Jump to content
nedjalko1

Биалетки марка

Recommended Posts

Колеги с каква марка биалетки карате и колко често ги сменяте. За един сезон и пак тропат при рязко спиране се чува пукане .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не казваш ти с какви си.

TRW започвам втори сезон ,кото в моя град е разкопана всяка улица . Задължително при смяната  им и двете, и също тампончетата на стабилизираща щанга. 

Мой приятел е с Лем Фордер вече  3 ти сезон и са ок.

Така са и по-цени .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Като купих моята кола по време на цялостното обслужване при мен беше заминала от едната страна биалетка. По интересното е, че сервизът са сменили само проблемната биалетка, другата не са я пипнали, което е наистина странно. От другата страна биалетката си е OEM-ска и още държи. Тази, която ми сложиха е FEBI BILSTEIN 24950, може да я видиш от линка отдолу. Вече година и 3 месеца (24 000 км)  не се е обадила. Тампони на стабилизиращата щанга също не са ми сменявали, на този етап предницата е стегната и няма тропане. Имай предвид като купуваш, че лявата и дясната са различни.

 

https://autoprofi.bg/shtanga-podpora-stabilizator-pr2089475.html

Редактирано от diezz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OEM-ските са много качествени и държат в пъти повече от афтърмаркет. Може би е по-добре, че не са я сменили. Слави от Мотобокс ми е казвал (в частност за Акорд, но надали има разлика), че в общи линии измерено в „лева на километър“ няма голяма разлика между по-евтини, по-скъпи афтърмаркет и оем. Аз като сменях сложих Meyle по негова препоръка като по-издръжливи (и също малко по-скъпи), но колко ще издържи тоя път, ще видим. Предните ми бяха japan parts и издържаха една година на нормално за Акорд каране по равен път.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата за ОЕМ-ските. Един приятел с англичанка всяка година сменяше предни, даже май една година и два пъти. Случайно му намерих в Англия на оферта ОЕМ и вече 3-та година не са мръднали. Иначе в Англия по ходовата част много слагат Blue print за Японски автомобили и са доволи, но в Англия....В Бг-то какво е качеството не знам.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blue print са част от Bilstein Group. 

Моите биалетки са такива и са на около 3г, и към 40000 мили. Ама това по пътищата на Англия.

 

п.п. Доколкото съм чел (не гарантирам достоверност), Blue print не са производител на авточасти, а по-скоро дистрибутор. Разни производители на авточасти, по поръчка на Blue print, и специално за тях, брандират продукцията си с име Blue print. Нямам идея, дали по-ниската цена е вследствие на по-ниско качество. Например амортисьор Blueprint и същия амортисьор, ама Bilstein.

В сервиза, където работех, тук в Англия, се ползваха много и всякакви части Blueprint, не само по ходова част.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобих с чук оригиналните на сивик 7 имаше малко ръжда и съвсем малко грес а са 120лв. за 1 бр. и в рейката бяха спестили греста.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, CARPERA написа:

Не казваш ти с какви си.

TRW започвам втори сезон ,кото в моя град е разкопана всяка улица . Задължително при смяната  им и двете, и също тампончетата на стабилизираща щанга. 

Мой приятел е с Лем Фордер вече  3 ти сезон и са ок.

Така са и по-цени .

Мойте са TRW и изкараха 10к, като не съм карал по дупки, само софийски ледгнали поличай .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли, колко струват в Бултрако предните биелетки ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди бяха около 100 лв. бройката.

Сега може и да са повече - обаждаш се и питаш.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених една задна, с марка "Делфи". 6000км., още държи. Струваше ми 12 или 15лв. :D Какви са тези цени от 100лв.? Това си е безумие. А TRW да се скапе за 10к.........направо нереално звучи. Явно е менте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 лв, но ако карат по 100 хил км… там отиват парите. И все пак аз не бих дал 200лв за две биалети 😕 По-скоро ще дам 60лв, да карат 20 хил км и да сменям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, Ivan B said:

Аз смених една задна, с марка "Делфи". 6000км., още държи. Струваше ми 12 или 15лв. :D Какви са тези цени от 100лв.? Това си е безумие. А TRW да се скапе за 10к.........направо нереално звучи. Явно е менте.

Оригинални но не от Бг струват 52 лв бр, от общите поръчки  тук в сайта които спраха.Това че тук им искат невазможни цени,ами това е  Бг и оторизираните  ни представители.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...