Jump to content
to-shiba

Твърд педал на съединителя и скърцане.

Recommended Posts

Здравей, миналата седмица смених съединителя и след около 100 км педала започна да скърца и стана по-твърд, а от началото беше толкова мек че не го и усещах. Само скърцане е доста променливо при тръгване известно време го няма след това се появява като го натисна до долу ако го натискам по често започва да скърца и горе при отпускане. Дали има нещо общо със самия съединител или е друг проблем. Колата е Сивик 1.6, 110 кс., бензин.

 

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип може да пробваш да гресираш конзолата на педала - има нещо като втулка, която се прецаква с времето. Преди време имах подобен проблем с припукване при натискане и отпускане на педала и след гресиране се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че гресирането на въпросната втулка на педала на съединителя е решение, макар и временно... лично съм пробвал....аз лично ползвам флакон със течна смазка за верига на велосипед или мотор, важното е да е с накрайник със шлауфка или тръбичка за да може да се вкара смазката под налягане във втулката. Става и с ВД 40, даже последния път напръсках с него, макар да не го препоръчват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен издържа около година преди да се разскърца пак. Досега два пъти се е налагало да я гресирам с универсална грес - реално около тази втулка се върти педала при натискане и явно с времето се износва . Има една пластмасова кора в краката, която се сваля, и достъпът е доста лесен. Сигурно може да се смени нещо вътре, но честно казано греста върши идеално работа поне при мен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех един силиконов спрей, и се чудя дали да пробвам с него или направо с грес. А иначе това ли е мястото което скърца създава проблеми?11269de0b1698042a4d708d2296f6a4a.jpg8d7bd5c1dd473c256eb59f11771d49ef.jpg

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах, поне аз, отвътре или отвън при съединителя е скърцането. При мен е отвън на вилката, която отделя, вътре в кожуха. Слез смазване внимателно със спринцовка с маркуче и грес съединетеля омекна приятно и не скърца няколко години, 2-3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Не разбрах, поне аз, отвътре или отвън при съединителя е скърцането. При мен е отвън на вилката, която отделя, вътре в кожуха. Слез смазване внимателно със спринцовка с маркуче и грес съединетеля омекна приятно и не скърца няколко години, 2-3.
Скърцането го чувам в купето и като залягах отвътре и натисках педала се чуваше някъде от мястото на снимката която качих.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, провери си помпите. Също и течността в казанчето. Ако е потъмняла някоя от помпите е дала фира. Това което си оградил на снимката е горната помпа. Втулката е малко по вляво горе. Ако е от втулката би трябвало да скърца само, но не и да твърд педала. Ако втвърдява по скоро е от долната помпа, както е писал колегата по горе. Отвори вратата и капака и ако скърцането го чуваш по силно със сигурност е долната помпа под маншони, както е писал колегата, но може да се наложи и смяна, а не само смазване.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.08.2019 г. at 14:18, Steee написа:

По принцип може да пробваш да гресираш конзолата на педала - има нещо като втулка, която се прецаква с времето. Преди време имах подобен проблем с припукване при натискане и отпускане на педала и след гресиране се оправи.

 

На 27.08.2019 г. at 21:27, Лазарини написа:

И аз мисля, че гресирането на въпросната втулка на педала на съединителя е решение, макар и временно... лично съм пробвал....аз лично ползвам флакон със течна смазка за верига на велосипед или мотор, важното е да е с накрайник със шлауфка или тръбичка за да може да се вкара смазката под налягане във втулката. Става и с ВД 40, даже последния път напръсках с него, макар да не го препоръчват

 

 

Преди 17 часа, to-shiba написа:

Взех един силиконов спрей, и се чудя дали да пробвам с него или направо с грес. А иначе това ли е мястото което скърца създава проблеми?11269de0b1698042a4d708d2296f6a4a.jpg

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
 

 

Там дето си оградил, би трябвало да има фабрично грес, ако сложиш няма да сгрешиш, но скърцането, мисля, не е от там, просто няма триене. Голегите по- горе са ти казали къде да намажеш със смазка. Това е рамото което свързва педала и стойката/ конзолата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...