Jump to content
bbozhanov

Отново я обраха...

Recommended Posts

Колеги, за втори път за 6-7 години я обират, без да разбиват. И само ценностите. Намирам я отключена. Първият път на магазин Метро в София, сега на общински паркинг до пристанището във Варна. За един час по обяд оставена "на случайно" място.

Дали заглушават сигнала от дистанционното с тапа или пък го прихващат, не знам. Може би има и други начини, например отключват чрез ключалката, но определено ми писна. 

Имам тракер, дето ми праща съобщения на телефона като отворят някоя врата, обаче него пък не го бях включил тогава. Против кражба имам допълнително монтирано устройство, но против влизане с взлом явно не.

 

Сега въпрос: какво да направя, за да я защитя по-добре? Имам прекалено обща култура по темата, но съвет ако мога нещо да направя за да спре това (най-малкото например да заключвам с ключа на вратата, вместо с дистанционното), ще съм доста по-спокоен.

Приемам тук или на лични съобщения обяснение за повишаване на общата култура. И благодаря предварително.

 

Послепис: кокошкарите са взели беления слънчоглед и мокрите кърпички покрай няколкото по-ценни вещи. 

Редактирано от bbozhanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай в Варна са най организираните в авто кражбите вече два пъти си патя от тях.Та вече само на охраняем паркинг и в моловето ако има паркинг отвън.Призовава колегите които отиват на почивка в Варна ако сте на плажа колата да я виждате винаги,ако ще спирате нищо не оставяите в колата видимо.Сега се сещам имаше и трети път стария трик с спукване на гумата от дясно ти не я виждаш и караш като спреш и се надупиш да сменяш гумата те обират,при мен не стана спрях в един охраняем паркинг и охраната дойде.

В Варна пазете се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си споменал на практика това, което аз правя. Ако спирам на място различно от обичайните ми, гледам да заключвам от вратата, без да ползвам дистанционното. Също избягвам да отварям багажника и слагам/вадя неща от него, и в никакъв случай нищо оставено видно на седалките – дрехи, чанти… Щората на багажника е пусната винаги, макар че, ако багажника е празен, сигурно е по-добре да се вижда, че няма нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е идеята да заключиш с ключа, а не с дистанционното? 

bbozhanov, ти сигурен ли си, че заключи колата? Не дали натисна бутона, а дали колата се заключи?

Редактирано от inspektora

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, bbozhanov написа:

Колеги, за втори път за 6-7 години я обират, без да разбиват. И само ценностите. Намирам я отключена. Първият път на магазин Метро в София, сега на общински паркинг до пристанището във Варна. За един час по обяд оставена "на случайно" място.

Дали заглушават сигнала от дистанционното с тапа или пък го прихващат, не знам. Може би има и други начини, например отключват чрез ключалката, но определено ми писна. 

Имам тракер, дето ми праща съобщения на телефона като отворят някоя врата, обаче него пък не го бях включил тогава. Против кражба имам допълнително монтирано устройство, но против влизане с взлом явно не.

 

Сега въпрос: какво да направя, за да я защитя по-добре? Имам прекалено обща култура по темата, но съвет ако мога нещо да направя за да спре това (най-малкото например да заключвам с ключа на вратата, вместо с дистанционното), ще съм доста по-спокоен.

Приемам тук или на лични съобщения обяснение за повишаване на общата култура. И благодаря предварително.

 

Послепис: кокошкарите са взели беления слънчоглед и мокрите кърпички покрай няколкото по-ценни вещи. 

 

Няма начин.Не можеш да ги спреш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ги отварят през патроните. Моите патрони и на двете предни врати са блокирани, евентуално ако не мога да я отворя с дистанционното, като резервен вариант имам багажника 😁

Редактирано от diezz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
43 minutes ago, inspektora said:

Каква е идеята да заключиш с ключа, а не с дистанционното? 

bbozhanov, ти сигурен ли си, че заключи колата? Не дали натисна бутона, а дали колата се заключи?

Заключваш с палчето на вратата, не с ключа. Като натиснеш палчето на шофьорската врата и я затвориш, в момента, в който се затворят всички врати по колата, алармата се включва. Идеята е лошите да нямат възможност за кражба, ако чакат и „следят“ да копират сигнала от дистанционното, за да го повторят и отключат колата докато те няма.

 

ПС: ако това с палчето на вратата стане навик, е хубаво да сме сигурни, че ключовете са в нас, а не пуснати на някоя седалка в колата. В случай, че са на таблото, палчето изскача веднага и не дава да се заключи. Поне говоря за Акорд 7.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оппа, ако лошите копират сигнала за заключване, как ще отключат с него? Пробвай да отключиш с бутон заключване :cool: Кодовете са различни.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би имаш право, звучи логично. Но съм чувал, че записват сигнала от дистанционното и го ползват за отключване. Как става, ако за заключване и отключване са напълно независими, не знам. Може би от единия сигнал може да се разкодира и другия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, Pavel_Pavlov написа:

Може би имаш право, звучи логично. Но съм чувал, че записват сигнала от дистанционното и го ползват за отключване. Как става, ако за заключване и отключване са напълно независими, не знам. Може би от единия сигнал може да се разкодира и другия?

Теоретично е възможно, но такова устройство е много скъпо и изисква знания и умения. Нали ти е ясно, че хора с такива възможности няма да се занимават с кокошкарско ровене из колите. Реално този вид апаши ползват простото и евтино устройство "тапа". Това е радиозаглушител, който излъчва "бял шум" в честотния обхват на автоалармите 433 MHz и "запушва" радиоприемната част в автомобилите в някакъв периметър, в резултат на което колата не се заключва. Обикновенно застават на голям паркинг, където има много коли. Разчита се на разсеяността на хората, които по навик натискат дистанционното, без да се уверят заключена ли е реално колата. След това си отварят отключената кола, прибират всичко ценно за секунди и дим да ги няма към друг паркинг. Най-добрата защита срещу това е повишеното внимание и проверка за заключена кола.

Наличието на аларма би отказало повечето от тези, които пък отключват механично колите.

Редактирано от inspektora
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги гледам дали ще ми премигнат мигачите по-скоро да съм сигурен, че не е останала отворена врата. Но това си е силно валиден аргумент.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление няма спасение ако те нарочат, варианта да се избягва да се оставят ценности и да се проверява след заключване дали вратата наистина не се отваря. Стоковата аларма е много смотана трябва да се раздруса юнашки колата че да започне да вие.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за тапата знам отлично. Евтини са и заглушават каквото си поискате (mobile 2-4G, WiFi 2.4GHz/5GHz, RF 315MHz/380MHz/433MHz/868MHz и т.н.) Навремето го ползвахме в ТУ да заглушаваме мрежата на оператора по време на изпит. 

Още от първия път като я обраха, когато имам съмнения на такива паркинги си заключвам с ключа и чувам като се заключва колата. В случая бях разсеян заради синята зона във Варна, беше петък, но официален празник и ходих да гледам знак какви са правилата във Варна и дали трябва да си платя.

Имам само на едната врата ключалка, нямам на багажника.

Фабричната аларма само имам, нямам aftermarket.

Така че просто лошо стечение на обстоятелствата. Идва ми малко повече, но пък и тези ги разбирам - няма наказания за тях, защо да не крадат?! Дори аз не подадох сигнал в родната полиция. Просто съм го гледал тоя филм и реших да не си развалям почивката...

Пуснал съм автоматично търсене по параметрите за видеорегистратора и ако се появи в някой сайт за продан, ще бъда известен и тогава мисля да подам сигнал и да видя какво ще стане ако взема, че го уцеля със серийния номер. Видеорегистраторът е един вид уникален (подменян е и версия 2018, със специална карта памет - 64GB, която съм форматирал под FAT32 за да се вижда от устройството, иначе поддържа само 32GB). Така че ако изникне някъде, тогава възнамерявам да си направя експеримент да видя какво ще стане в полицията.

 

Моят въпрос беше повече в случая дали няма начин да я отключват, за да предприема мерки да се защитя, освен заключването с ключ, където няма как да заглушат сигнал? Или пък да има лесен начин да се смени фабричната честота на дистанционното, може пък това да помага срещу тапите, които блокират масовите честоти?! 

За един от колегите: доколкото знам, заключването/отключването става със "скачащ" код и трябват поне 2 прихванати сигнала за да може да се хване алгоритъмът, след което да може да се възпроизведе. Тогава вече ще става въпрос за хора, които искат да си я отключват отдалечено за по-големи цели.

Иначе кокошкарите ги виждам или с тапа, или по-даровитите с lock picking (не знам превода на български, но общо взето да отключват бравите с едни инструменти тип отвертка-змия и отвертка-гърбица).

 

От всичко казано дотук, общо-взето разбирам, че съм си научил урока от първия път да не оставям ценности на видимо място и да заключвам с ключа, когато имам съмнения.

Остава да се науча да не оставям ценности и в багажника, плюс това да не се разсейвам :)

Понякога ми се иска тези МНОГО данъци, които плащам, да отиваха на място, което щеше да свежда подобен тип престъпност до минимум. Уви...

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвай добре че не си отишъл в полицията там едни протоколи обяснения глава да те заболи.

Първия  път като ме обраха там бяха счупил и стъклото  и взели всичко  документи пари дрехи,това  в Варна на плажната ивица.Бях останал с плажните гащета и джапанки.

Незнам  откъде полицая в управлението измисли такса 3лв за бланка ,казах че нямам  пари ,отговоря беше обади се на приятел от Варна.Нещо като възмездие че след седмица бяха намерили документите  и ги върнаха,но там влязох в друг филм че от полицията ги  бяха блокирали😂😂😂😂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, bbozhanov написа:

Колеги, за тапата знам отлично. Евтини са и заглушават каквото си поискате (mobile 2-4G, WiFi 2.4GHz/5GHz, RF 315MHz/380MHz/433MHz/868MHz и т.н.) Навремето го ползвахме в ТУ да заглушаваме мрежата на оператора по време на изпит. 

👍

 

Моят въпрос беше повече в случая дали няма начин да я отключват, за да предприема мерки да се защитя, освен заключването с ключ, където няма как да заглушат сигнал? Или пък да има лесен начин да се смени фабричната честота на дистанционното, може пък това да помага срещу тапите, които блокират масовите честоти?! 

Няма начин. Забрави.

 

От всичко казано дотук, общо-взето разбирам, че съм си научил урока от първия път да не оставям ценности на видимо място и да заключвам с ключа, когато имам съмнения.

Остава да се науча да не оставям ценности и в багажника, плюс това да не се разсейвам :)

👍

 

Понякога ми се иска тези МНОГО данъци, които плащам, да отиваха на място, което щеше да свежда подобен тип престъпност до минимум. Уви...

Няма такова място по света. Всъщност може и да има  - Северна Корея, но съм сигурен, че не искаш да си там :D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офтопик (с възмущение): кой пък се занимава с 10-годишни Хонди, бре, д**а мизерните паразити..... Съжалявам за случилото се, колега Божанов. Успокоението е това, че се касае единствено за вещи. По-ценното е времето, което отделяме за парите, които ни трябват за тях. 


Но аз ти благодаря специално за това, че споделяш проблема си и прелагаш/търсиш решение. На мен, лично, това ми действа като напомняне да не си държа документите в колата (което често правя). 


С пожелания да не се налага да коментирате подобни ситуации занапред.


Д.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си шоков датчик към клаксона и оригиналната аларма!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обир номер 3 - срещу Софийска градска художествена галерия.

Този път ще видим полицията какво ще направи. 

Служебен лаптоп и едно калъфче за очила без очилата. 

"Мистериозно" бутонът ми за отключване не проработи няколко пъти, защото ходих до Коста нещо забравено да взема. Играят явно с това...

На път съм да си купя Москвич и да имам проблеми с кражба на акумулатор :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси серията :( 

Кога усети, че бутонът не работи. Не ти ли светна нещо? Все пак имаш опит вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Quote

От всичко казано дотук, общо-взето разбирам, че съм си научил урока от първия път да не оставям ценности на видимо място и да заключвам с ключа, когато имам съмнения.

Остава да се науча да не оставям ценности и в багажника, плюс това да не се разсейвам

 

Да знаеш ти вече си набелязан като кола която има какво да се взима от нея,явно не си си взел поука,и нищо не си направил в повече за да я защити.

Минимума да спреш да си мислиш че като оставиш нещо и то е заключено е сигурно в колата.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо лично към теб колега ,и аз съм потърпевшите точно от такива крадци,   въпреки че видях дори съгледвачи им който набелязва кои  коли .

Та това е за колегите  и особенно за лятото и Варна -само на охраняем и паркинги, нищо не слизаш и оставяш в багажника,нищо на видно място  по седалките и таблото. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...