Jump to content
civici-ctdi

турбо дупка

Recommended Posts

Здравейте колеги нов съм във форума.От скоро карам Хонда Сивик 8ма ген с 2.2дизела 140конски сили.Само при мен ли е така?Имам много голяма турбо дупка при ускорение без значение от предавката като я настъпя има голямо замисляне и след това внезапно "изстрелване" след това сменям на следващата предавка и колата пак е в тази турбо дупка и след 2000 оборота пак си се изстрелва внезапно забравих да спомена че след 2000 оборота почва да се случва нещо, Къде да търся причината?Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е нормално ,като развърти определени обороти се включва турбото и се изстрелва.Имам я същата Хонда от шест години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е. И аз я карам 6 г., но мисля, че "тръгва" при 1500 оборота, ама това едва ли е толкова важно. Най-вероятно, колата си ти е напълно изрядна.

Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам дизел от друга марка. Същата работа, след 2000 оборота тръгва а преди това е спъната работа. Според мен е нормално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1800 оборота,от там почва да върти турбината при повечето базови дизели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Научете се да си карате колите и ще избегнете турбо, мурбо и други дупки.

Като за начало, при потегляне подавайте една идея по-малко газ и задължително , леко по плавно/постепенно,( а не рязко до ламарината) и стигнат ли оборотите до към 1800 , давайте колкото си искате газ. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И друго имам в предвид като и задам газ и има едно замисляне, и на над 2000оборота да съм натискам и се замисля замисля и чак тогава става нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да почнеш с почистване на дроселовата клапа. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, civici-ctdi написа:

И друго имам в предвид като и задам газ и има едно замисляне, и на над 2000оборота да съм натискам и се замисля замисля и чак тогава става нещо?

 

Зависи и на коя скорост си в момента, защото ако си на 5-та или 6-та, но се движиш с малка скорост (примирно 50-60 км/ч.) ще се получава това замисляне. 

Затова казвам да си усетите колата и да се научите да я карате.

 

Отделен е въпроса, ако нещо е пипано турбото , защото обикновено симптомите които описваш, се случват, след некачествено рециклиране и настройка на същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, civici-ctdi написа:

И друго имам в предвид като и задам газ и има едно замисляне, и на над 2000оборота да съм натискам и се замисля замисля и чак тогава става нещо?

 

Една диагностика на турбото ще е добре, защото над 2000 об/мин не трябва да има никакво замисляне при този мотор.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toва което той описва, натиска и нищо не се случва, сякаш не е подал газ, говори че дросела не отваря в синхрон с педала, ако е турбото колата ще тръгне, но със слабо ускорение, докато отвори клапана на турбото, поне при дизелите, които съм карал е така, то при моята асматичка на 5-а при 2000 оборота при подаване на газ почва да си ускорява, та какво остава за 2.2 турбо дизел. Има проблем колегата, ако това, което описва е така, както аз го разбирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почистване на дроселовата клапа, някой правил ли го е и ако има тема че нещо не намирам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...