Jump to content
v.banev

грешка 1717

Recommended Posts

Здравейте колеги.Отдоста време имам HONDA LEGEND 2006г.но на последък ми прави проблем скоростната кутия.При включване на задна започва да ми мига D и колата влиза в авариен режим.При проверка излиза грешка 1717.Искам първо да се консултирам с вас и тогава да взема решение.Моля помагайте!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятната причина е сензора за позицията на скоростите.

Партидните номера са няколко:28900-RJB-043,28900-RJB-033,28900-RJB-023

Не е скъп около 100$,но се консултирай задължително със сервиз.

Успех и пиши като има развитие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,а къде се намира този сензор и възможно ли е да се справя без чужда намеса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре първо се увери че това е проблема.Смяната не е трудна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време напръсках клеймата с контактен спрей и вече два дни нямам проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже колата е рядкост и е още по рядко някой да остави обратна връзка, или да сподели каквото по неволя или случайно е научил, и понеже никой от 2-ма ви не е казал къде е този сензор и дали напръскването на клемата е с траен резултат - поствам това тук:

https://www.drive2.ru/l/8872433/

От цялото писание, за грешката 1717 има 1 снимка и 2 реда текст, но все е нещо. :)

Тук - по-подробно: https://www.drive2.ru/l/8700191/

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо по темата код 1717 на TRS - от Одисей, но и на Легендата е същото.

https://www.odyclub.com/threads/p1717-transmission-range-switch-safety-neutral-switch-fix-with-pics.210769/

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят опит по въпроса.

Имам Ледженда от 7 месеца и за този период около дузина пъти е светвал чека, заедно с още няколко иконки на други системи. Случвало се е както при първо местене на лоста, така и в движение. Гася, паля и остава да свети само оранжевото двигателче. То не оказва влияние на работата на мотора и кутията - работят си перфектно. Първите няколко пъти го гасих софтуерно, после го неглижирах и си гаснеше сам, но не ме кефеше в тая добра кола да свети баш тая иконка. :)

Четох из нета че руснаците го лекуват (нали са от "нашата черга"), а хамериканците директно сменят.

Сондирах мнения със суфорумци и 1 сервиз - казаха че е консуматив и на всички Ледженди които поддържат с времето е сменяно.

Откачах клемата, за да видя за лош контакт, но си беше като ново. Реших че напролет ще го сменям - дразни ме.

Из нета са по 100-тина долара, но чат пат пътувам до София - поръчах си го в Юби-Ко. За 2 седмици дойде и вчера го смениха. Реших да е там, защото си има специфична регулировка на позицията и вместо да се пинкам - там си знаят какво и как.

Новото и старото са еднакви и си го взех, та отворих - от любопитство. Знам че може да се ремонтира, но с новото "хилядолетния сокол" ще изкара още дузина години, та така.

 

 

IMG_20210223_101535.jpg

IMG_20210223_101546.jpg

IMG_20210223_101553.jpg

IMG_20210223_152726.jpg

IMG_20210223_152802.jpg

IMG_20210223_154107.jpg

IMG_20210223_153525.jpg

IMG_20210223_154135.jpg

IMG_20210223_154240.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...