го направих 1,1 както си е по каталог проблема на бензин си оставаше,накрая смених две от бобините и колата заспа и на газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха познай от какво са гръмнали двете.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за Джаза/и тия прословути бобини/ но при ЦРВ-то май поема всичко......старите ми свещи бяха на 3-3.2 мм и си вървеше много добре на бензин.....сега след ,като сложих  газова още нямам време да ги намаля на 0.7-0.8......ама и се чудя, защо ли да го правя , след като си е добре на 1.1 -NGK-то

Редактирано от Jim_G
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намали  го  и ще писнеш тема откъде да купя бобина.

Какво са тея свещи на 3.2 казваш стари явно дооооста стари. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...