Jump to content
flerfler

Свещи препоръки

Recommended Posts

Здравейте поздрав към знаещите.С риск да разгневя модераторите не успях с търсачката да намеря кой знае какво инфо.

Карам на газ хубавицата  F20B6 препоръчайте свещи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, _pileto_ написа:

Denso Iridium IK20

Защо? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото съм минал с такива свещи стотици хиляди км със същия мотор. Повечето на газ. Това е лична препоръка на база опит.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето скромно мнение: каквото ти пише в ръководството. Ако не се изискват иридиеви, няма много смисъл. А пък относно свещи специално за газ, имаше дълга дискусия във форума… За мен не променя избора и най-добре с оригиналните. Най-много да доближа разстоянието между електродите по-близо до долната граница на дадения толеранс.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между иридиевите и обикновените  в пъти по големия пробег в полза на иридиевите. 

Карам с иридиеви  ,купих я с NGK иридиеви 60 хил аз им навъртях,сега съм с Denso иридиеви купих ги защото бяха на промоция половин цена, NGKто имаха още доста хляб в тях .

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня към предния си пост относно свещите за газ: говорих си с познат, който има сервиз и поставя газови уредби. Знам, че има доста методологичен подход и му имам доверие. Каза, че е правил експерименти с намаляване на gap-а на свещите и при работа на газ не е видял нищо положително от това, та дори и до 8% спад на мощността в най-лошия случай. Каза, че според него, и според експеримента му, заводските свещи (разстояние и топлинно число) са оптимални и за работа с газ.

Редактирано от dindin
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...