Jump to content
nupi

Загасна ми плафона в купето. Не работи при отваряна не вратите.

Recommended Posts

Привет колеги,

Не знам какво стана, но спря да работи кандилото вътре при отваряне на вратите. При положение постоянно включено лампата свети, тоест не бушон или друго. Другото, което ме тревожи, че е ако е кабел на врата, то трябва да е една врата, а не всичките. Ако някой се е сблъсквал с подобен момент, нека сподели. Имам и ел. схемата, но нещо не мога да я кача тук.

Поздрави. 

Редактирано от nupi
допълнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сблъсквал съм се с подобен момент, само че на втора генерация. Има вероятност и на твоето да е така.

Светенето на плафона при отваряне на врата е на отделен предпазител, който се намира в кутията при двигателя. На същия предпазител (при мен) са свързани задната чистачка и сирената на допълнителната заводска аларма. Забравил съм вече, ама на този бушон май беше и автоматичния режим на ел.стъклата, и дистанционното централно заключване.

 

Ако не ти работи задната чистачка, значи и при 1-ва генерация е така. 

 

п.п. На 1-ва ген (ама JDM) имаше друга хитрост - ако изгори крушка на стоп светлините спираше да работи клаксона.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да напиша какъв излезна случая-скъсани кебели на шофьорската врата! Преди години /2-3/ я давах на един алармаджия да прави централното и мислих, че е ОК. Да ама не! Всичко бил презапоил, преправил и всичко било "чук". Като махнах калника и отворих снопа се втрещих. Тоя дърпал, шунтирал жици. Вместо 14 кабела вътре 18! Няма цветни кодове, няма нищо! Направо си скъсах нервите да търся кое за къде е. Тогава изрязах паяжините на тоя недъгав пичага, удължиш и презапоих всичко, като направих широка дупка в куплунга  и всичко заспа. Гадна, гадна грес има вътре и само издухване с компресор помага, защото не можи и да се дупчи и пили както трябва от нея. Калничето не се сваля трудно и даже вратата понастроих за финал.

Това е! Поздрави.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...