Jump to content
JunkieXL

Пръскалки на фаровете

Recommended Posts

Здравейте имам пръскалки на фаровете и при натискане на бутона долу в ляво на таблото се включват пръскалките. 
но забелязах тази вечер и като пръскам с пръскалките на стъклото отново пръскат и тези на фаровете. Незнам дали заради това че бяха включени светлините или фабрично си е така. Но до момента не бях забелязал да се включват тези на фаровете при пръскане на предното стъкло. 
при Вас по същия начин ли е или съм включил/изключил нещо без да разбера? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си на фарове се включват,ако не си не се включват.

В Manual май срещнах някъде,че на всяко двайсто или трийсто пръскане на стъклото,пръска и на фаровете.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така си има отделен бутон за пръскалките та все си мисля,че най добре е да се изключи възможноста от лоста да пръска.Буксата на пръскалките трябва да е с три кабела.Единият трябва просто да се резне и изолира,Така ще може всеки един водач да си прецени кога да си пръска на фаровете и кога не.

Ако някой колега го е правил нека да сподели дали буксата е с три кабела,според мен няма как да е с два щом се управлява от две места. Другата опция е да се дръпне буксата и фаровете да не се мият изобщо,колеги споделят,че и с бушона става който си е отделен само за тях.Варианти има но първият за мен е най добър и функционален.

Сподели ако предприемеш някакво действие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигналите от лоста и от бутона отиват в контролер/реле и от него се захранват помпите на пръскалките по 1 кабел за всяка. На самата букса на  помпите има още един - маса. Ако има директен кабел от лоста към помпата, тогава ще пръска на всяко пръскане. Само че от лоста има само една двойка кабели (един входен и един изходен), които отговарят за пръскането и ако има такава функция - да пръска веднъж на 20 или 30 пръскания - някой трябва да ги брои, а това е въпросният контролер/реле. Явно има такава функция, защото доста колеги са споменавали за нея. С 99 % сигурност твърдя, че не може нищо да се направи по въпроса, освен ако има някакъв начин да се препрограмира контролерът със софтуера за диагностика и настройки на Хонда. 

 

Горе-долу ето така е изградено: 

 

Untitled.thumb.png.5cfd5b1661a6afa304f3e1fa898d7539.png

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо им махнат предпазителя на тези "пръскалки". Ансолютно безполезни са,само ми клепят предния капак и зимно време замръзват и излизат сами навън. Зимата сипвам спирт в течността за стъклото зада не замръзва,че ме дразнят супер мното стърчащите пръскалки. Също като стърчат миже да им изпаднат капачките..ходи ги намри после...

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама спирт е доста кофти за лака на колата. По-добре повече концентрат с по-малко вода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато изключиш безполезните пръскалки за фаровете,течността за чистачки си ходи където трябва - по предното стъкло и няма да ти навреди на лака на боята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, Pavel_Pavlov написа:

Ама спирт е доста кофти за лака на колата. По-добре повече концентрат с по-малко вода.

Концентратът е спирт. Значи хем е кофти, хем е добре да е повече? Има противоречие. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че не е спирт, а друго. Може би съм в грешка тогава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е без пръскалки и си мислех да монтирам някакви. Сега да попитам в какво се състои безполезността? Ако крушката на фара е обикновена, през зимата не трупа сняг и наистина фада йок от пръскалките. На старата кола имах монтиран ксенон и понеже не грее на фара, при снеговалеж трупаше и трябва да се спира и чисти снегът от фара. Тогава мислех за монтаж на пръскалки, но така си и остана без тях. Сега съм с лед светлини и се чудя дали пръскалките ще могат да почистват снега по време на движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм коли с обикновени крушки и с ксенон и за 17г шофьорски стаж никога не се е натрупвал сняг или мръсотия в движение на фаровете Вие къде шофирате , офроуд в Сибир ли?! :D

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Сибир, доколкото ми е известно, снегът е сух и не лепне. В Свиленград ако случайно завали, е мокър и се лепи на фаровете. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, ogibo написа:

В Сибир, доколкото ми е известно, снегът е сух и не лепне. В Свиленград ако случайно завали, е мокър и се лепи на фаровете. :)

Да колега.Темата за пръскалките е бистрена тук в друга тема.пръскалките са неразделна част на ксенона.Не грее фара и се обледява при дъжд и сняг когато температурата е около и под нулата.Лично на мен на няколко пъти ми се е налагало да мия фаровете зимата на Хемус.На другата кола са си обикновени крушки и никога не се е налагало да ги чистя нощно време при дъжд зимата.Даже сутрин когато излизам  зимата за работа и запаля колата пускам фаровете и леда/снега първо на фаровете пада и после на стъклото.При ксенона това е не възможно.

При хондата слава богу има пръскалки,проблема тук е,че аз искам да преценя кога да пръска на фаровете а не колата.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

„Безполезността“, която си виждал да се споменава, е точно това, че доста рядко се налага да ги използваш, но въпреки това си пръскат когато ползваш пръскалката на стъклото и опръскват целия преден капак. Очевидно в ситуация като тази на колегата отгоре, си е важно да ги имаш. Аз съм махнал бушона, да не работят, и си го държа в колата, в случай, че ми потрябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Благодаря и на двама ви. Ако някой е монтирал допълнително пръскалки, нека сподели какви и от къде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
„Безполезността“, която си виждал да се споменава, е точно това, че доста рядко се налага да ги използваш, но въпреки това си пръскат когато ползваш пръскалката на стъклото и опръскват целия преден капак. Очевидно в ситуация като тази на колегата отгоре, си е важно да ги имаш. Аз съм махнал бушона, да не работят, и си го държа в колата, в случай, че ми потрябва.


Не знам как е при Вас, но на моят Акорд при всяко 40-то пръскане на стъклото пръска и на фаровете. Пише го и в менюала който е даден при закупуване на автомобила нов. Отделно имам бутон и мога да пръскам само фаровете.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм като колегата Мишо - с отделен бутон, пръскащ само на фаровете. Но и като останалите колеги  - пръска на фаровете и при всяко първо пръскане на стъклото. Досадна работа е това :(

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но при мен не пръска всеки път с пръскане на стъклото и на фаровете. Вероятно след фейса са променили нещо.

То иначе като пръсне на фаровете и предно стъкло ,освен предният капак понякога ми измива и калници и огледала, че и стъкла на вратите, чат пат и до тавана стига :-)))))))))))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То всички имаме отделен бутон.Чудя се на японците как може да направят два отделни бутона за едно и също нещо.

25287195_1630306703682080_276754049_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.10.2019 г. at 19:06, Pavel_Pavlov написа:

„Безполезността“, която си виждал да се споменава, е точно това, че доста рядко се налага да ги използваш, но въпреки това си пръскат когато ползваш пръскалката на стъклото и опръскват целия преден капак. Очевидно в ситуация като тази на колегата отгоре, си е важно да ги имаш. Аз съм махнал бушона, да не работят, и си го държа в колата, в случай, че ми потрябва.

 

Може ли информация, кой точно е бушона за пръскалките на фаровете, понеже не виждам да има отделен такъв.

 

Благодаря.

Fuse 2-1.jpg

Fuse1-1.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...