Jump to content
A4kakan

Потракване от диференциала

Recommended Posts

Здравейте.Имам следния проблем.Когато  карам на първа предавка на пълен ляв или десен бавно в кръг се чува леко потракване чат чат от диферинцяла на прав участък е добре.Хонда црв 3 дизел Проблема с лекото претракване от диферинцяла чат чат е само при пълен ляв или десен например като карам на първа в кръг.На прав учстък си е ок.Един майстор от Варна който се занимава само с Хонда ми каза че е попадъл на такъв проблем и се оправяло със смяната на маслото с оригинално на Хонда.Моля за мнения..

Редактирано от Zlatozator
Колега, другия път си науменувайте темата по-кратко и ясно. И се пише "диференциАл".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, 

Смяната на маслото в диференциала според мен е задължителна. Маслото само оригинално, събира по спомен 1.2 литра.  Ако няма резултат, то тогава се разтърси из форума за "полиране на дискове" в домашни условия.  Скоро някой беше питал отново за това. Също и в оф-роуд форума има инфо по темата. 

Редактирано от tanas4o_
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99.9% проблема ще се реши след смяна масло диференциал. Интересното е, че при мен звука беше по-скоро стържещ, отколкото тракащ. 

Както е казал колегата над мен, смяната е задължителна и най-вероятно единствената интервенция, която ще ти се наложи да предприемеш за решаване на проблема, по-дибре не отлагай и не го мисли повече. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При някой от случаите  шума изчезва  при повторна смяна. Все пак при смяната не изтича цялото количество ,и когато не е сменяно никога ,новото бързо става на чорба.Особенно ако стария собственик е газил отзад в вода и е проникнало влага или вода през отдушника ,примерно е рибар и има лодка,маслото е станало на боза в дифта. 

Маслото е единственно това

 

https://honda-solaray.bg/product/346/diferentsialna-technost-honda-dps-f-1l.html

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук цената е по-ниска и има безплатна доставка!

http://namaleniavtochasti.com/honda/1615-originalno-maslo-dps-f-honda-maslo-diferencial-1l.html?search_query=DPS-F&results=2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...