Jump to content
Peter Pan

Случайно присветване фарове

Recommended Posts

Здравейте,

имам странен проблем, фаровете ми присветват малко по - силно на случайни интервали, за част от секундата, на интервали от 10 сек до 2-3 мин примерно. Някак си повече бих имал представа какво става, ако прекъсваха и светлината намаляваше, но е обратното. Случва се и на място, така че не е от неравности. Колата е executive с фабрични ксенони и автоматично регулиране на фаровете, но не мисля че системата може да ги вдига и сваля с такава скорост.

Някакви идеи ?

Също не бих отказал и читав електричар в София, за предпочитне в център/югоизток.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам това присветване но много по рядко на десния фар от 3 месеца и чакам нещо да изгори но все още нищо имам нови крушки но ме мързи да ги сменям говорих си с един пич който е със същата кола като моята и ми каза че и при него е било така сменил някви кабели от баласта до крушката и се оправило но малко ме съмнява да е от кабел  че да засилва 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше рядко, сега май зачести, затова го виждам и като не съм в движение. Както и да е, засега не е истински проблем, просто се чудех, дали не е симптом на нещо.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Едва ли ще ви е много полезно, но такова импулсно и случайно засилване интензитета на фаровете имах на предния Акорд (6-та ген). Първом се притеснявах и питах, после му свикнах и така си я карах 11 години, докато я купи следващия. Крушките бяха халогенки (от скъпите и силните) и си горяха през 2 год, докато не сложих ДРЛ и се реши проблема с ресурса им. Други ядове не съм имал със светлините.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто писах в темата започна още по често да го прави та дажв снощи присветва присветва и накрая изгасна крушката

викам екстра сега ще се разбере от какво е . Контролно изгасих късите и ги пуснах отново и си светна нормално  без каквито и да е проблеми :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен някъде във веригата има лош контакт.Възможно е да се губи масата, например.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених крушката и почистих контакторите на палачката и за ломента проблема е решен крушката и палачката са леко стопени от лош контакт най-вероятно

П.с крушката е осрам

 20190910_130413.thumb.jpg.2bf6140989ca809709bd40002a90bd98.jpg20190910_130350.thumb.jpg.1dcf61abc2ba15e6acefa93c3c0f879f.jpg

Редактирано от djolev
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи при мен се оказа, че проблемът е същият, запалките/палачките и на двата фара бяха много нагорели, до степен да липсва пластмаса, основата на крушката също е стопена.
В момента с почистени контакти и сменени крушки фаровете от време на време загасват и се съживяват с напръскване с контактен спрей, тъй като е изгоряла пластмасата, която притиска пластинките и по случая не правят добър контакт (позакривих ги, не е достатъчно).


В момента чакам w3t10571 / 33129-SCC-003 (номера на запалката) за смяна.

Накратко -  ако имате подобни симптоми почистете контактите, за да не сменяте запалките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...