Jump to content
balin

Покупка на Honda CR-V II , въпрос ?

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам следното запитване към вас като към хора с опит и притежатели на този модел Хонда !! Брат ми живее в Англия и си е харесал да вземе една Honda CR-V 2-ра генерация 2004 г. автоматик, бензин 150 к.с. Най-вероятно в събота ще ходим да я гледаме, но какво основно да гледаме по нея и кои са слабите места, тъй като колата е преминала преди 2 дена тукашния технически преглед наречен MOT , но все пак е на 204,000 мили , което са към 330,000 км. и незнам дали си заслужава да се вземе такъв автомобил на толкова километри и какво може да има по него , за което продавача да не споменава, тъй като той твърди че автоматичните скорости работят идеално, както и двигателят ! Ще съм благодарен за мнения и коментари :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

По тази тема много колеги са писали (включително и аз), с търсачка със сигурност ще намериш каквото те интересува, но ако не ти се занимава може да почнеш с тази тема отдолу. В 179 пост съм описал аз какво предимно съм гледал за моето ЦРВ, успех!

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специфичното за тази кола:

 

1.Дали има кардан. Ако има - пълен ляв(десен) и тръгване с повечко газ напред, и назад. Не трябва да има никакви тропания, вибрации и виене откъм задната част. Ако има - проблем със системата 4х4. Не е болка за умиране, по-скоро повод за сваляне на цената.

2.Шумове от двигателя. Имат навика да износват разпределителни валове. На тези мили може и да е верига за смяна, или клапани за регулиране.

 

Всичко останало е като за всяка една кола, като темата посочена от Diezz.

 

п.п. Това с МОТ-то не трябва да те успокоява. Поне не и на 100%. По принцип английския преглед е сериозен, но и в добрата стара Англия се намират менте сервизи със менте МОТ. Чувал съм, че по закон до 4 седмици след датата на МОТ можеш да се оплачеш ако имаш доказателства, че МОТ е менте. После по съдебен ред.

 

п.п.п. Къде в Англия се развива действието? Ако ми е наблизо и имам време мога да хвърля едно око.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Krasi-mir написа:

Специфичното за тази кола:

 

1.Дали има кардан. Ако има - пълен ляв(десен) и тръгване с повечко газ напред, и назад. Не трябва да има никакви тропания, вибрации и виене откъм задната част. Ако има - проблем със системата 4х4. Не е болка за умиране, по-скоро повод за сваляне на цената.

2.Шумове от двигателя. Имат навика да износват разпределителни валове. На тези мили може и да е верига за смяна, или клапани за регулиране.

 

Всичко останало е като за всяка една кола, като темата посочена от Diezz.

 

п.п. Това с МОТ-то не трябва да те успокоява. Поне не и на 100%. По принцип английския преглед е сериозен, но и в добрата стара Англия се намират менте сервизи със менте МОТ. По закон до 4 седмици след датата на МОТ можеш да се оплачеш ако имаш доказателства, че МОТ е менте. После по съдебен ред.

 

п.п.п. Къде в Англия се развива действието? Ако ми е наблизо и имам време мога да хвърля едно око.

Благодаря за отделеното време ! Колата се намира близо до Basildon , на около 25 мили от Лондон !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На около 200 мили от Лондон в обратна посока - Willand, Devon, EX15 2RR.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...