Jump to content
Mironch0

Подложка за пружини- Accord 5th

Recommended Posts

 Колеги, след като си платих да ми сменят пружини и амортесьори от заде, понеже хем беше клекнала, хем люляше, се оказах много щастлив от направената инвестиция, но реших да сложа теглич по ред обстоятелства (имам вече и ремарке, че все нещо се налага и все няма кой да ми помогне...) се върнах в изходна позиция и хондилака отново клекна с 3 пръста на долу :-(

Ориентираха ме, да си взема подложки за пружините и питах в dimitrov, a от там ми върнаха:
"Ще ни трябват размерите на външната, вътрешната част и дали завършва на навивка пружината
т.е. тампона гладък или на стъпка трябва да бъде
Като измерванията се правят в близост до края на пружината
защото в средата може да е по-широка"

- понеже няма как и къде да ги видя тези неща, моля тези, които разполагат с такава информация, да помогнат, че да поръчам едни такива и пак да вдигна задницата на акордеона. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не може никой да не знае ... имаше подобна тема за сивик, но там проблема беше решен с тампони между пружините, което не ми се струва вариант. Мислех да купувам пружини от акорд-комби, но тетакова комби като моето принципно няма, комбито е малко по-друг вариант както от интериорно, така и екстериорно, нищо че са едни години и мисля, че няма да стане ... не ми се маха теглича ... айде колеги - помагайте

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си регулиращи амортисьори с пружини може кони може билщайн може и друго парички са,ама имат 3 нива на регулиране, и става заводско има ги за твоя модел

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Благодарско за съвета, доста се полутах с тоя ти ми проблем... стигнах даже до пружини от лада нива, които са 1:1 с нашите, но с 5см по-високи (струваха към 130лева) ... в крайна сметка се отказвам от тампони и подложки, със сигурност ще сменям пружини, само ме е яд, че са нови, но карай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти сворши работа това

“Завод за пружини”АД
ул. “Работническа” 2
6140 Крън
тел.: +359 431 62101
факс: +359 431 62349
e-mail: info@springsbg.com

Даваш твоя и искаш да е с 5 см по-висока за жалост и аз като теб смених пружини и амортесьори и впоследствие клекна ,явно трябва да са оригинални.

Не сам поръчвал на този завод не мога да прежаля новите които сложих,но и това ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз до сега (така де до предната седмица, след което направих поръчка) се чудех, че все пак като сложиш ново и после да го хвърлиш и пак да сложиш друго ново не си е оферта ... та в крайна сметка реших да мина на тампони (тука Росен ми помогна много)   и така стигнах до тези

http://www.dbk-dimitrov.com/dbk-dimitrov-тампон-задна-пружина-citroen-c-crosser-mitsubishi-outlander-peugeot-4007-mts-070b?filter_name=mts-070b

ефекта е, че след като сложих теглича и паднах от 5 пръста на 2/3-пръста (ми не съм мерил колко сантиметра 😋..), след слагането на тампоните над пружините (старите се махат де- за пояснение)  колата се вдига на 3/4-пръста на горе ... цена с труд - 140лв. ще видим колко ще изкарат...

IMG_20191016_180805.thumb.jpg.ec3d2a117e974f003f81075d9383ef44.jpg

IMG_20191016_180812.thumb.jpg.89d51eacf89aa268d69b75b1e21bd0be.jpg

IMG_20191017_181610.thumb.jpg.21403abc299b999ea83038d917842000.jpg

... снимките ги правих на едно нагорнище, като гледах да съм на едно и също място след като ми сложиха тампоните за да може да има някакво що годе ясно сравнение на снимките... 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...