Jump to content
ДДК

Потъване на педала насъединител 2.2 i-CTDI - помощ или препоръки

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От около 1 година имам досаден и засега "неразрешим" проблем със съединителя. Изчетох долу-горе всичко тук, но не срещнах дискутиране на подобен проблем с други колеги. Колата е Acoord 2.2 i-CDTI, 2004 г., и нещата започнаха с еднократно потъване ( омекване ) на педала на дълъг път, като впоследствие нещата се случваха обикновено без никаква логика, т.е.- може да не се случи в продължение на дни или в някой дни по няколко пъти. Връща се и сам в горна позиция- засега не се е налагало да го връщам с ръка. Няма и конкретни случаи, в които да става задължително, но обикновено се случва, например при спускане по надолнище, когато съм бил дълго на 5-та скорост и реша да ползвам двигателя като спирачка и вкарам 4-та. В началото смених горна помпа на съединителя, заедно с течността, а сега последно смених и гумените уплътнения на долната помпа и пак нова течност. Проблема сякаш изчезна за около седмица и ....отново се появи ! Мислех си и за маркуча, който ги свързва, но ми казаха, че ако е спукан, ще е омазнен и ще го прави постоянно, а аз не губя течност- нивото е едно и също. Съединителя не буксува и не приплъзва, няма и вибрации от маховика. Казаха ми че може да са омекнали пружини в самия съединител или притискателя, но ако е от това- няма ли да го прави постоянно, а не само от време на време и без никаква систематичност  ?

Всъщност, почти съм му свикнал, но проблема е, че се страхувам да не се случи някъде на дълъг път в чужбина, като потъне окончателно и не мога да го върна в горна позиция.... !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...