Jump to content
tedonsa

Автомат CR-V 3 ген (брой скорости)

Recommended Posts

Здравейте, изчетох доста какво е писано по въпроса , но все пак реших да попитам конкретно. Ще ми се да взема Црв3 бензинка с автоматични скорости , но доколкото разбрах са с 4 скорости и като 5та се явава механичното заключване, когато караш с постоянна скорост. Та мисълта ми е всички автомати ли са такива с 4 скорости или има и изключения. Защото някак ми звучи несериозно автомат с 4 скорости. И ако може някой , който притежава ткова Црв с автомат да сподели как се държат скоростите и дали са достатъчни за нормално каране без влизане във високи обороти. Общо взето впечатления от бензиновия автомат :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 бензин автомат с газ. Във високи обороти ще влизаш ако караш агресивно. При кик даун сваля 2 предавки. На мен са ми екстра предавките. Мисля, че са 5 обаче, не 4. 46c3295314fc92f687cc95ff27a512bc.jpg

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предавките са 5 + заключването на кутията стават 6. Заключването сваля грубо около 500 оборота надолу. Не знам какво имаш предвид под нормално каране, но при 130 км/ч скорост, кутията като се заключи оборотите са 2500.

На мен ми е първи автомат, а ми е много приятен за каране. Мога да сравняват с ръчната кутия (такова беше предното црв, пак 3та ген), предпочитам автомата.

Имай предвид, че разхода на автомата е по-голям значително от този който е по-книжка. В града спокойно можеш да смяташ около 15/100 бензин. Ръчната кутия гори около 12л/100 км в града бензин.

 

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятно ме изненадахте с коментарите, защото последно карах едно бензиново автомат и продавача ме убеждаваше че е с 4 скорости и автомата бил като на Субаро и те били така с 4 скорости. И това ме разколеба за ЦРВ и започнах да гледам Акорд 8ген. Там има повечко екстри , и интериора е една идея по-добър (мое мнение) , но пък багажника ми идва някак тесничък, пък все пак на детето колелото трябва да се побира на жената куфарите. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа, автомата е Хондовски, а не на Субару, но не претендирам да съм на 100% прав. А и едва ли има кой знае какво значение.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...