Jump to content
agresor41

Втора ламда сонда CRV B20Z1 2001г.

Recommended Posts

Здравейте колеги.Интересува ме кой кабел е минус и кой е плюсовият на сондата на катализатора. Кабелите са четери.Два черни,един зелен и един бял.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плътен черен е маса. Другият черен е с някаква лента. Не можеш ли да премериш напрежения и т.н. Другото важно е, че проводника  е такъв цвят от управлението до изпълнителното устройство. Тоест вързваш проводниците според цветният код и не очакваш проблеми. Ако преправяш нещо от друг модел , марка сонда или някой който според теб става, бъди сигурен, че няма да ти се получи. 

Свали си една сервизна инструкция и накрая в ел.частта може де потърсиш точни схеми и т.н. Прекалено пипкаво е за всички да търсят и затова не ти отговарят.

Успехл

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече мога да споделя кой кабел какъв е.Двата черни са за подгрева,белият е сигналния плюсов кабел,а зеният е маса.Тази информация ми трябваше за да излъжа компа че всичко е наред,понеже съм без катализатор,на негово място имам резонатор и чекът ми светеще постоянно за недостатъчна ефективност на катализатора.Пробвах с втулка,но ефект нямаше.След като запоих един кондензатор и едно съпротивление на въпросните кабели вече 1000 километра чека не е светвал.Поздрави.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер инфо.

Сега как е с резонаторно гърне усещаш ли разлика.

Ако имаше и снимки на кои кабели какво, с какви параметри си запоил  щеше да е  пълна информация. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между масата и сигналния кабел се запоява сух кондензатор един микрофарад.След това срязвате сигналния кабел и на него запоявате съпротивление един мегаом.Кондензатора задължително трябва да е първи от стлана на сондата,като аз сложих такъв 40 волтов може да е 200 или 400 волта това е без значение,но 40 волтовия е по малък като размер.Задължително трябва всичко да се изолира добре за да не влиза влага.Поздрави и успех!

 

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...