Jump to content
Mochkov

Хонда HR V 1,8 2016 AWD

Recommended Posts

Сменихме хондата с по-нова. Още не сме й се нарадвали. Ще споделя впечатления по-късно. Сега ме притеснява, че светват едни лампички на скоростния лост. Колата е HR-V AWD 2016 с авт. скорости. Може и да е с вариатор. Не знам. При работа не се наблюдава нищо не обичайно, но светнаха тези лампички до самия лост. Ще се опитам да кача снимки. Въпросът ми е: Какво показват тези светлини? Трябва ли да се притеснявам? Какво трябва да се направи?

IMG_20191004_182940.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да указват на коя предавка си в момента. Когато снима на D директна ли беше.Имаш ли индикация на таблото която да указва на коя педавка си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има индикация на таблото. Не светеше до сега.  Свети във всички позиции. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това индикира на коя предавка си в момента, ако е R ще свети на него, ако е на D ще свети на него и т.н. Постоянно ти свети на D във всички позиции ли? И колата ти е с вариатор и ако е нов внос не е лошо да му смениш маслото на CVT, ако не е гаранционна не е задължително в БТ да ходиш, тук имаше колеги със сервизи или да ти препоръчат къде могат да ти обслужат CVT, flush и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 2 часа, dan_koloff написа:

Постоянно ти свети на D във всички позиции ли?

Не свети постоянно на D във всички позиции. Ако съм на D свети D, ако съм на N свети N и т.н. Проблема е, че понякога свети, понякога не. Не мога да открия някаква закономерност. Не откривам и промяна на работа на кутията или двигателя.  Колата е внос от САЩ и няма гаранция. При закупуването и е направен тест в БТ Пловдив. Не е констатиран проблем. 

 

Преди 2 часа, dan_koloff написа:

тук имаше колеги със сервизи или да ти препоръчат къде могат да ти обслужат CVT, flush и т.н.

Търся помощ и сервиз за обслужване на кутията и колата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре се обърни към официален сервиз на марката, там трябва да знаят каква е тази индикация. Можеш да пишеш и до някое чуждестранно представителство, много по отизивчиви и немеркантилни са и можеш да получиш информация, без да искат да им я закараш, както тук биха подходили. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че тези лампички трябва да светят постоянно и показват на коя позиция е лоста на скоростите. При мен,  по някаква причина светват, когато си решат. Най - вероятно е лоша ел. връзка, защото при леко почукване върху диодчетата те светват. След извесно време угасват и т.н. Благодаря за съветите и препоръките. Приятно съм изненадан и от БТ Пловдив, които ме консултираха обстойно и отговориха на всичките ми глупави въпроси по телефона. Сега ще трябва да открия как се сваля въпросния панел за да проверя връзките. Иначе, като цяло съм доволен от "мексиканката". Навъртях й 2 хил. и още не съм й се нарадвал. Мислех да й слагам газ, но онзи ден пътувах от Свищов до Габрово и компютъра отчете 5,8/100 при скорост 90 -100. Така, че газта отпада.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такам, най-добре отскочи до Маркони в Русе, на 80км ти е :) 

 

Той ще ти обслужи колата както трябва ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 17 часа, Mochkov написа:

Оказа се, че тези лампички трябва да светят постоянно и показват на коя позиция е лоста на скоростите.

Точно! Сигурно по-бързо щеше да го откриеш в някое видео ревю на колата, като това в 17 мин. 50 сек... Честито и безаварийни!

 

https://www.youtube.com/watch?v=U6tOJ3CQiuc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да напиша, при мен лампичките светят постоянно, явно лоша връзка или лентов кабел, може да има протрити кабели и т.н.

Конзолата не би трябвало да се сваля трудно, отиди в препоръчан сервиз, и си обслужи нещата... Хайде безаварийно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Имам уговорка с Маркони в Русе за обслужване на колата.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужи ли си колата? Има ли ядове някакви?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.11.2019 г. at 21:07, dan_koloff написа:

Обслужи ли си колата? Има ли ядове някакви?

Още не съм я обслужил. Чакам някакъв филтър за скоростната кутия. За сега нямам никакви ядове с колата, като се изключи посоченият по-горе проблем с лампичките на скоростния лост. Навъртях й 4к. откакто я купих.  Установих, че ми липсва, някаква защитна кора отзад. Няма друга такава кола в нашия град, че да видя каква е. По сайтовете намирам все предни защитни кори. Колата е внос от Щатите и картите на навигацията са за Америка и Канада. Не знам как да реша "проблема". В БТ ми казаха, че не извършват такава услуга. Ако има някой, който може да ми помогне и да предлага такава услуга може да се свърже с мен на тел. 0882 217 118 - Мочков. Ето една снимка на "Мексиканката".

IMG_20190927_183851.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията се актуализира от тук:

https://honda.garmin.com/honda/site;jsessionid=948BFAAD5A2C2EABDE2B2BAE96B960B0

Мисля, че можеш да качиш и карти за Европа. Много лесно става, виж долния линк е за HR-V 2016

https://honda.garmin.com/honda/site/generalInstructions

Трябва да си свалиш Garmin Express. Следвай инструкциите от линка. Колата най-добре да е запалена при цялата процедура на актуализация.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, dan_koloff написа:

Навигацията се актуализира от тук:

https://honda.garmin.com/honda/site;jsessionid=948BFAAD5A2C2EABDE2B2BAE96B960B0

Мисля, че можеш да качиш и карти за Европа. Много лесно става, виж долния линк е за HR-V 2016

https://honda.garmin.com/honda/site/generalInstructions

Трябва да си свалиш Garmin Express. Следвай инструкциите от линка. Колата най-добре да е запалена при цялата процедура на актуализация.

Много благодаря, ще потърся някой да го направи, че не съм много в час с компютрите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш път към София, може да опитаме да я актуализираме, моята е с карти за 2020 вече...:)

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще идвам в София в събота. Ще се опитам да актуализирам навигацията по начина, който ми изпрати. Ако имаш желание и време може да се видим и да почерпя 🍹🍕🍻.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.11.2019 г. at 16:21, dan_koloff написа:

Навигацията се актуализира от тук:

https://honda.garmin.com/honda/site;jsessionid=948BFAAD5A2C2EABDE2B2BAE96B960B0

Мисля, че можеш да качиш и карти за Европа. Много лесно става, виж долния линк е за HR-V 2016

https://honda.garmin.com/honda/site/generalInstructions

Трябва да си свалиш Garmin Express. Следвай инструкциите от линка. Колата най-добре да е запалена при цялата процедура на актуализация.

Оказа, че по този начин се обновяват картите, които са в навигацията на колата. В моята има само за Америка и Канада. При следване на инструкциите се обновяват само те. Аз искам да сложа карти на Европа и България. Ако някой знае как да стане това и може да помогне, да ме потърси на посочения по-горе телефон. Ще заплатя за услугата естествено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...