Jump to content
Bizzito

Поръчка от Amayama. Мнения.

Recommended Posts

Здравейте,    

 

Попаднах на този сайт и в момента ми подготвят оферта за части с доставката.  Доста добре е организиран

На търсачката излизат няколко поръчки от сайта, най-вече от  @Jess и @rollin

Моля да споделите мнение за магазина, срокове за доставка, плащане и най-вече наистина ли са оригинални частите.

В оригинална опаковка ли са, качество и т.н?

 

https://www.amayama.com/en

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинални са частите, доставката от Япония според условията 12-20 дена с EMS. Аз лично съм поръчвал дреболии. Някой ако е поръчвал доста неща и е трябвало да минава митница да сподели.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно. Някои неща не са много евтини, но някои са на сравнително добри цени, дори със скъпичката доставка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам пример.

Цената на комплект агренажна верига (12 части) в amayama за 2.2 дизел с доставка, ддс и мито излиза 1460 лв.

Цената на бултрако за същите части е 1620 лв и то с 10% отстъпка (така пише в офертата). 

Вярно, че и те трябва хляб да ядат, ама аз не трябва ли 😂

Другото, което е, че там частите може и да са малко по-оригинални, но това е само за размишление.

 

Може би си заслужава повече за по-големи поръчки или когато трябва да е задължително OEM.

 

Редактирано от Bizzito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Частите са 100% оригинални, много са стабилни , спазват си всички срокове.

Цените са много по ниски от БГ

Аз съм редовен клиент и за моята кола и за служебните и за на приятели.

До сега не съм оставал разочарован и препоръчвам силно.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм поръчвал филтри, термостат и др. дреболии.

Доставката е точно една седмица.

Частите са 100% оригинални.

Митница досега не съм минавал, понеже съм поръчвал до 50 лв. на пратка. Така цената за доставка товари сметката.

Но иначе при по-голяма поръчка доставката, разпределена на артикулите, излиза евтино и си заслужава, и митото, понеже пак излиза по-евтино от официалните дилъри тук.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се смята митото при поръчка над 50лв? Не съм се интересувал. Обмислям да поръчам оттам за може би към 130-140лв без доставката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат до 150 лв се плаща само ддс. А над 150 лв ддс и мито, митото за трябва да е 3.7% за авточасти.

  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, rollin написа:

Частите са 100% оригинални, много са стабилни , спазват си всички срокове.

Цените са много по ниски от БГ

Аз съм редовен клиент и за моята кола и за служебните и за на приятели.

До сега не съм оставал разочарован и препоръчвам силно.

 

Благодаря, исках да чуя мнение от първа ръка :)

 

преди 3 минути, isullivan написа:

Имам три поръчки от Amayama,  две по 75лв и една 100лв с доставка International e-packet беше 10 евро на пратка (сега като гледам няма такава опция), не съм плащал нищо на митницата. Имам и поръчка от Ebay колет от Япония за 500лв дойде с EMS и пак не плащах ддс и мито.

 

Някой път минават нещата. Особено ако не са много обемисти. На късмет е рабоата дали ще мине митница или не.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз няколко пъти съм поръчвал неща над 400лв и нещата са фифти фифти дали ще го спрът на митница.
Лошото е, че все за мене като си поръчам ги спират, а като поръчам за служебните минават :D

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би защото лимитите от юридическо към физическо и юридическо към юридическо са различни.:rolleyes:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам. Различни ли са? Мисля, че не, ама ако е така - дайте инфо.

Явно си зависи от обем, куриер, обявена стойност и сигурно късмет. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчката дойде :)

Първо искам да благодаря на Петър Пейков @Izanagi за отделеното време, внимание и съвети при поръчката на частите.

 

Пратката дойде за 6 календарни дни. Спряха я на митницата и тъй като пътува с EMS (български пощи) се възползвах от тяхната услуга за освобождаване на пратката, която включва попълване на митничекста декларация и всички документи. На цена от 16 лв.  Освобождаването стана за един ден.

Частите са в оригинални опаковки, всяка със своя парт номер. Бяха много прилежно опаковани.

Определено при нужда от оригинални части ще поръчам отново от там, стига цената да е адекватна.

В случая, цената на пълния комплект вериги за 2.2 дизел излезе 1680 лв, включително доставката и след заплащането на всички дължими налози и такси по освобождаването. Цената в хонда българия е абсолютно същата, но за мен остава спокойствието за качеството на частите и удоволстието от покупката, както и няколко допълнителни части на добра цена. Освен това бихме срока за доставка на хонда, който е минимум 10 дни :D

 

Ако някой има нужда от съдействие при покупка от сайта да не се притеснява да пише.

Редактирано от Bizzito
  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, ще се възползвам относно съдействието...

Нормално ли е при въвеждане на парт номера първо да изписва, че не доставят до БГ, а после, че няма наличност на всичко което търся??? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми е изписвало, че не доставя до България. Пробвай да намериш частта по схемите, а не в търсачката да видиш дали ще ти го изпише пак. 

Ако не изписва наличност им пишеш запитване. Те проверяват при доставчика и те информират когато вече е налично да си го добавиш в кошницата. 

Моя съвет е ако имаш няколко части да ги пуснеш с едно запитване. Защото отговарят в рамките на 1-2 дни и още толкова докато получат отговор от доставчика. Може да им пишеш да потвърдят и за доставката до БГ.

Редактирано от Bizzito
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата поръчка.

 

IMG_20190911_093607.jpg

 

Редактирано от Bizzito
  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да направя и аз една малка поръчка от този сайт, която с пътя ми стъпва около 37$ тук до БГ. До колкото съм запознат EMS е Български пощи, но в случая има по-евтина досатвка с International E-Packet (with tracking). Интересно ми е, конкретно ако избера първото (International E-Packet) дали пак ще дойде с Български пощи или с друг куриер, тъй като ако има мито бих предпочел през Български пощи да мина.

 

Capture.thumb.PNG.7782129df732517af774a3ba6ba19be1.PNG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм получавал доставка от чужбина с друго освен български пощи (от ибей, амазон, алиекспрес). По всяка вероятност ще е с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че ще е с пощите. Ако е нещо дребно даже няма да мине и митница сигурно. И сумата не е голяма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой ще прави поръчка готов съм да си разделим транспортните трябва ми един тампон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втората ми поръчка от сайта. Лагери за тампона на макферсъна. Дойдоха за две седмици. Този път не минаха митница. Крайна цена с доставка 39 лв за брой. Цена в Хонда Варна 100 лв. 

IMG_20200110_102850.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пуснах вчера, ще пиша като има развитие.
За мойта очаквам митница, пък да видим.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали от 01.02.2019 има митническо споразумение между ЕС и Япония и би трябвало за стоки с произход Япония, да няма мито.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за такова, но ако има зависи какво обхваща. Може да е само за определени стоки. Септември ми спряха пратката и си платих като поп :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Платил си ДДС сигурно.
За споразумението знам, че е така.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам пичове, намерих само някакви новини с общи работи за споразумение между Европейския съюз и Япония, за отпадане на митата, но нищо конкретно. 

Аз съм си платил и ддс и мито и то и върху цената за доставката, както си му е реда. Нещо по-конкретно може ли да ми покажете. Смятам да се обадя да питам има ли, няма ли мита и защо съм платил.

Прилагам снимка за това, което съм платил върху 770 долара. Даже като смятам митото е повече от 3.7%, колкото трябва да е за авточасти.

IMG_20200110_204004.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише в нета че е прието от Страсбург на 1 Фев 2019, да отпадне митото.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях го това. Явно не сме в ЕС  😂

Пиши тук с твоята как е минало да знаем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че митото отпадна само за определени стоки. Изцяло ще отпадне, поетапно, след 2 - 3 години...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Повечето такси в автомобилния сектор обаче ще отпаднат на няколко етапа, с преходни периоди, които в някои случаи продължават до 15 години.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм доволен от amayama. Счупих си шилда на делкото на B18-та, за да извадя "заварил" се палец и си поръчах от тях. Изпратиха го на 25.12 и си го взех от пощата на 09.01, имайки предвид почивните дни покрай Коледа и НГ дойде бързо. Всичко излезна 15 usd като 7.5 usd  е доставката, а останалото шилда и два о-пръстена по 1 долар.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха да видим сега как работи customer service-а на колегите от amayama. На някой случвало ли му се е да си обърка поръчката и да се опита да я коригира още в самото начало? В моя случай направих поръчка на част, която е за по-нова генерация на същата кола, която карам. Цената на частта и за двете генерации е една и съща. Лошото е, че на сайта не мога да коригирам нищо по поръчката, както и не мога да я откажа. Писах им съобщения, никой до този момент не ми е върнал съобщение. Пробвах да им звънна, като оператор ме информира, че са в извън работно време (7 часа ни е разликата). Ще видя как ще продължи цялата тази сага и ще ви информирам, надявам се да е с хубав край :).

Редактирано от diezz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[mention=38290]diezz[/mention]

Поръчката можеш само и вдинствено да спреш или промениш, преди да платиш.

 

Това го пише в момента, в който натиснеш да събмитнеш ордера, както пише и още няколко неща с които да се съгласиш.

 

До сега са ми отговаряли макс до 9ч. сутрин наше време.

За да се разберете, трябва да им пишеш през нощта, тогава отговарят почти веднага.

 

Можеш ли да постнеш тел., на който им звъниш?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята последна кореспонденция е днес между 11 и 12. Пуснах нова поръчка и аз. В общите условия не пише ли нещо за такива случаи? Аз си мисля, че преди да са изпратени няма да е проблем, но те работят с външни доставчици, не знам какво става ако вече са ги поръчали на него. Сподели моля развитието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз им звънях на този телефон 050-3786-7884, трябва само кода на Япония да сложиш отпред. Вдига ми оператор на запис, който ме информира, че събота и неделя не работят, а в петък като им звънях беше в извън работно време за тях. 1.55 лв. е тарифата за минута през оператор А1. Планирам евентуално в понеделник да им звънна към 5-6 сутринта българско време за да се разберем. Ще пиша, като има някакво развитие.

Редактирано от diezz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, и аз на този звънях.
И аз чакам развитие по 2 ордера, още търсят един бушон 2 седмици вече...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този телефон, който съм посочил не могат да помогнат за неща свързани с отказ на поръчката или корекции на нещата в нея. Успях да се свържа днес сутринта и това ми обясни човекът отсреща. Каза ми за тези въпроси, които съм посочил по горе изцяло само в messaging система в сайта. Там обаче доста по-трудно може да се разбере човек, пък и отговора не ти го връщат на момента, мен ме забавиха 2 дена. Пак съм им писал пък да видим какво ще ми върнат, първият отговор беше, че каквото съм поръчал това ще ми изпратят ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...