Jump to content
Spycar

Странично огледало въпрос

Recommended Posts

Колеги имам едно питане! Понеже ми се прибират огледалата, голямо четене защото лявото ми се прибираше много тегаво, бавно и не до край. Тук във форума си намерих темата, намерих си елементите който дават за презаписване, един ден седнах отворих първо лявото и го оправих, ноооо голямо учудване когато отворих дясното. Буквата му откачена, включвам я и какво стана .... огледало тръгна но механизма му го обърна до край. Въпроса мине коя част точно да сменя на самото огледало, че да спира където трябва както другото. Иначе работи, което е много добре. И другия въпрос за сега е как мога да разбера дали подгрява работи? Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. При мен се оказа абсолютно същия проблем... и не намирам решение.... 

Ти успя ли да го отстраниш по някакъв начин? 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същият проблем. Има някакво пластмасово чопче, което е счупено. Аз лично не успях да разглобя огледалото до край, пък и да бях успял отгде да го взема това чопче. Ходих по различни майстори, мнения и предложения всякакви от рода на - за какво ти е, нали на ръка става или можеш с тиксо да увиеш огледалото или пък една планка ще ти сложим отвън и няма да се отваря повече... В крайна сметка си смених цялото огледало и всичко е чук!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз не успях да го разглобя до край.Стигнах до  част в която седи моторчето и до там....

В крайна сметка и аз май ще търся нови огледала. Благодаря все пак  за бързия отговор. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа иаз гледах огледалата, но цените са...... Иначе ги рсзгмобих ди момента в който остава само металното краче за вратата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, Spycar написа:

Да ви кажа иаз гледах огледалата, но цените са...... Иначе ги рсзгмобих ди момента в който остава само металното краче за вратата. 

 

Моето мина с каското, съчета се с щета на огледалото и го смениха цялото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да видя и аз какво имам като покритие на застрахователя. Въпреки че се съмнявам, все пак за какво ли не се правят вече. Преди карах Мазда, имах ПТП и стойността на ремонта беше 2900, за 25лв за един държач на бронята се бяха направили.... 

Редактирано от Spycar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 15.10.2019 г. at 11:47, Spycar написа:

И другия въпрос за сега е как мога да разбера дали подгрява работи? Поздрави!

 

Сега сутрин е достатъчно хладно и проверката е лесна. Преди да запалиш, пипаш задното стъкло и огледалата, и запомняш как ги усещаш на пипане. Включваш подгрева, чакаш 10-15 минути и като изтекат - пипаш с ръка задното стъкло. Трябва да усетиш, че се е затоплило до "топло на пипане". Пипаш и огледалата и сравняваш със задното стъкло, те обикновено са дори малко по-топли. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой монтирал ли е огледала от този тип:

https://www.ebay.co.uk/itm/Right-Side-Wide-Angle-Heated-Mirror-Glass-for-Honda-Civic-2006-2011-0089RASH/371152932209?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Въпроса ми е как да отделя механизма от старото огледало?

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/24/2019 at 12:21 PM, ogi28b said:

 

Сега сутрин е достатъчно хладно и проверката е лесна. Преди да запалиш, пипаш задното стъкло и огледалата, и запомняш как ги усещаш на пипане. Включваш подгрева, чакаш 10-15 минути и като изтекат - пипаш с ръка задното стъкло. Трябва да усетиш, че се е затоплило до "топло на пипане". Пипаш и огледалата и сравняваш със задното стъкло, те обикновено са дори малко по-топли. 

Сутринта ги пипах но честно казано нещо не усетих там да е топло. Задното стъкло си беше топличко. Те няма как да са вързани заедно нали? Ако едното не работи и другото също няма напрежение? Визирам огледала и задно стъкло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/18/2019 at 7:27 PM, thelastbonbona said:

Аз имах същият проблем. Има някакво пластмасово чопче, което е счупено. Аз лично не успях да разглобя огледалото до край, пък и да бях успял отгде да го взема това чопче. Ходих по различни майстори, мнения и предложения всякакви от рода на - за какво ти е, нали на ръка става или можеш с тиксо да увиеш огледалото или пък една планка ще ти сложим отвън и няма да се отваря повече... В крайна сметка си смених цялото огледало и всичко е чук!

А от къде взе огледалото цяло? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, Spycar написа:

Сутринта ги пипах но честно казано нещо не усетих там да е топло. Задното стъкло си беше топличко. Те няма как да са вързани заедно нали? Ако едното не работи и другото също няма напрежение? Визирам огледала и задно стъкло.

Хм... А да не би да имаш отделен бутон само за подгряването на огледалата? Такъва има на Акорд 7 2003-2005 (пре-фейс), намира се на вратата, непосредствено до бутона за регулиране. По-късно, на моделите 2006-2008 (фейслифт) този бутон има нова функция - за прибиране на огледалата, а включването на подгряването е преместено и комбинирано с бутона за подгряване на задното стъкло. Има специално нарисувана картинка, че включва и подгряване на огледалата. При теб има ли такава картинка на бутона? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, Spycar написа:

А от къде взе огледалото цяло? 

 

Нямам представа, бях с доверен сервиз към каското. Вкарах я, поръчаха всичко, смениха го и си я взех принцеса :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 hours ago, ogi28b said:

Хм... А да не би да имаш отделен бутон само за подгряването на огледалата? Такъва има на Акорд 7 2003-2005 (пре-фейс), намира се на вратата, непосредствено до бутона за регулиране. По-късно, на моделите 2006-2008 (фейслифт) този бутон има нова функция - за прибиране на огледалата, а включването на подгряването е преместено и комбинирано с бутона за подгряване на задното стъкло. Има специално нарисувана картинка, че включва и подгряване на огледалата. При теб има ли такава картинка на бутона? 

И при мен са два отделни бутона. Единият да прибиране и другият за подгряване. Чудя се как да проверя дали въобще има напрежение до там. Ще махна пластмасите и ще замеря, само ще трябва да видя колко трябва да е напрежението до там. Преди на маздата беше много полезно, много!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 волта е. 

 

За отделния бутон го обясних така с идеята да не би да не го знаеш и да включваш само подгряването на задното стъкло, но щом го знаеш - значи не е това. 

 

Може би ще е малко по-разумно да видиш в схемата къде е управялващото реле и да измериш при него как са нещата, защото е странно да не работи подгряването и на двете огледала. Те са свързани успоредно и щом не работят заедно, е добре да се започне от общата им точка - релето. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...