Jump to content
jordanlulin

Чек лампа на Акорд

Recommended Posts

Здравейте. От скоро ми светна чек лампата. Възможно ли е да е от горивото? Работата на двигателя доста се влоши. Понякога не свети но е рядко. Оборотите са ниски. Дайте някаква идея какво да правя. Къде в Пловдив да отида да прочетат компютъра? Акорд 6 серия автоматик, бензин-газ, 99 година, 136 коня. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш си в олх OBD 2 конентор, слагаш го на буквата вляво под волана. Изтегля си приложение за телефона (аз ползвам Car Scaner) и ги свързваш през блутут. Палиш двигателя, даваш сканирай за грешки и ще видиш поне каква е причината, дали е от горивото или друго. На тази кола може да е от всичко. 

На мен ми е светвал чека от ламбда сонда, омадлен датчик, не правилно съотношение на въздух и гориво с цилиндрите, неправилна работа на инжекциона. Тази лампа светва когато нещо не е наред. Няма как някой да каже какво може да е, защото може да е всичко. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но на колегата колата е 1999г и може да не е с OBD2. Дори да е с OBD2 на английските Акорди 6 генерация буксата е вляво, но не под волана, а в краката на пасажера.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...