Jump to content
Rain99

Нарушена товаропоносимост или окачване

Recommended Posts

Здравейте колеги! Имам следната питанка относно сивика. Двуврат хечбек е и понякога се налага да возя още 3 човека със себе си. Смених преди месец пружините на задното окачване и шестте втулки на задните носачи. Когато сме 4 човека в колата (2 отпред, 2 отзад), задницата кляка доста, в някои случаи при слизане от бордюр, минаване през дупка (по-рязко падане на задницата) единият носач успява да опре в тръбата но гърнето. Въпросът ми е аз ли съм превишил товаропоносимостта на колата или е по-вероятно нещо по окачването да е заминало? Теглото на пътниците на задните седалки излиза около 170-180 кг общо, багажникът е натоварен с обичайното (гума, крик, ключ, пожарогасител, аптечка). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Rain99 написа:

Смених преди месец пружините на задното окачване и 

 Проблема  е в  пружините

Редактирано от vespa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, vespa написа:

 Проблема  е в  пружините

Как по-точно, при положение че са сменени с чисто нови?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто са по меки, а дали са оригинални? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В талона на колата трябва да ти пише максимално допустимата маса на автомобила. Извади от нея собственото тегло на колата и останалото е според производителя капацитетът ѝ за товар, включващ гориво, пътници и багаж. Ако auto-data е достоверна, товароносимостта е около 475 кг. С 40 литра гориво и 15кг в багажника остават 420кг за 4 човека. Според мен не е нормално да е чак на предела си.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, vespa написа:

Просто са по меки, а дали са оригинални? 

Би трябвало. Новите са марка KYB, а старите правеха същия проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Pavel_Pavlov написа:

В талона на колата трябва да ти пише максимално допустимата маса на автомобила. Извади от нея собственото тегло на колата и останалото е според производителя капацитетът ѝ за товар, включващ гориво, пътници и багаж. Ако auto-data е достоверна, товароносимостта е около 475 кг. С 40 литра гориво и 15кг в багажника остават 420кг за 4 човека. Според мен не е нормално да е чак на предела си.

Според талона, товаропоносимостта би трябвало да е около 500 кг, с горивото и нещата в багажника както казахте остават 420 кг. Ако става дума за 4 човека, тогава общата ни маса излиза около 320 кг грубо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставащите 100кг за багажника въобще не са малко и не би трябвало да опира никъде. Аз моите ги подсилвах с подложки от 2см и в момента празна на равно паркирана разстоянието от гумата до веждите е почти три пръста. Подложките са слагани между пружината и чашката на амортисьора, така се натяга и самата пружина. Аз съм със седан може и пружините да са различни от твоята кола. 

Редактирано от vespa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно на седана ще са по-здрави, на този етап съм се замислял дали да взема и аз подложки, но от типа, които се слагат между навивките, за по-лесен монтаж, но въпросът е дали ще решат проблема. Странно е чисто нови пружини да правят проблем като старите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амортисьорите да не са отървали?  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, работя в собствен сервиз и времето показва сериозно разминаване в качеството на марки който предпочитаме давам пример с Нисан Премиера. Колата е с метанова уредба и беше с куб окачване, понеже на човека му беше протекъл заден ляв амортисьор подменихме задните два с същата марка закупени от известна фирма вносител на части с гаранция и т.н. За мое учудване колата клекна с поне сантим ако не и повече и при натиск с ръка на задницата беше чувствително по мека. И на въпроса от клиента що така? ми стана едно такова хубаво...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, goldbyrk написа:

Амортисьорите да не са отървали?  

На преглед преди месец и нещо казаха, че на амортисьорите нищо им няма. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен така ми казаха, но истината се оказа друга. Опитай следното. Пусни колата назад по инерция и рязко опъни ръчната. Ако задницата подскочи нагоре, значи са отървали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...