Jump to content
tanas4o_

Скърцане на спирачки

Recommended Posts

Здравейте,

 

колата е ЦРВ 3, бензинов автомат, пробег 115к км. От няколко дни насам при леко докосване на спирачките се чува едно много неприятно скърцане отпред, и това се случва при спиране от ниска скорост.  Иначе колата спира, и при по-рязко натискане на спирачките шум не долавям. Дисковете и накладките са оригинални, от coxmotors, на 17к км.

Та въпросът е, ще се сменят накладки ли, или има вероятност някои друг елемент от спирачките да се сменя, пластинки и други такива ???

Има ли някой които се е сблъсквал с подобен проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери първо накладките колко е останало от тях,и после търси  по нататък от какво е скърцането.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tanas4o_, кажи като откриеш проблема но ако това не ти се случва често то най-вероятно са боклуци и прахоляци, полепнали навсякаде по апарата и диска. Мина ли 1 автомивка? На мен ми се случи скоро след по продължително пътуване от 600км. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са наред дискове и накладки е от натрупания спирачен прах. Точно при спиране от ниска скорост скърца. Мини една водоструйка и ще спре до следващия път. Имай предвид, че автомата яде повече спирачките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са оригнални най-вероятно е нещо замърсено или изпечени от много градско каране. Може да пробваш и с рязко спиране от по-голяма скорост. 

 

От друга страна аз имах същия проблем и смених чисто нови накладки, с които купих колата. Накладките бяха евтини, под средния клас - Remsa. Сложих нови ATE и нещата заспаха.

Като цяло с оригинални не би трябвало да имаш никакви проблеми.

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, tanas4o_ написа:

Здравейте,

 

колата е ЦРВ 3, бензинов автомат, пробег 115к км. От няколко дни насам при леко докосване на спирачките се чува едно много неприятно скърцане отпред, и това се случва при спиране от ниска скорост.  Иначе колата спира, и при по-рязко натискане на спирачките шум не долавям. Дисковете и накладките са оригинални, от coxmotors, на 17к км.

Та въпросът е, ще се сменят накладки ли, или има вероятност някои друг елемент от спирачките да се сменя, пластинки и други такива ???

Има ли някой които се е сблъсквал с подобен проблем.

Не се шашкай.И аз съм с такива и се държат по същият начин.Както казаха колегите на водоструйка и така до следващият път.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се!

 

Накладките не са износени дотолкова, че да опират пластините в диска. Вероятно аз съм с очаквания, че като съм решил да инвестирам в оригинални дискове и накладки, би трябвало всичко да е 6 и да няма грижи. Изглежда, че с накладките всичко е до качество на материалите в дадена партида. За момента сме вече трима със скърцащи спирачки, доставени от едни и също място...

Така беше и със спирачките на предното црв. Комплект TRW дискове и накладки от Тех-ко за отпред, и след има няма 5к км започнаха неистово да скърцат. Смених  накладки с такива от coxmotors и всичко заспа.

Сега след мивка скърцане няма за около 50-60 км изминати и после пак скърца.

Изглежда, че нещата ще останат така, колкото и да ме дразни. При положение, че с оригиналните е така, какви да си купи човек, така че хем да спира добре, хе, пък да не е дразнещо шумно.....

Поздрави

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм набелязал ATE за бъдеща смяна на дискове и накладки.Гледам излиза към 300лв. комплекта.Досега на ВАГ-аджийските коли са ми били перфектни.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+ 10 за АТЕ. Най-доброто в момента на пазара.

Чувал съм също, че комбинация от среден клас дискове с накладки АТЕ също работи добре.

Аз лично моите дискове не ги знам какви са, но с накладки АТЕ всичко е 6 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , хвърли ги ако искаш да спре да скърца и вземи , Brembo, Ferodo или Ate!

Свирят защото има много метал в тях!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Brembo и те свирят  в момента съм такива, но не винаги само при спиране с ниска скарост.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За успокоение - аз съм с АТЕ-та и към този момент ми присвирва понякога отзад вдясно. На моменти просвирва и отляво, понякога и отпред, после спира... зависи къде и как се натрупат боклуци и прахоляк. Не е задължително да е проблем конкретно с материала и качеството му. Дали са АТЕ или не-АТЕ - няма гаранция, че няма да застане някоя песъчинка между диска и накладката, да се набие в материала, която може да се изтърка за 2 дни, ама може и за 2 месеца. Е, ако свири още с първото натискане на педала и е постоянно - ясна е работата.  

 

Преди да сменя накладките, колата купих с JURID и с тях дори без да е натиснат педала, имаше свирене при ниска скорост. Проблемът беше в това, че от долната страна на предните накладки се беше образувал мустак, който опираше в диска и при ниска скорост свиреше много пискливо. Пилнах го малко на асфалта, да падне и спря да свири. Нищо чудно и при някой друг да е същия проблем. Сваля се апаратът, почиства се накладката, ръбовете се скосяват малко с малка пила и се сглобява обратно. Тъкмо и водачите може да се смажат, да се преточи малко спирачна течност, така за профилактика. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с Феродо и дискове, и накладки и скърцане си има при определени условия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чистене и грес на местата където опират ушите на накладките и при мен проблема се реши... Имаше ръжда и прах отпред (там няма пластини ,както при задние апарати, което е минус поне за мен) Отзад почистих и пак грес на пастините където лежат ушите и всичко заспа . + Водачи разбира се... 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За протокола и аз съм с АТЕ, предни, задни дискове и накладки - всичко. Скърцане, свирене или др. нямам. Предните са на две години, задните - една.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...