Jump to content
Angelov_88

Халогени за магла

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

При едно от последните ми пътувания в планината (Пирин), падна камък който мина под преминаващ камион, успях да намаля но не и да спра изцяло, та накрая удари предната броня и счупи стъклото на предния ляв халоген. 

72633701_2258820444223819_630851788643237888_n.thumb.jpg.b23319602e8bbaa415e0ef434925315a.jpg

 

Исках да попитам дали някой се е сблъсквал със нуждата да подмени халогена, може ли да препоръчате марка?

 

Благодаря предварително

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В алито има само стъкла. Поразрови се ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си по скоро за стъкло със релефктро, че е капсоловано, но се притеснявам че ще изглежда различно от десния и не знам дали да не ги сменя двата заедно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега, ще погледна какъв е размерът, но изглежда като да е същия. Не знам как ще стане монтирането, предполагам че е капсоловано стъклото, не съм сигурен дали ще мога да сваля старото стъкло и гуменото уплътнение от страни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагат афтърмаркет по около 50лв./БР.Аз вече сменям няколко пъти.Не са от най-издръжливите,но са нови.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Реших да поръчам този! Ще пиша като го сменя другата седмица.

73137154_451149302420894_3587274509457031168_n.thumb.jpg.9292c1d9831203c41702f7134a608ad7.jpg

 

Поздрави

73137154_451149302420894_3587274509457031168_n.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от къде ги поръчваш. Че днес и аз спуках моя. Хондата е 2009. Незнам дали няма как да се оправи с лепило. Ще питам. Нямам дупка има само черта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако вече си го подменил ще споделиш ли смяната му лесна ли е или по-добре да отида до някой сервиз и от там да ми поръчат и да го сменят. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, JunkieXL написа:

Колега ако вече си го подменил ще споделиш ли смяната му лесна ли е или по-добре да отида до някой сервиз и от там да ми поръчат и да го сменят. 

В събота ще го сменям, поръчах го и дойде вече, ще ти пиша като го сменя

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно се сменя,аз съм  го правил няколко пъти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото успях да проверя, сваля се капачето пред него и след това може да се свали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.10.2019 г. at 20:15, JunkieXL написа:

Колега ако вече си го подменил ще споделиш ли смяната му лесна ли е или по-добре да отида до някой сервиз и от там да ми поръчат и да го сменят. 

Здравей колега от 2008 до 2011 са тези със целия фрейм.

https://www.autodoc.bg/tyc/1501371

 

Смяната не е трудна ама все пак си е занимавка, не се сваля капачето пред него, хванато е със видии. 

Трябва да свалиш няколко от точките в които се захваща подкалникът и пластмасата до него, за да може да бръкнеш от там и да го свалиш, държи се целия фрейм на 3 видии със кръстата глава. Вадиш васонката със завъртане, развиваш видиите за да го свалиш, слагаш фасонката на новия и монтираш обратно. Колата беше в одобна позиция на подемник и си отне 20-30мин, ако трябва да лягаш под колата.... ще си е тегаво.

 

Новия пасна добре и почти не се забелязва разлика със оригиналния, видях че може да се смени и стъклото само, има щипки и мисля че ще може да се смени, ама при мен и рефлекторът беше малко позаминал, така че смених целия, и по добре така според мен. 85лв струва халогена.

 

Поздрави и успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, да споделя и аз от моя опит. И двата ми халогена бяха със спукани стъкла(така я купих) и дойде и техния ред за подмяна. Ползвах жикера на Petrun4o. Демонтаж-монтаж както следва разкачане на бронята(не нацяло, колкото да се бъркне на дълбоко). Стъклата не са точния размер, наложи се оплътняване със селикон. Доста лошо качество, едното от новите се спука докато монтирахме другото(добре че, без да искам бях поръчал два комплекта :) ) Дано съм бил от полза. Сигурен съм варианта да се вземи цял халоген е далеч по-добър. 

Редактирано от didomucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Да аз съм доволен от моето, качил съм го по горе :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойде и моя ред да ги сменям. Забелязах пукнатина на едно от стъклата, но на водоструйката не влиза вода така, че си позволих да поръчам едни стъкълца от алито и ще се пробвам сам да го сменя. Гледам, че американския Акорд 8 се сваля капчето и фара за мъгла се сваля отпред. При нашите казвате, че трябва да се свали отдолу кората и от там да се навра с отверка да ги свалям, така ли? Давам линк със стъклата, които поръчах. След, като го сменя ще дам резултат. Гледам, че в алито има по 50лв, 2бр цели фарове с Лед крушки. Какво ще кажете за тях? 

 

https://a.aliexpress.com/_BfihTegt

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 5.05.2020 г. at 10:44, Ceco85 написа:

Дойде и моя ред да ги сменям. Забелязах пукнатина на едно от стъклата, но на водоструйката не влиза вода така, че си позволих да поръчам едни стъкълца от алито и ще се пробвам сам да го сменя. Гледам, че американския Акорд 8 се сваля капчето и фара за мъгла се сваля отпред. При нашите казвате, че трябва да се свали отдолу кората и от там да се навра с отверка да ги свалям, така ли? Давам линк със стъклата, които поръчах. След, като го сменя ще дам резултат. Гледам, че в алито има по 50лв, 2бр цели фарове с Лед крушки. Какво ще кажете за тях? 

 

https://a.aliexpress.com/_BfihTegt

 

Пробва ли ги тези, че пак се пукна стъклото при мен, явно не одържат много на удар от камъни по пътя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не се пукат,трябва да минеш от халогнни крушки,на лед.Горят по често(китайските),но стъклото е здраво:thumbs1:.

Тези халогенните,греят силно стъклото и при среща с вода,се пукат.

От личен опит,след слагане на лед.

Това мисля,че е причината,колкото и не реално да звучи.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо си прав. Аз при дъжд ги гася, че аман от смени на халогени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е с температурата. Лед или ксенон долу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите халогени понеже са били строшени оригиналните, с tyc и са си живи и здрави вече дълго време.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акордите имат сериен проблем с халогените. Стъклата са близо до крушките и се нагряват много и при преминаване през локва се пръскат Би трябвало да го знаете,пише го навсякъде по чуждите форуми. Решението е LED крушки на 35W. Те не могат да нагреят така силно стъллото. Аз на моя акорд му смених моментално крушките на халогените с LED,веднага след покупката и нямах абсолютно никакви проблеми. Даже светеха супер ярко и от среща ми караха на дълги 😄

IMG_20181020_101252.jpg

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...