Jump to content
Cyreon

Скърца шофьорската врата

Recommended Posts

Хора,

 

скърца ми лявата врата при отваряне. Някъде в средно положение когато достигне и се чува този звук. Стана днес след автомивка, предполагам вода може да е влязла отнякъде.

Някакви идеи - смазване, напръскване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.Пръсни с течна грес на спрей в механизма и на пантите.Всяка късна Есен го правя, намазвам и гумените уплътнения на вратите,багажника и дори на предният капак с течен парафин.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, Митко Йотов написа:

Здравей колега.Пръсни с течна грес на спрей в механизма и на пантите.Всяка късна Есен го правя, намазвам и гумените уплътнения на вратите,багажника и дори на предният капак с течен парафин.

 

Благодаря ти, колега.

А можеш ли да препоръчаш марка течен грес на спрей, която ти ползваш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази бялата и по гъста и стои леко на пяна.Днес ползвах нея.

Силиконовият лубрикант е много ефикасен също точно за твоят проблем защото гони водата и не позволява намокряне в близките шест месеца,според мен и повече.

За протокола : - днес смених гумите на хондата защото нямам време по на татък и винаги когато го правя се въоръжавам със спрей и фенерче.когато сваля едната гума с фенерчето оглеждам за скъсани тампони,маншони и дисковете и накладките в какво състояние са.Със спрея пръскам по всички тампони на носачите и щангите,пръснам на ябалковидните болтове на кантара за автоматичното регулиране на фаровете,пръскам и на болтовете на главината.Пръскам и на четирите врати на горната и долната панта и на гребена който потъва във вратата.

Нямам скърцане,скрибуцане и други стържещи звукове на нищо.Миналата година пръснах на дръжките на вратите с ВД40,голяма грешка.Това което се стече по вратата от вън направо свали гланца (не се оправя) само в студио по тунинг/пастирване срещу съответното заплащане.От тогава ведето го използвам само по предназначение и никакви импровизации с него.Бъди внимателен!  Минах и гумените уплътнения с течен парафин (правя го преди всяка зима),смених и филтъра на мотора и купето и те така до обяд.Оставих хондата в гаража метнах летните гуми на зафирата и отидох да ги балансират преди да отидат на автомивка и от там на тавана.Гумара като разбра че гумите са само за баланс ми сервира (след като ги качи на машината),че и четирите били криви и били за брак.Четири мишленки с дот 0916 и според него  "и кВо от това" да си купя нови,той имал в наличност.Взех си гумите хвърлих му пет лева и му теглих една.Така се кривят четири нови гуми едновременно.Някои хора не се усещат какви глупости дрънкат,ма нали бизнесът трябва да върви.

На зъфирчо по нататък ще ги сменям защото в момента ми трябва и не слизам от него и винаги мога да го направя защото ми е под ръка.Значи тази кола я малтретирам жестоко на моменти брутално и гък не казва,страхотен помощник ,не стои по сервизи,типичен немец.Пожелавам на всеки един колега подобно нещо.

Извени ме колега,че се отклоних малко от темата ти но днес ми дойде малко в повече олигофренията на някои.

73320670_540331570095589_3956269516521996288_n.jpg

Редактирано от Митко Йотов
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...