Jump to content
tonii47

Съвет за тампони на задна стабилизираща щанга

Recommended Posts

Колеги преди около месец смених тампоните на задната стаб.щанга понеже доста потропваха ,обаче сега има едно много гадно скърцане ,направо ме подлудява .Кажете някаква хитрост да спре скърцането ,да ги сменявам с други ли ,нещо конкретна марка или някакъв друг чалъм .

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са някъкви пари смени ги с други мисля  че и ОЕМ не бяха скъпи.Преди да ги  смениш напръскат ги с някъква смазка ако изчезне  скърчането Ок,ако го има значи не е от тях  провери  биалетките. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм ,че е от тях щото веднага след смяната започна да скърца ,а за смазка няма да помогне щото ще изяде гумата ,трябва да помисля за друга марка да пробам ,иначе не са много пари от 2,50 до 10 лв гледам ,че вървят.То после ми казаха ,че имало чалъм на старите да се подложело парче от ремък ама аз ги изхвърлих .Ще пробам с други да видя какво ще се получи .

Редактирано от tonii47

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали така или иначе ще ги сменяш какво да изяде гумата няма да караш  така цяла година я.

Казвам  ти го защото  старите явно  са имали някъкав луфт, сега с новите се е обрала, и може да е започналио нещо друго да скърца,може би те ако са от твърда гума,другото което е захванато за стабилизираща та щанга е биалетките. 

Пиши след като има резултат. 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОЕМ за акорда ми са по 15лв. Не са много пари. А това с ремъците… По-добре не.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напръскай ги със силиконов спрей или ги намажи със силиконова смазва. Не е агресивна към гумата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен така ми скърцат предните, но само като минавам през легнал полицай. 😉 Напръсках ги с течна грес и временно спират, но после пак започват да скърцат. Ще се сменят с други. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да докладвам проблема е решен .Хронологията  е следната ,реших да пробам с оригинални тампони от Бултарко на ботевградско ги купих 15,50 лв бройката смених ги обаче скърцането остана . След преглед установих ,че лявата биалетка е причинитела на ужасното скърцане ,явно като съм сменил тампоните се е стегнала и уплатнила задницата и от тропане на тампоните съм преминал в скърцане на биалетка .Купих си биалетки на TRW за 18 лв бройката ама това е цена с отстъпка иначе вървят около 31 лв и след смяната няма и следа от умопомрачителното скърцане .За информация само попитах в Бултрако имат и тампони за предната стаб. щанга по 17 лв са парчето 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...