Jump to content
denis

Акумулатор за 8ген. 2,4 бензин, автомат

Recommended Posts

Здравейте, бихте ли ми казали параметрите на акумулатора за този двигател. В момента съм с един 63 Ah и малко ме съмнява да е правилния, но той така или иначе е на приключване. Благодаря предварително.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на финанси и размери на кутията е, но щом влиза 63 Ач, ако имаш финансите - слагай пак такъв, че дори и по-голям да е - още по-добре. Сега сигурно ще последват редица изказвания колко е лошо да сложиш по-голям акумулатор, колко много товари алтернатора, как винаги ще стои недозареден и прочее глупости от хора, които нямат понятие от А и Б на оловните акумулатори. Колкото по-малко четеш такива неща, толкова по-добре. 

 

Иначе конкретно на въпроса - колегата над мен е показал каквото трябва в линка. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок благодаря, а  този който е в момента между другото за да се събере е махната кутията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти тема по твоя въпрос прочети я добре.

Придържайки се към това които е написано в твоeто ръководство. 

От Хонда са пресметнали  всичко и щом са казали  това е най доброто за твоя модел значи е това.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би няма да сложа оригинален, но ще се придържам по възможност към предписанията на производителя. От прочетеното разбирам, че 45Ah е най - подходящ, защото следващият който се предлага вече 60Аh.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде извади това заключение,щом няма да слагаш оригинален имаш възможнаст да избираш от цялата гама спомената от теб 45до 60Ah.

Това че там се предлагат тези двата ,явно тези имат налични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20191022_115231.thumb.jpg.825337b7261361ad8f5164e80ac48c83.jpgЗдравейте, с малко доработки успях с помощта на приятел да вмъкна този акомулатор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С доработка може и де се вкара сигурно 100ah ,въпроса нужно ли е това.

За бензинова кола 75 ah според мен абсолютно ненужни. Пак ще го кажа какъв трябва да е акумулатора го пише в ръководството, по този начин всички системи зависещи от неговата работа работят оптимално. Презапасяването с 5-7ah отгоре на твоите предписани е Ок,спрямо стандартите изискани за японските батерии и тези на нашия европейски пазар се покриват. Но 20-30ah  в повече ,запас за къде,инвестирани пари в повече ?????

Някой ще качи ли инфо от ръководството да видим все пак какво е предписано там.

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да му е 48Ah, колкото и на Сивика. Реално и 45Ah да сложиш, проблем няма да имаш. Има няколко предложения за 48Ah. Може да се разтърсиш по фирмите и да видиш. Аз лично взех 45Ah миналата година. До момента проблеми нямам.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря на всички за мненията. Уважавам всяко едно от тях. Старият ми акумулатор също е поставен с доработки, но искам това да го избегна и точно по тази причина повдигнах темата. Ако намеря 48Аh ще купя такъв, ако не ще взема 45Аh.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което ще ти служи дълго и вярно

http://akumulatori.bg/335/Product/1301/YUASA 48Ah YBX5053 #info

Естествено при минимална поддръжка, която е дозареждане на хубаво зарядно,и изправен алтелнатор зареждащ добре,всичко е описано в темата постната от мен.

Но цената се доближава до оригинална батерия.

Ти преценяваш според парите налични за покупка на нова батерия.

п.п. при избора на батерия примерно 45ah гледай стартовия ток да е минимум 400 A (EN)

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как може 189.00лв за 48-ца...То това идва по 4лв ампера. И ако ще е за тази цена, наистина по-добре ОЕМ или за малко повече Optima. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, ще обърна внимание и на стартовия ток. Ще обмисля нещата и ще преценя какво да взема. Благодаря още веднъж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 26.10.2019 г. at 11:24, CARPERA написа:

Това което ще ти служи дълго и вярно

http://akumulatori.bg/335/Product/1301/YUASA 48Ah YBX5053 #info

 

На 26.10.2019 г. at 11:46, Mkilla написа:

Е как може 189.00лв за 48-ца...То това идва по 4лв ампера. И ако ще е за тази цена, наистина по-добре ОЕМ или за малко повече Optima. 

 

Цитираният акумулатор от вчера е пуснат на промоционална цена от 155 лева, което е с почти 20 % надолу спрямо тази от 189 лв. и заслужава обмисляне. 

 

На по-ниска цена има акумулатори със същите размери и по-голямо тегло. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не трябва да е от тънките, аз бих взел това :
https://maxcar.bg/akumulatori/exide-premium-47ah-450a-r
Връщаш старият, еко цена 120.00лв.
Дори това бих купил :
https://maxcar.bg/akumulatori/akumulatori-tudor-high-tech-47ah-450a-r


Предпочитам за 6 години ако случайно се наложи да купя 2 по 100лв а не един за 200лв и нагоре. Всички работят 2-3 години без проблеми, от там нагоре вече е късмет. Купувал съм скъп за дизеловата кола, към 270лв Bosch. Мина му гаранцията и замина а в същото време  имаше аналози със същата и по-голяма гаранция с 40% надолу от цената ама хайде, нали уж марково. 

Вартата на Сивика ми е 100лв, 45Ah. 2-ра година я ползвам, гаранцията е 2 години. Ще изкара поне още 1 ако не и повече и пак ще взема същият. В крайна сметка се получава, че все карам с нов акумулатор а не ОЕМ-ски на 6 години и като стане -10, -15 градуса да се чудя днес дали ще запаля.

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОЕМ-ки на хондата изкара 10 години и още можеше, но го смених за всеки скучай пак с оригинален! Пък и разликата в цените не е стряскаща!

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
55 minutes ago, Mkilla said:

 
Вартата на Сивика ми е 100лв, 45Ah. 2-ра година я ползвам, гаранцията е 2 години. Ще изкара поне още 1 ако не и повече и пак ще взема същият. В крайна сметка се получава, че все карам с нов акумулатор а не ОЕМ-ски на 6 години и като стане -10, -15 градуса да се чудя днес дали ще запаля.

Пробвай да го свалиш ,или ако имаш гараж още по лесно , и да го дозареждаш, ще  има доста повече живот.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...