Jump to content
Николай Георгиев

Смяна на радио - Civic 8, 1.8 i-vtec

Recommended Posts

Някой сменял ли е оригиналното радио с единично радио или знае ли дали е възможно да св смени и ако е възможно, дали ще работят копчетата от волана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Не съм сигурен какво е единично радио, но аз лично смених фабрично радио с Android head-unit. За бутоните на волана и екрана за радио/климатик ти трябва допълнителна джаджа. Ето моята тема където съм описал нещата, които взех:

 

Дано ти е полезна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, revenue написа:

Здравей,

 

Не съм сигурен какво е единично радио, но аз лично смених фабрично радио с Android head-unit. За бутоните на волана и екрана за радио/климатик ти трябва допълнителна джаджа. Ето моята тема където съм описал нещата, които взех:

 

Дано ти е полезна.

Имах предвид нещо такова и се слага обикновено радио. 

Screenshot_20191008_115001_com.android.chrome.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ще стане да се сложи single din. За екрана на радиото/климатика ти трябва това (има го описано в темата ми), защото без него екрана не работи (фабричното радио управлява екрана и предполагам, че това е емулатор). За бутоните на волана трябва да погледнеш конкретното устройство, което ще сложиш. 

 

Имай в предвид, че може да се използва друг емулатор за single din unit.

Редактирано от revenue

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги малко да ъп–на темата.

И моето оригинално радио на сивик 8 2006г. нещо доста загрява и спира да чете и дискове дори. Имам добавка в жапката за sd карта и USB и първо те отказаха и си казах, че се развалиха. Записах дискове и работят маклко, явно докато загрее радиото и започва да прескача и влачи едно странно и след малко изписва диск ерор и това е. 

Та някой да сподели това фабричен дефект ли е от къде да знам че няма и другото от моргата да е такова ? И ще мога ли да сложа от тези по модерните с едното голямо копче посредата по лъскаво едно такова ? май е за тези с навигация. Или и те загряват ? решение на проблема ? и ако го сменя с това за навигацията с едното голямо копче, ще работи ли всичко както трябва ? и показанията на дисплея и копчеата на волана ?

Или да си взема пак от по старото и да му сложа винтилатор за компютър ? или допълнителен охладител да добавя някак си от бакър или алуминий ? незнам дайте акъли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако можеш, double din и купуваш мултимедия. Има и с навигации а има и само аудио.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тези с голямото копче са същите като тези без - разликата е в панела отпред и кабелите които се връзват към тях. Това за SD картата ти е нещо афтърмаркет, така че не знам дали е от радиото или от него, а за дисковете нямам идея. Знам, че единия диод се прецаква на платката защото не е изчислен правилно и се сменя, както се добавят и допълнителни радиаторчета от "бакър или алуминий" както ти каза :D но не знам дали симптомите са същите като твоите. При тях проблема по скоро беше с рандом изключване и показване на глупости на дисплея - колегите да ме поправят ако греша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...