Jump to content
jungles

Почукващ звук ?!

Recommended Posts

Чувам отчетлив глух звук от сорта на "туп". Интересно е ,че звукът е с обратна връзка , когато съм на място подам леко газ и отпусна педала се чува "туп" и при спадане на оборотите пак се чува туп, това е в диапазона между 700-900 оборота, дори и да завъртя леко волана на място при покачване на оборотите се чува пак туп и при спадане на Об. пак туп... отвън не се чува ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е "чук" а не "туп", дискутирано е няколко пъти, при мен също го има при ускорение и отпускане на газта, при мен мислех, че е от полуоските, при други е от болтовете на моста. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, защото нямам тресене при набиране в някакъв скоростен диапазон .... Притъпен звук е , и го чувам отчеливо само от вътре...  И когато изгасям двигателя се чува туп-туп  , дори и само да мръдна леко волана и да се покачат обороите с 100 се чува и като спаднат се връща същият звук .... Странна работа , все едно тампон или някакъв лек луф на болт .... По логиката ако е от полуоска ще го чувам само при потегляне ?!  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един тампон,намира се от дясно до пробката за масло.Отговаря точно за движението на мотора напре-назад.Най-вероятно той е скъсан,ако си с дизел само оригинален около 250лв.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се заслушах, и при мен при по-рязко тръгване го има, вече съм свикнал и не му обръщам внимание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се наложи и аз , за всеки случай ,ще огледам пак тампоните и като цяло окачването... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...