Jump to content
go6o11

Обучаване на ключ

Recommended Posts

Обучаването на ключ как става само с копиране от стария или трябва обучение през ЕКУ то.Колата е 2002 година с обд2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че ключа е отделно от дистанционното и е неразглобяем?!

 

Ако да - само с нарязване на нов няма да стане. Във твоя ключ има вграден чип за имобилайзера. Новият ключ трябва да е за твоя модел Хонда и да има чип. Трябва да синхронизираш новия чип с твоята кола. Как точно става не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е само с четец за чипове и копиране на инфото върху новия дали става или е нужна друга техника за достъп през компа на колата за обучаване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С копиране , става с необходима техника . С вписване към системата също , пак с необходима техника. В Козлодуй ключари няма ли? Навсякъде се подбиват цени , така че все някой ще ти го направи йофтино . Нали това е целта.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам,че има в Козлодуй ..на познат преди време му сваляха компа от друг модел автомобил не хонда ,за премахване на имобилайзера софтуерно  и го направиха там ...само се разпитай по сервизите ще те насочат ...от Лом ходят там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да си направя втори ключ а не да си махам имобилаизера.Ще стане вече са ми порачали чипа

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж това устройство Easy Key Maker  за HONDA  :

 

https://aliexpress.ru/item/1810006224.html?spm=a2g0o.detail.0.0.52b0528fxQTDD8&gps-id=pcDetailFavMayLike&scm=1007.12873.140318.0&scm_id=1007.12873.140318.0&scm-url=1007.12873.140318.0&pvid=96d47b2d-a53b-44cb-9ebd-a4a626307843  

 

Новейший Diagauto простой ключ производитель для Honda ключ программист регистрации ключ от OBDII Быстрый ключ регистрации инструмент для Honda/Acura

1. Функции

Устройство для регистрации ключа OBDII. Чехол для Honda/forAcura, оснащенный гнездом OBDII-16. Поддержка как транспондерного ключа, так и регистрации смарт-ключа в следующих ситуациях:

A) добавить ключ
Б) все ключи потеряны
C) заменить IMMOBI
D) замена ECM/PCM
Е) Заменить MPCS/MICU/IMOES
F) Замена интеллектуального входа
G) сменная клавишная ручка
H) дистанционного обучения

 

Колега , надявам се да съм ти решил проблема ?  Има го в АлиЕкспрес и за 29 евро с безплатна доставка до България и го получаваш в пощата до Вас ! Има и доста видеоклипове за него ! Решава проблема само с едно запалване на двигателя и после гасиш ! И новия ключ вече работи ! А може с него да палиш и с ключ без чип !

Редактирано от nikinta
Допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов е направихме с един маистор.Благодаря

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, go6o11 написа:

Готов е направихме с един маистор.Благодаря

Колко пари изезе тази работа общо ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми 35лв 15 лв кл и 20 за обучение като заготовката е обикнивенна и след това чипа се вгражда в нея.Иначе другата с капаче е 35лв.Обучението стана с една машинка в колата през обд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, go6o11 написа:

Ми 35лв 15 лв кл и 20 за обучение като заготовката е обикнивенна и след това чипа се вгражда в нея.Иначе другата с капаче е 35лв.Обучението стана с една машинка в колата през обд.

Колега виждам,че си от Козлодуй ..дай кординати на този майстор в Козлодуй ...на мен ми е близко от Лом съм аз

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена за сравнение с Козлодуй, че на 3 места съм питал в София и на едно във Варна, всички искат минимум 80лв. Е още не съм го направил пустия му ключ 😁😂

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ти го дам но тои не нарезва ключове само обучава като при мен се учи да го питам колко иска и ще ти дам инфо.А КЛЮЧАРА е близо до него.Че тои ми взе данните на чипа за да знае кво да поръча имало някакво значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, така по става, щом в цената не е влязло нарязването. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз съм го написал 15лв ключ  от ключара и 20 за обучаване и чип.После ключара направи малка дупка и го вгради в ключа.

Редактирано от go6o11
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай и дай инфо колко ще иска за чипа и обучаването ...опит имам със това,още като го взех харвито имаше проблем със самия ключ трудно превърташе в ключалката(секрета)...аз си мислех,че е проблема е в самия патрон а то се оказа износване на самия ключ ...бях писал в някаква тема тука...харвито го взех със два ключа,единия със чип а другия без....така и разбрах,че проблема е в ключа,със другия си работи нормално със тази разлика като няма чип няма и да запали ...самото чипче е една малка ампулка капсулована в ключа

84016781_168540794478132_1476547853001162752_n.jpg

Редактирано от emulsia

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимката се вижда къде се крие чипчето,до него е другия който фабрично е без чип ....без да е износен ключа от там взимахме да нарежем секрета ....сега тука е готовия ключ и работещ от 2-3 години без проблем ...в горния край червеничкото там се мушка чипчето но задължително го залепете,защото аз в къщи изпуснах ключа и търсих един час тази мъничка ампулка

84075418_188058802265148_6239343035788820480_n.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, emulsia написа:

Питай и дай инфо колко ще иска за чипа и обучаването ...опит имам със това,още като го взех харвито имаше проблем със самия ключ трудно превърташе в ключалката(секрета)...аз си мислех,че е проблема е в самия патрон а то се оказа износване на самия ключ ...бях писал в някаква тема тука...харвито го взех със два ключа,единия със чип а другия без....така и разбрах,че проблема е в ключа,със другия си работи нормално със тази разлика като няма чип няма и да запали ...самото чипче е една малка ампулка капсулована в ключа

84016781_168540794478132_1476547853001162752_n.jpg

ЩЕ ГО ПИТАМ И ЩЕ ПИША

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, понеже аз имах същия проблем - само един ключ и то вече доста износен , та тръгнах сам да си реша проблема !

Първо поразучих нещата ! После си поръчах няколко ключа с капачета за ампулите и отделно ампули с чипове от Китай ! Пет празни ключа с капачета 11 евро с доставката и отделно 10 ампули с чипове за 6.7 евро от един продавач и още 5 за 9 евро от друг продавач ! Всички се оказа работещи и с добро качество ! 

Преди време пак от Китай си поръчах HIM  - оригиналния дилърски хардуер за компютърна диагностика на HONDA ! Доставиха ми го с последния HDS - отключен и работещ софтуер за него ! Излезе ми около 170 лева ! Но пък с него сега мога да си правя пълна компютърна диагностика и настройки на колата по всяко време и да си сменям и припознавам ключове , а и да помагам на приятели !  Сега един ключ с капаче и чип ми излиза около 5-6 лева и отделно за нарязване при ключар около 5 лева , та става 10-12 лева за ключ ! После си ги припознавам с HIM-а сам и за 5 мин.! Имобилайзера на нашите харвита може да припознае максимално до 6 чипа , т.е.  ключа ! Има и друг начин за  ползване и палене с повече ключове и то без чип , но тогава се губи смисъла на имобилайзера ! Макар и той да не е премахнат и да продължава да си работи нормално !

Всъщност , май се отклоних от това което исках да кажа ! Просто 80 -100 лева за ключ с чип ми изглежда като пладнешки обир !

Надявам се да съм Ви помогнал !

ключ.jpg

чип.jpg

HIM.jpg

Редактирано от nikinta
качване на снимки
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, nikinta написа:

Колеги, понеже аз имах същия проблем - само един ключ и то вече доста износен , та тръгнах сам да си реша проблема !

Първо поразучих нещата ! После си поръчах няколко ключа с капачета за ампулите и отделно ампули с чипове от Китай ! Пет празни ключа с капачета 11 евро с доставката и отделно 10 ампули с чипове за 6.7 евро от един продавач и още 5 за 9 евро от друг продавач ! Всички се оказа работещи и с добро качество ! 

Преди време пак от Китай си поръчах HIM  - оригиналния дилърски хардуер за компютърна диагностика на HONDA ! Доставиха ми го с последния HDS - отключен и работещ софтуер за него ! Излезе ми около 170 лева ! Но пък с него сега мога да си правя пълна компютърна диагностика и настройки на колата по всяко време и да си сменям и припознавам ключове , а и да помагам на приятели !  Сега един ключ с капаче и чип ми излиза около 5-6 лева и отделно за нарязване при ключар около 5 лева , та става 10-12 лева за ключ ! После си ги припознавам с HIM-а сам и за 5 мин.! Имобилайзера на нашите харвита може да припознае максимално до 6 чипа , т.е.  ключа ! Има и друг начин за  ползване и палене с повече ключове и то без чип , но тогава се губи смисъла на имобилайзера ! Макар и той да не е премахнат и да продължава да си работи нормално !

Всъщност , май се отклоних от това което исках да кажа ! Просто 80 -100 лева за ключ с чип ми изглежда като пладнешки обир !

Надявам се да съм Ви помогнал !

ключ.jpg

чип.jpg

HIM.jpg

Напълно те подкрепям колега ...цената на ключа трябва да се определя от колата...не може да караш 20 годишна кола и да ти искат,майка и баща

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е те направо полудяха с тия ключове.Аз направо ударих промоция.Иаз ги гледах тея неща в алито но не посмях да си поръчам.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет маниаци, някой ще ми разкаже ли как се снемя батерия на ключ Хонда Сиви 2017 спорт плюс - безкноткакно заключване. Като начало как се отваря ключа без да се издраска и къде му е винта за разглабяне/ ако има такъв/. За да няма недоразумения прикачам снимка на ключа ми.

1.jpg

Редактирано от j_mnemonnic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги, понеже аз имах същия проблем - само един ключ и то вече доста износен , та тръгнах сам да си реша проблема !
Първо поразучих нещата ! После си поръчах няколко ключа с капачета за ампулите и отделно ампули с чипове от Китай ! Пет празни ключа с капачета 11 евро с доставката и отделно 10 ампули с чипове за 6.7 евро от един продавач и още 5 за 9 евро от друг продавач ! Всички се оказа работещи и с добро качество ! 
Преди време пак от Китай си поръчах HIM  - оригиналния дилърски хардуер за компютърна диагностика на HONDA ! Доставиха ми го с последния HDS - отключен и работещ софтуер за него ! Излезе ми около 170 лева ! Но пък с него сега мога да си правя пълна компютърна диагностика и настройки на колата по всяко време и да си сменям и припознавам ключове , а и да помагам на приятели !  Сега един ключ с капаче и чип ми излиза около 5-6 лева и отделно за нарязване при ключар около 5 лева , та става 10-12 лева за ключ ! После си ги припознавам с HIM-а сам и за 5 мин.! Имобилайзера на нашите харвита може да припознае максимално до 6 чипа , т.е.  ключа ! Има и друг начин за  ползване и палене с повече ключове и то без чип , но тогава се губи смисъла на имобилайзера ! Макар и той да не е премахнат и да продължава да си работи нормално !
Всъщност , май се отклоних от това което исках да кажа ! Просто 80 -100 лева за ключ с чип ми изглежда като пладнешки обир !
Надявам се да съм Ви помогнал !
253736861_.thumb.jpg.bc6b235ae97ee90e3151a9d3b8e2b498.jpg
1747410026_.thumb.jpg.2167810864ab85bf180db94bf721b29f.jpg
HIM.thumb.jpg.0cb2c81f303c6caa77eb7c6dea400cb8.jpg
Колега дай линк към продавача или кажи къде може да се видим да направим още един ключ за моето харви че и то дойде само с един.
Поздрави!

Изпратено от моят ASUS_Z01HDA с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги това ще ми свърши ли работа за втори ключ? Естествено нарязване и обучение! Благодаря!

BGN 3.28  13%OFF | KEYYOU For Honda Accord Civic Insight Odyssey Prelude S2000 Transponder Key ID13 T5 Chip Key Shell Uncut Blade Fob Blank Case
https://a.aliexpress.com/_mKmjNt0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...