Jump to content
diezz

Въпрос свързан с чистачките.

Recommended Posts

Колеги здравейте,

До сега не ми е направило впечатление, но днес ми направи, в момента, в който пръскам с пръскалките на предният прозорец, чистачките не се включват сами за 2-3 оборота. Интересното, е, че нямам спомен дали преди се включваха, но все си мисля че правеха по два три оборота в момента на пръскане на прозореца. Въпросът ми е дали при пръскане се включват сами чистачките или не, и ако се включват някой сблъсквал ли се е с този проблем. Чистачките иначе си работят нормално на всички положения на лоста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При пръскане на стъклото се включват, мисля за два оборота. Щом всичко друго работи, проблема трябва да е в лостчето за чистачките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблемът е в лоста на чистачките не би ли трябвало и да не пръска си мисля?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
24 minutes ago, Krasi-mir said:

Колко време задържаш лоста? Чистачките не тръгват веднага с дърпането на лоста. Първо пръска вода и след поне 1-2 секунди тръгват и чистачките. Ако само "чукнеш" лоста, дори и няколко пъти, няма да тръгнат. Трябва да задържиш.

Точно това се оказа, туко що слезнах да проверя, благодаря, просто не се бях сетил да го задържа! Интересното е, че до сега на предните ми коли с пръскането и чистачките на момента се задействат. Тука определно има закъснение 2-3 секунди, като преди да се включат релето изцъква. Аз по принцип не ги задържам продължително да пръскат, тъй като пасажерската пръскалка ми бие една идея по-нагоре и с леки натискания на лоста пръска точно на прозореца :)

Редактирано от diezz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасажерската пръскалка можеш с една игла да я регулира къде да пръска. Имай в предвид, че на магистрално каране струята отива по надолу. 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...