Jump to content
Toronto9011

Сваляне на предна броня на Хонда Акорд 2007 комби

Recommended Posts

Здравейте колеги . Наскоро се сдобих със Хонда Акорд 2007 2.4 комби взех колата от познат човек обслужване е само от Хонда но е претърпяла удър със диво прасе за щастие само бронята е пострадала но след като са я оправили виси от лявата страна под фара ходих да питам как да го оправя казаха че под фара имало някаква лайсна която държала бронята и че не са я сложили въобще че била счупена и трябвало да търся такава лайсна ще помоля за снимки как изглежда благодаря предварително!

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците мисля че я оправяха, като слагат срязан мъркуч върху лайсната, за да може да се повдигне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за инфото но при мин липсва лявата на цяло може ли да се вземат втора употреба и колко пари са ориентировъчно 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Този държач може да се вземе и нов и втора употреба.

Ако не се заблуждавам 71140-SEA-000 и 71190-SEA-000.

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=3477&nplgrp=5&cmodnamepc=ACCORD&xcardr=4&dmodyr=2007&carea=KG&ctrsmtyp=5AT&xgrade=2.4 EXECUTIVE-E&nplblk=B__4600

Най-лесно ще е втора употреба от някоя морга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточня че с руското решение с обтяжката (споделено от колегата над мен) трябва да се внимава при предна броня в която има пръскалки за фаровете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, би ли допълнил за какво конкретно да се внимава? И аз по някое време ще правя процедура по „повдигане“ на провиснала броня.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако спазвате точно местата за захващане на оптегача, няма какво да се внимава. Ако ги смените пръскалките може да опират в обтегача.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръскалките стоят перпендикулярно спрямо повърхността на която са капачките им. Тоест не са вертикални спрямо колата, а отиват косо назад под фаровете. Това което е показано е максимално изнесената позиция на закрепване на лайсните от центъра на колата. За съжаление никой не посочва точни мм, а и обтегачи има с различни като габарити видове. Моята броня мина без, но тя не висеше, а просто се е изметнала леко от жегите и някогашният лек удар (отзад не е лепена).

Ако вашите брони зяпат като моята (под десния фар), укрепването на лайсните няма да помогне. Трябва да се нагрее и формова пластмасата, за да стане леко по-хоризонтална, но това е много трудно да се случи едновременно отпред и отстрани, така че след ремонта си остана същото положение. Не знам дали го обясних добре, но бронята не винаги е увиснала, а в доста случаи е езметната от стареенето на полимера. Лайсните ми бяха здрави и на мин. разстояние от фаровете.

IMG_4971.JPG

IMG_4970.JPG

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...