Jump to content
kyna

Свирене на гуми !?

Recommended Posts

Здравейте,

Срам не срам ще питам:

Бихте ли ми казали нормално ли е гумите да свирят в завой, а при прашна улица се чуват как приплъзват? Този ефект се получава при по-голям завой на ниска скрост - скръстовища и маневри.

Няма заначение дали съм с летни или зимни. От начало си мислех, че сходимостта не е наред, но след направена проверка е Ок.

Предплогам, че това е заради 4х4 !?! Дали е така?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е заради 4×4-то. То позволява колелата да се въртят с различна скорост. Ако са по-стари гумите, е често срещан „феномен“.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кажеш марката и на гумите може и да намерим проблема.Зимните свирят и по меките летни свирят ,и при мен е така. 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един реглаж на предницата би решил проблема.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Pavel_Pavlov написа:

Не е заради 4×4-то. То позволява колелата да се въртят с различна скорост. Ако са по-стари гумите, е често срещан „феномен“.

Да по стари са гумите - на 4-5 години са. 

bridgestone dueler h/l

 

Иначе 3 пъти съм правил проверка на сходимостта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От гумата е по-мека е от останалите и свири на завоите. Тези ги пишат и за всесезонни ,сигурно има знака M+S .

Не търси причина в колата нищо и няма.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, kyna написа:

Няма заначение дали съм с летни или зимни.

 

Bridgestone са всесезонни, но предполагам ги караш сега и може да свирят при по-топло време. Обърни внимание дали сутрин на студено свирят.

А зимните какви са и по същия начин ли се държат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дай повече подробности с какви гуми, джанти караш няма да ти вадим информацията с чингел. При хладно време ако ти свирят или са ти меки (под2.1 атмосфера) гумите или си за реглаж друга опция не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за бавните отговори, но не карам аз колата сега активно, а жената ми и й задавам сега въпросите по горе, но като женя не получавам адекватен отгвор :)

Гумите са bridgestone dueler h/l 400 M+S  255/55 R18 , долкото видях са DOT 2013 г качени на AL джанти. Като съм със зимни гуми не ми е направило впечатление да има разлика, но се замислям, така че  зимата идва и ще видя :)

Карам ги на 2.4 бара, а по табелка мисля че трябва да са на 2.7 бара, което ми се струва много, но мисля да пробвам да ги надуя колкото е по табелка да видя дали ще има ефект.

Но основния въпрос, който ме накара да отворя този пост е: При прашна (песъчлива) улица се чуват как приплъзват ( напр.: жена ми всеки ден паркира в поземен паркинг, на който пода не е от шлайфан бетон и има доста прах по него и се чува доста добре как приплъзват гумите при маневри върте, където и темп. е нормална) , при завиване, маневри и дали е нормално за тази кола. Някои хора, които питах ми казаха, че е нормално.

 

Редактирано от kyna

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, kyna написа:

Извинявам се за бавните отговори, но не карам аз колата сега активно, а жената ми и й задавам сега въпросите по горе, но като женя не получавам адекватен отгвор :)

Гумите са bridgestone dueler h/l 400 M+S  255/55 R18 , долкото видях са DOT 2013 г качени на AL джанти. Като съм със зимни гуми не ми е направило впечатление да има разлика, но се замислям, така че  зимата идва и ще видя :)

Карам ги на 2.4 бара, а по табелка мисля че трябва да са на 2.7 бара, което ми се струва много, но мисля да пробвам да ги надуя колкото е по табелка да видя дали ще има ефект.

Но основния въпрос, който ме накара да отворя този пост е: При прашна (песъчлива) улица се чуват как приплъзват ( напр.: жена ми всеки ден паркира в поземен паркинг, на който пода не е от шлайфан бетон и има доста прах по него и се чува доста добре как приплъзват гумите при маневри върте, където и темп. е нормална) , при завиване, маневри и дали е нормално за тази кола. Някои хора, които питах ми казаха, че е нормално.

 

 

Гумите са стари и не са специално за този сезон. Това има значение и допринася.

 

Опитай като минаваш през мокра пешеходна пътека с боя върху нея да усетиш дали задницата се повдига и колата да става нестабилна. Ако е така, значи имаш проблема с омекване на пружините отзад и съответно задницата изглежда с наклонени горни краища един към друг по вертикала така: /\ 

Оправя се най-добре с усилени пружини Eibach (има теми във форума, можеш да прочетеш).

 

Можеш ли да качиш стойностите от реглажа тук? Фабрично това не може да се регулира и затова хората ти казват, че е наред.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, bbozhanov написа:

 

Гумите са стари и не са специално за този сезон. Това има значение и допринася.

 

Опитай като минаваш през мокра пешеходна пътека с боя върху нея да усетиш дали задницата се повдига и колата да става нестабилна. Ако е така, значи имаш проблема с омекване на пружините отзад и съответно задницата изглежда с наклонени горни краища един към друг по вертикала така: /\ 

Оправя се най-добре с усилени пружини Eibach (има теми във форума, можеш да прочетеш).

 

Можеш ли да качиш стойностите от реглажа тук? Фабрично това не може да се регулира и затова хората ти казват, че е наред.

 

Това за пешеходната пътека ще го имам в предвид да го пробвам, но нека почнат пак дъждовете :), но не ми се сторило да е нестабила. Миналия месец доста км изминах и то по много лоши пътища (в Молдова) с ниска и висока скорот, празна и претоварена - много добре се държеше. Иначе често съм карал зад колата и винаги за заглеждам как са думите отзад - прави са, не са наклонени както казваш.

Ето скрийшот за прерката която съм правил.

image.thumb.png.5987b49257599bd18dc8f655369e28bb.pngimage.thumb.png.172459838d362e1d17e656230bbde66a.pngimage.thumb.png.6ac427b8639fe086bbd6a987c577b228.png

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен остава да е от M+S (mud + snow). Ако имаш зимни гуми, изчакай до зимата да паднат температурите и с тях провери тогава как е.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите свирят при загуба на сцепление. При мен свиреха гумите с които ми продадоха колата от Бултракото. Супер скапани мишелини. Смених ги с хубави гуми, сега не се обажда нито в завой нито превърта гуми при тръгване.

Зимни гуми на 4 сезона карах миналото лято, преди да ги изхвърля. Не са свирили.

Та на въпроса, не, не е нормално да свирят гумите ако са хубави. Нормално е ако са скапани и не държат.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...