Jump to content
Motte

Замяна двигател D16V

Recommended Posts

Здравейте,

 

имам седма генерация D16V1 (2002) с 5 врати, чудесно здраве, купе  интериор и тн. на около 250К. Наскоро се сдобих и с един type-r седма (2002), само че с десен волан. Колата е чудесна. Тъй като не правя планове да карам с десен волан (доста е трудно за мен) обмислям да прехвърля двигателя и скоростите в петте врати. Разбрах, че някои от подпорите на двигателя и скоростите на type-r трябва да се вземат и да се заварят наново в коша. Интересува ме окабеляването, дали изобщо трябва да го местя или с малки модификации ще стане. Също така, имам притеснения и за окачването, всичко ли трябва да се премести и дали ще има допълнителни работи по него?

Моля някой ако е правил такава модификация да сподели.

В допълнение на това, ще може ли според вас да се узакони след тази интервенция? И двете коли са с регистрация и застраховка.

 

Другата идея е за обръщане на вола на десняка, но това според мен е невъзможно или пък доста трудно (може и мнение и по този въпрос).

 

Ще се радвам да споделите опит,

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 22 часа, Motte написа:

В допълнение на това, ще може ли според вас да се узакони след тази интервенция?

Трудна работа.

 

 

Причината  е този цитат,

Преди 22 часа, Motte написа:

Разбрах, че някои от подпорите на двигателя и скоростите на type-r трябва да се вземат и да се заварят наново в коша.

 

отделно двигателя не трябва да надвишава с 10 % мощността  на предишния.

 

Преди 22 часа, Motte написа:

Другата идея е за обръщане на вола на десняка, но това според мен е невъзможно или пък доста трудно (може и мнение и по този въпрос).

Нито е невъзможно, нито е толкова трудно, просто ти трябва подходящ човек за интервенцията и  най вече пари за части и труд .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за този отговор. И двете интервенции, не ми допадат много. Ще отложа във времето с надеждата да избера правилния подход. Ако някой друг даде мнение, ще се радвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...