Jump to content
freemanbg

Въпрос за монтаж на камера за задно виждане

Recommended Posts

Здравейте,

 

Видях, че по темата има доста писано, но честно казано, никъде не можах да намеря някой да препоръчва сервиз (в София), където могат да ти монтират такава камера. Та въпроса ми е, има ли такъв сервиз в София, или трябва всеки да се справя сам?

 

И още един въпрос - тъй като навигациите за тези модели са на дискове, които изкарват неповече от 5-6 месеца, дали има някой който е modnal текущата навигация на Accord 2007 (фейсова), така, че да чете цялата информация от флашка вместо от DVD?

 

Благодаря предварително. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. За монтажа на камерата ти трябват към 2 часа свободно време и клип как се разглобява конзолата за да стигнеш до  DVD рома. Аз и за Пловдив не знам сервизи за монтаж, но не е сложно. Относно втория въпрос моят диск е вече на година и половина и нямам никакви проблеми, освен че картата ми вече е стара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накратко, за преди фейслифта, има ли вече лесен начин за монтиране на камера към навигацията?

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почисти си DVD устройството. моят диск е записан от преди някъде три години и нямам никакъв проблем.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, за ДВД-ром-а, ще го почистя, надявайки се да се оправят нещата. За камерата, може ли  да дадете описание как трябва да се монтира, от къде мога да си взема камера и т.н.? Гледах някакви теми във форума, но отнема прекалено много време да се ориентира човек какво точно трябва да се направи и някои от снимките не са вече налични.

 

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно:

BGN 17.91 44%OFF | FUWAYDA CCD night vision waterproof car reverse backup parking rear view camera FOR Honda Accord Pilot Civic Odyssey Acura TSX
https://s.click.aliexpress.com/e/4s5mmuay

а описания как да се монтира има много просто потърси в google че нямам време сега...

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си монтирах камера, вързах я към задната, кабелите минават по панелите на багажника, и чак до отпред под панелите на вратите. Пуснах я към допълнителен монитор, който също ползва задната за да включи, понеже нямам нави, доста добре стана на външен вид. Единствения минус е, че имам смущения, ще търся реле и стабилни 12v, за да ги оправя, не очаквах да е чак толкова досадно да ти премигва или да е на черти. Иначе не е сложно, на мен ми отне около половин час, като си бях приготвил нещата предварително. 

 

Това съм купувал:

1) https://s.click.aliexpress.com/e/ruFNhjQg

2) https://s.click.aliexpress.com/e/CZXB0QaU

 

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е къде си сложил екрана и как изглежда.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кратко. На гърба на DVD- то в ограденото включваш самоделно направената букса. Ето снимки

Screenshot_2019-11-05-19-48-19-074_com.android.browser.png

Screenshot_2019-11-05-19-47-52-463_com.android.browser.png

Screenshot_2019-11-05-19-48-06-726_com.android.browser.png

Screenshot_2019-11-05-19-49-18-982_com.android.browser.png

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, Pavel_Pavlov said:

Интересно ми е къде си сложил екрана и как изглежда.

Screenshot_20191105_205018_com.android.gallery3d.thumb.jpg.b64c5120d3ea1003671a6c40e3a82573.jpg

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах, на префейс може ли да се монтира камера за задно виждане към оригиналната навигация? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Nikito82 написа:

на префейс може ли да се монтира камера за задно виждане към оригиналната навигация? 

Не може.

 

Аз като монтирах моята си смених и плафона за номера от другата страна, за да е LED и той. Съответно ми остана един плафон от комплекта. За 15лв го давам с бонус букса за към ДВД-то отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Не съм сигурен ако смениш DVD рома с такъв от фейс дали няма да стане на префейса. Разликата мисля, е само в буксата за видеовхода от камерата. Тогава може и картата за навигацията да тръгне, но не съм сигурен. Някой ако е пробвал от колегите да каже.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги са писали, че може, но тъчскрийна спира да работи. Ако работата с джойстика не е проблем – става. Иначе трябва и екранът да се смени.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте :). Значи закупих камерата, монтирал съм я на колата на мястото на едната лампа за номера. Намерих букса и съм я направил както е показано на схемата по-горе, всичко работи както се очаква, когато включа на задна, на монитора се появява образа от камерата. Но за съжаление не успявам да прекарам кабела за видео сигнал, който трябва да стигне от навигацията, чак до капака на багажника, където е монтирана камерата. Удрям камък още на първия участък, където искам да прекарам кабела от скоростния лост до единия страничен праг на шофиора. 

 

Може ли някой да даде акъл как да го прекарам, или ако познава някой който го е правил в София, можем да се видим да покаже? Или да я закарам на някой сервиз и да ги помоля само кабела да ми прекарат?

 

Благодаря предварително. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз прекарах моя централно, а не под прага. 

 

Минах под скоростния лост, под подлакътника, под задната седалка, от там в страничната кора на багажника и после към капака. 

 

За целта се сваля всичко около скоростния лост, можеш само да разхлабиш подлакътника, а за минаване от него до под седалките първо пъхнах твърда тел, за която закачих кабела и го издърпах. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, видео кабела можеш да го пъхнеш между пластмасата на централната конзола и мокета на пода в посока краката на пасажера. От там просто напъхваш кабела между мокета и пластмасата докато стигнеш под жабката и после под пластмасовите капаци на праговете до багажника. Или както ти е казал колегата централно на зад. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за идеите, ще пробвам и ще кажа какъв е бил резултата, че колата седи с разглобени чаркове вече повече от месец. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А след като монтирате камерата към оригиналното нави завиват ли линиите на екрана когато въртите волана или стоят статични?

В Алиекспрес продават камери със статични и динамични линии, но според мен "завиването" идва по комуникационната шина от самата кола, а не от камерата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не завиват, поне моите де... Тази екстра с линиите не ти трябва, повярвай ми.

Редактирано от smirky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите завиват. Това е от камерата, но завиването не е особено точно. По-късно ще кача кратко видео.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Аз мога да съдействам на хора от гр. София за прекарване на кабелите от таблото до багажника.

Не е сложно и отнема около 30 минути да се прекара кабела така, че да не се вижда никъде.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го клипа. Забелязвам, че линиите завиват със закъснение.

Съжалявам за качеството компресирах го до 8 MB.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е интересно от къде взима сигнал - кога, накъде и колко е завъртян волана, понеже линиите се огъват доста неадекватно на траекторията на колата при движение на заден ход? Не знам дали проблема е само в забавянето, а и не се вижда завъртането на волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са толкова неадекватни, просто имат забавяне към сеунда две. На клипа карам на зиг заг иначе при маневра на 90 градуса се огъват адекватно, но със забавяне. Иначе мисля в камерата има нещо, като акселометър или поне работи на този принцип. С динамични или статични линии на камерата не може да се паркира, аз я ползвам само за ориентир колко близо е задната кола. Страничните линии не отговарят на широчината на автомобила, та се налага пак да се поглежда назад. Същата работа върши и парктроника. Камерата е само за газария.

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро софтуер следи движението на картината отколкото да ползват акселерометър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ясно е че на тях не можеш да разчиташ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.google.com/amp/s/m.aliexpress.com/item/32842969084.html

Това е камерата. За седаните има специално за модела влизащи в светлината на номера, но за комбито не открих подходяща и поръчах тази.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за клипа!

Ако въртиш волана на място, без да се движиш как се държат линиите.

Ясно е, че на тях не може да се разчита...

Слагал съм камера на vw touran, но там навито взима информация за положението на волана от датчика за положение на волана и нещата се случват доста добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самата камера има вграден G сензор.

Ако камерата е включена, но НЕ е монтирана и започнете да я въртите с ръка пак започват да се движат линиите!

Има камери по 20 и по 70$.

Разликата освен в лещите е и в този сензор.

Аз изпробвах с качествена камера и забавянето е многооооо малко (още като навъртя волана на място започват да се движат, защото траекторията на колата се променя в зависимост от това как са завъртяни предните гуми)!

Сега ще си поръчам такава камера за задно виждане (освен за паркинг ще върши и работа за запис по време на движение ако желая), съответно и предна камера с ADAS функция за запис по време на движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.11.2019 г. at 20:11, Ivan_Ch написа:

На кратко. На гърба на DVD- то в ограденото включваш самоделно направената букса. Ето снимки

Screenshot_2019-11-05-19-48-19-074_com.android.browser.png

Screenshot_2019-11-05-19-47-52-463_com.android.browser.png

Screenshot_2019-11-05-19-48-06-726_com.android.browser.png

Screenshot_2019-11-05-19-49-18-982_com.android.browser.png

 

Колега дали би могъл да ми кажеш от къде мога да намеря такава букса, за да я направя в този вид. Понеже не съм много сръчен идея за сервиз, който може да извърши тази процедура, няма значение къде се намира. Дори ако ти се навиеш ще е чудесно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е бялата. Зелената е на друг колега от форума, който ми помогна на времето. Тази зелената 7 пина я има пред контактния ключ. Ако ти се обикаля по моргите, гледам има няколко обявени на части в София. Другия вариант е от магазин за електроника. 2,54 мм е разстоянието между пиновете. За изработката... Елементарно е. Мост между 2 и 7 пин, 5 пин медното жило а на 4 оплетката на коаксиалния кабел. Пробвай ако не успееш до петък, пиши ми. Ще измисля нещо.

Попълни си профила. За колегите и за теб за напред ще е по-лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих буксата както е показано на снимките , но получавам много блед образ и мигащи черти ...
Не мога да разбера от камерата ли е или от буксата .
Камерата е китаец от £8 .
Линиите от смущение ли са и мога ли да изолирам някакси кабелите?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мой пиятел с Ауди му се получи такъв ефект и се наложи да сложи изправителен филтър или нещо такова. Пробвай само на контакт без да палиш, при него смущението идваше от алтернатора май. Другия вариант е да се допират кабелите в буксата някъде или да си обърнал позицията на видео сигнала на буксата. Той е на 5ти пин.

Камерата можеш да я пробваш на телевизор каква картина вади, но трябва да се захрани с 12v.

IMG_20200211_154214.jpg

Редактирано от Ivan_Ch
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах камерата на телевизора и качеството е напълно приемливо ....
Явно с буксата нещо не е наред.
Няма как да дам само на контакт ,колата е автоматик и няма как да включа задна.

Тъкмо събрах таблото и сега пак трябва да разглобявам.



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, gosta написа:

Няма как да дам само на контакт ,колата е автоматик и няма как да включа задна.

Тъкмо събрах таблото и сега пак трябва да разглобявам.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Има как. Даваш на контакт, натискаш спирачката и местиш лоста на R.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...