Jump to content
mishonibg

honda jazz 1.4 83 к.с. тампон двигател до динамото

Recommended Posts

Здравейте, 

 След изминати 80 хиляди ми се наложи да сменя една ролка или само лагера където е динамото, после излезе и на климатика ролките за смяна, защото се чуваше от време на време шумене и утихваше и веригата защото тракаше около 1800 оборота и около 2500, но тампоните били скъсани и последствие ги смениха двата, като единия е под акумулатора, др до веригата.Имам проблеми с този тампон на снимката, където е до веригата, след установяване от майстор. Направиха му рекламация на тампона и след смяна ефекта беше голям, но като застудя времето и сутрин пак има вибрации, и като загрее сякаш проблема утихва. Моля споделете дали някой е имал същия проблем и с какъв тампон си е решил проблема ?

 

препоръчаха ми този https://autoprofi.bg/tampon-dvigatel-za-honda-jazz-ii-(gd)-12-16816-p734308.html на KAVO 150 лв Моля за съдействие, който има такъв проблем да сподели как е решил проблема ? 

 

Благодаря предварително!

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колко километра е колата? При хонда само масло, филтри, накладки и дискове можеш да сложиш неоригинални, всичко останало е силно препоръчително да бъде оем, така че си вземи оригинални и проблемите ще ти приключат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 2 часа, Rakeem написа:

На колко километра е колата? При хонда само масло, филтри, накладки и дискове можеш да сложиш неоригинални, всичко останало е силно препоръчително да бъде оем, така че си вземи оригинални и проблемите ще ти приключат. 

 

140 000 я вземах, като сега е на 220 00 до сега само свещи смених и нещо малко по предницата. Надявам се др. под акумулатора е ямато да не и той да оказва влияние ?

 

този който съм посочил ще ми свърши ли работа или да търся по скъп ?  или препоръчай от някой сайт.

 

Благодаря за съвета.

Редактирано от mishonibg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз ти казах кое е най-сигурното, търсиш оригинални. Реглаж на клапани правил ли си, ако не са регулирани може от там да идват по-големи вибрации и да ти разбива тампоните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

600 лв за тампон оригинален за двигателя от хонда няма как да стане :( и то само единия и 300 лв за тампон на скоростаната общо 900лв тя по 3-4к може да се намери друга.

 

иначе като смениха веригата и без това се сваляше капака и направиха регулаж на клапаните, като на някой имаше една десета отколонение на клапаните 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм поръчвал оригинални тампони от тук - https://www.amayama.com/en/genuine-catalogs/honda?_s=h&v=1  ,  с доставка и платено ДДС  излиза почти на половина . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо немога да повярвам вече колко магазина ми отказват да ми го доставят. 

 

Толкова някой не е ли имал същия проблем да съдейства каква марка да си взема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално на този които е на колата какво му е? Не че не мога да ти доставя. 

Редактирано от fenabg
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скъсан е малко повече от половината. То хубаво всеки ще ми даде някакъв, но не иска после да му го връщам ако не става, като се има предвид, че тампона предава вибрации по купе, защото бил лягал по надолу, а този който е скъсания е било необходимо да вдигне един два пъти с крика двигателя за да го постави. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо писания защо не прескочиш до сервиза на Фена писал ти е че може да го достави,ще пробвате ,ще мерите , ще слагате ,махате,и всеки ще остане доволен.

Сигурен съм че имаш доста други въпроси по Хондето на които той може да ти даде най точен отговор.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

надявам се да ми отговори ;) Ако не ми е толкова далеч щях да отида на место. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не че се натискам да ми я докараш но наскоро пак някой писа че София - Дупница му е мега далече :D

 

Ако си го монтирал няма да ти го върна в никакъв случай.  Отиваш в сервиз казваш им къв ти е проблема и да го решават. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, mishonibg said:

надявам се да ми отговори ;) Ако не ми е толкова далеч щях да отида на место. 

Ако ти е далече 74 км наистина не си за сервиза на Фена.

Ако ще спестяваш 20тина лева за гориво и ти се вижда много за да отидеш при много добър майстор на Хонда,не го прави.

Съжелявам че ти го препоръчах дано успееш с майсторите в София.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

63 км. или 30-40 минути.

Редактирано от dandilov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic
Преди 2 часа, fenabg написа:

... София - Дупница му е мега далече :D

...

Петък вечер, 17:00ч.

Звъни ми един приятел, че е дошъл с камиона в Англия.

 

Аз - Къде си?

Той - Е тука, на един сървиз до Манчестър.

А - До кога си там?

Т - В Понеделник ще товаря.

А - След половин час свършвам работа и идвам да те взема.

Т - Ти си откачил! Т'ва са към 300км в едната посока!

А - Некой да те пита за километрите?! Идвам да те взема и в Неделя вечер те връщам.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намирам се вече в Шумен, но явно ми е останал профила, когато бях в София. Наистина ми е далеч, то като кажа, какъв ми е проблема всеки ми казва търси си оригинален, а той е 638 лв. Даже на сервиза им казах сменете го с по скъп от 70 лв те направили рекламация и след поставяне беше по добре, но сега си сложих скъсания тампон, който си беше и проблема изчезна и още парите не са ми върнали ама и това ще стане и те се отказаха защото не можело да ги сменям постоянно :D. Сегашния майстор каза като го подменях вдигнах с малко крика за да ти монтирам тампона(който си беше от преди) иначе изглеждат едно към едно явно е мн мек тампона. Той се ангажира но не успя да ми даде предложение за др и сега си търся аз.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, ти тоя форум разгледа ли го изобщо, да видиш, къде си попаднал?!

 

Аз съм на 3000км от теб, обаче знам, че във Варна и във Русе живеят, и работят двама от най-добрите майстори на Хонда.

 

И къде точно е Шумен?!

На една аудио касета и 2 кафета разстояние от всеки от двата града.

 

Ама т'ва новото поколение сте израснали с МР3-ки. :D

 

п.п. Промяната на местоживеенето в профила отнема секунди, ама щеше да спести 15-ина поста общи приказки.

 

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай за Русе

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси в раздела за сервизи информация за "miyamoto" и "чикирики". При втория поддържам 3та поредна кола, при първия ходих скоро и не смятам да ходя скоро, въпреки, че според форумното инфо е помогнал на много хора. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих втора ръка и тази събота където мина майстора го монтира и се оправи проблема. 

 

Новите са пълни боклуци и то самия каучук според мен е калпав. На новия се сещам на една седмица и беше се деформирал от едната страна.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление всичко що е с каучукова консистенция и е алтернатива на оригинал и не е скъпа алтернатива, е пълен боклук.
Първо не съм попадал на каквато и да е каучукова част за Акорда 7, която да пасва както трябва и да издържи и 1000км....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...