Jump to content
BOKLUK_CHOVEK

Грешна "ориентация" (посока) на стрелката на навито?!

Recommended Posts

След  махана и слагане на акумулатора ,днес цял ден навигацията ми показва пътя на страни или обърната назад. После за около час "хавана" правия път,почна да показва че се движа напред и след това пак се ошашка. 

При качването на акумулатора изчаках с запален двигател 10мин да намери сателити,както си пише.

Пробвах ,два пъти да махам акумулатора.

Ръчках из менютата,но не намерих меню за ориентация на движението "напред" или както там се нарича.

 

Някой да е имал такъв проблем? 

 

На снимката съм в движение ,пътя ми го показва ,но на страни ,даже първоначално беше назад.

IMG_20190919_184350__01__01.jpg

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако цъкнеш на иконката N със стрелка (горе вляво на екрана), не сменя ли ориентацията от „север нагоре“ към „посока на движение нагоре“?

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@BOKLUK_CHOVEK Ориентацията на стрелката зависи от мащаба на картата който си избрал. До колкото се сещам, при мащаб до 1км. стрелката винаги сочи по посока на движението и горе в ляво ти показва като на компас накъде е север. При по-големи мащаби ти показва екрана като геогравска карта. Север винаги е нагоре, а стрелката сочи посоката в която се движиш. В случая на снимката която си показал, се движиш на запад/югозапад.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С джойстика трябва да влезеш в опциите и да намериш "North UP / Heаding UP".

Просто докато си в навигацията натискаш джойстика и веднага ще го видиш в долния десен ъгъл.

При смяна между тези два режима ти показва или стрелка по посока на движението, или винаги на север.

 

Редактирано от romborak
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм държал карата на 100м На снимката е по-същия начин. Сега съм далеч от колата ,но след няколко дни ще съм пак в БГ и ще пробвам идеите Ви. 

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.09.2019 г. at 15:18, romborak написа:

С джойстика трябва да влезеш в опциите и да намериш "North UP / Heаding UP".

Просто докато си в навигацията натискаш джойстика и веднага ще го видиш в долния десен ъгъл.

При смяна между тези два режима ти показва или стрелка по посока на движението, или винаги на север.

 

Така е ,да. Оправих "проблема",а толкова ръчках из менютата да видя за такава опция.... Интерфейста на тази навигация е отвратителен просто...

IMG_20190922_185644.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...