Jump to content
ИцоД

Демонтаж на задна броня

Recommended Posts

Някой свалял ли е задната броня на 2002-8 ? Трябва да сменя стоп. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сменявал "стоп" на Jazz, aма си мисля, че за да го смениш не трябва да сваляш броня.

 

Е сега погледнах на нашата Jazz-ка - в багажника, през капачето за сменяване на крушки се отвиват 3 гайки и стопа излиза. Долните две гайки са видими и лесно достъпни. Горната е скрита и ако не се справиш на сляпо, ще се наложи да махнеш (не напълно) страничната декоративна пластмаса в багажника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така, при положение, че някой вече го е сменял и не е поставил фиксиращото болтче, което е на дъното на стопа. Моят стоп не е сменян и болтчето го държи и отдолу (освен трите, които са лесна работа)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че има винт и отдолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално отдолу има направляващ елемент плюс този, който се захваща с винтчето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ицо,

Конкретно на джаза не съм свалял броня и не искам пак да се изказвам неподготвен. Свалял съм на Сивик 5, Сивик 6, Акорд 6, Шатъл '98, CR-V 1, Волво V40 и Ровър 400 (сигурно пропускам някои). Всички се свалят по сходен начин - разглобяеми/неразглобяеми щипки и комбинирани винтове (главата е шестограм за гедоре + кръстата отвертка). Като гледам и на джаза е същото.

 

Щом не си свалял стоп, но знаеш, че има скрит винт, значи си гледал нещо подобно:

 

https://www.lingshondaparts.com/partscatalog/catalog/selectsearch/catalog/hondacars/

 

Ще те ориентира, къде, и колко винта и щипки има. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, да...огледал съм всичко - 2 щипки отдолу, 6 винта към подкалниците, 2 шестограмки и гребенчетата. Питах просто за опит и изненади ;) Все пак ти благодаря за отзивчивостта ! Хубав ден !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалял съм бронята за да си поставя парктроник ,свалянето е елементарно няма никакви подводни камъни, при монтажа колкото и да се мъчих обаче винаги отстрани щипките изпускаха и отзява бронята

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Справих се  и монтирах бронята (вкл. стоповете) . Ако при теб зее, това е поради незатегнатия винт, който държи крайния рог на бронята към гребенчето. И при мен зееше, но сега го открих ;) и освен това, за всеки случай хванах със свинска опашка при втория зъб на гребенчето

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...