Jump to content
itcebel

Парктроник

Recommended Posts

Преден ляв парктроник се задейства без причина?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си датчика. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше така. Смених го с нов и вече не се обажда без причина.

Сложих от Али и работи вече година без проблем

https://www.aliexpress.com/item/32802945617.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4drwDQ0Q

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, като става въпрос за датчика и аз да попитам. Става ли страничен датчик да се постави за заден, знам, че обхвата им е различен, но фронтален никъде не намирам, а и аз поръчах от "алито", странични и нямам забележка, но заради задните парктроника ми не е пълноценен. Тогава поръчах още два с намерението да ги сложа отзад, но не знам дали ще стане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните не са ли с различна форма или греша?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само средните два са различни,краините са еднакви като предните

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, emonai написа:

....Става ли страничен датчик да се постави за заден, знам, че обхвата им е различен, но фронтален никъде не намирам, ...

 

Има си задни. цък 

Формата им е доста различна.

В руския форум имаше тема как да си оправите Вашите без да си купувате нови.

Редактирано от niksi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 14.09.2019 г. at 14:59, niksi написа:

 

Има си задни. цък 

Формата им е доста различна.

В руския форум имаше тема как да си оправите Вашите без да си купувате нови.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, за линка. Не му знаех номера и затовя не съм го намерил. Нищо нека имам още два странични, знае ли човек, кога ще потрябват. А относно темата в руският форум за ремонта- видях я, но нов сензор не можах да намеря онлайн, още по малко по магазините за резервни части по електроника. Иначе платчицата на датчика си е здрава само сензорите са изядени от солта и химията по пътищата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Колега мога да те отърва от единия страничен датчик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, ще ти го дам, нали разбра, от алиекспрес е въпреки, че на него пише джапан. Тези, който са ми свободни не са боядисани - черни са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Датчика го получих, Благодаря.Сега ако може някой на кратко да каже как най-лесно може да се смени.Става въпрос за преден десен.Сваля ли се казанчето за течноста на чистачките или През подкалника се стига до датчика.

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малко чалъм, ръчички :) и желание, може да го смениш откъм под калника, без да сваляш казанчето (аз така го смених).

Ако не успееш - сваляш бронята. Е и аз свалях бронята в последствие (заради фаровете) и тогава установих, защо не ми работи новия парктроник - беше се прекъснал кабел.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Както каза Емича с чалъм и ръчички и вълшебните думи един приятел със сервиз го смени откъм двигателя без да разглобява нищо.Каза ,че му било за първи път.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дойдоха задните датчици, като ги видях захващането на новите реших, че ще ги сменя само като издърпам старите. Да ама НЕ! датчика излезе, но не и куплунга. Да попитам, какъв е начина за сменяне на задните фронтални датчици?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги смених със сваляне на бронята, става по-бързо отколкото да бъркаш под бронята на сляпо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Тези задно датчици се държат от една квадратна планка в която има отвор с диаметъра на датчика. Реално тази паланка ляга в едно легло (прорез на корпуса на датчика) и така го застопоряват. Ще погледна за линк. Имаше обява в olx, по спомен май се търсеше по 15 лв на паланка...... А иначе от Щатите паланката е 3 долара.... 

Ето го линка.. 

https://m.bazar.bg/obiavi?q=Сензор парктроник хонда&title=1&sort=date

Редактирано от tanas4o_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не това е захващането на всичките други четри датчика, но задните, който са на черната броня имат две пластинки, който са пружинни и застопоряват датчика. Като се напъне датчика те се свиват от отвора и датчика излиза напред, но с тези датчици има и кабелче накрая с букса. Е тая букса не излиза и сигурно ще се наложи да свалям бронята ако няма друг начин.

Ето тук се вижда: https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?orderId=8002279977236793&productId=32654877025

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, tanas4o_ написа:

 

@emonai

Да, така е както казваш. Грешката е моя! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.10.2019 г. at 2:28, emonai написа:

Не това е захващането на всичките други четри датчика, но задните, който са на черната броня имат две пластинки, който са пружинни и застопоряват датчика. Като се напъне датчика те се свиват от отвора и датчика излиза напред, но с тези датчици има и кабелче накрая с букса. Е тая букса не излиза и сигурно ще се наложи да свалям бронята ако няма друг начин.

Ето тук се вижда: https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?orderId=8002279977236793&productId=32654877025

Моите и двата ги смениха, без да свалят бронята. Но трябва да се осигури достатъчно достъп, за да се освободят от буксите и законтрящите елементи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надцених се, като си мислех, че ще смъкна задната броня за половин час, доста крепеж на труднодостъпно място. Оставам я за утре, че и ръждичка виждам тук там, тъкмо да го обработя. Опитах да изкарам датчика без дз свалям бронята, но нещо не ми се получава, от вътре напипвам някаква конзола, която държи май външната конзола, в която влиза датчика. А пък все ми е намисъл да не строшим нещо та да "ошутим скъпата", напипвам по бронята закрепен кабела- не знам как ще го откача, но ако хвана чалъм ще споделя и ще кача симки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста време чаках да дойдат датчиците/ще сменя и двата/,додоха.....обаче с кабелчета без букси върнах ги и докато чаках другите включих неволно бутона за парктроника и си  работи нормално?!?!Интересно какво е станало??Въпреки това ще ги подменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, emonai написа:

IMG_20191016_153357.thumb.jpg.dcee209ded9a1574bfff231f5e1eb3ec.jpg

IMG_20191016_152247.jpg

Не се отварят!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20191016_153357.thumb.jpg.e45ae5b5e79a5cddcacf7652e9428124.jpgщипките от към калниците ги свалих много трудно, а без едно китайско иструментче за вадене на щипки сигурно щях да си изпотроша пръстите.https://m.ru.aliexpress.com/item/32950197046.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32950197046&aff_trace_key=dcb2d44d9ea44825b0ab7c370389a88d-1571743879655-09537-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=3388amp-oNxkPitwguIhsG78CUsa-A1571743899398

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позастудя и при мен понякога взе да се включва заден десен датчик без причина.(от това което виждам на таблото преценям, че е той, поправете ако греша). На външен вид не виждам аномалии освен, че гумения пръстен го няма, но той го нямаше и преди. Има ли смисъл да търся под вола теле или направо да поръчвам нов сензор и да се сменя? Някой скоро да е сменял и да даде насоки как става най-лесно. Това ли е номера 39680-SHJ-A61ZT? 956c9df790c09c713653f5bc24d279c0.jpgbdc444a4e5500560b7f72bb121f712e0.jpg

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя се бъзикаше още като я взех. Пръснах го с WD40 и го тръкнах с парчалче по сериозно отгоре и се оправи, вече над половин година работи супер.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А фактически този гумен пръстен който липсва ли е проблема? Влиза прах, кал и тнт и почва да "засича" нещо което го няма или просто сензор е преминал в отвъдното. Иначе не го прави постоянно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,че дава сигнал значи,че датика си е ок.

Някъде зад бронята укъсява от влагата и за това светва.Това оправи,не сменяй датчика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид да има някъде проблем с кабели? Нещо ме съмнява, ще се опитам да погледна, но какво да им стане освен някаква гад да е гризала нещо...

Ако е кабел няма ли да е постоянно проблема а не само сутрин в студа?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава имаш влага. Може и да не е това проблема,но датчика със сигурност не е дал фира.

@Emicha имаше май подобен проблем но от пред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , при мен беше кабел и пищеше когато си искаше.

С новия датчик работи коректно два три дни и пак започна с мизериите, но се наложи да сваля бронята, за да демонтирам фаровете и открих къде въпросния кабел е правил проблема.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е отзад. И какво се беше случило с кабела? Като ги гледам по схемите са в гофрета някакви. При положение, че това не е движеща се част не виждам как ще се протрие, скъса или нещо от сорта. Остава някой гад да е гризала или пък да е сваляно и слагано нещо и монтирано неправилно ама защо след 2 г. ще даде ефект и то само сутрин на студа. Със сигурност ще лягам отдолу с фенерче и ще огледам кабелаците (ако се вижда нещо изобщо). Евентуално някой букса нещо да се бъзика. То на какъв принцип подава сигнал към компа? Тук в сервиз за подобни проблеми, ми казаха, че когато е заминал датчика или постоянно започва да пищи или нацяло спира да пищи. Ако е влага тая кола е мита 12636 пъти и до сега не е плакал въпросния сензор. Тези гумени пръстени каква им е ролята? При мен го няма. Пази ли нещо там да не влиза или има и функция някаква? Някой сменял ли е заден страничен сензор без да сваля броня?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела беше прекъснат, вътре в изолацията си и ту контактуваше, ту не. От какво нямам идея. Предполагам обаче, че понеже беше доста опънат и правейки чупка с опиране в една греда и от вибрацията/тресенето, са се прекъснали вътре жичките.

Точно там, самото кабелче  излизаше от гофрето и беше омотано с изолирбанд, та само беше леко изтъняло, но небеше прежулено. Така го хванах. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай от свалянето на бронята по три видии зад задните гуми, четерите болта които се виждат като отвориш багажника и май имаше две болчета отдолу/то си показва/. Аз обаче предполагам че датчика си заминава, братушките ги лекуваха по някакъв начин, но в алито цената е ниска. 

Аз бих си взел един китайски, и тогава да махам бронята, че за половин час да приключа с едно сваляне на бронята.

Братушките описват точно така,че се бъгва датчика. При мен централен заден така пищеше от време на време, след подмяната му всичко се оправи. А окабеляването си беше като ново.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...