Jump to content
А. Д.

Бултрако - употребявани автомобили

Recommended Posts

Здравейте,

 

Прави ми впечатление за ниския пробег на върнати в Бултрако автомобили, та искам да чуя и Вашето мнение по въпроса.

 

Възможно ли е официалния дилър на Хонда да "пипва" километража, предвид оригиналния софтуер и да замазва грешки или аз си внушавам?

 

Ще очаквам мнения.

 

Благодаря.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, за всички дилъри ли става въпрос или за конкретно представителство в някой град? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за Пловдив и София ( Последните публикувани автомобила Акорд 2008 95 000км, Сивик 2005 г 165000 км)

Може и да не съм прав - а дано ама надали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е изключено да има и коли с малък километраж. Сигурно е вярно, че доста от новия внос са въртяни, но има и хора, които си въртят предимно градско или ползват колата като втора и правят по-малко километри. По 10 хил на година да правиш (което според мен дори не е чак толкова малко) това са си 150хил за 15 години. Не ми се струва толкова странно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Andon D. написа:

Възможно ли е официалния дилър на Хонда да "пипва" километража, предвид оригиналния софтуер и да замазва грешки или аз си внушавам?

Не, не вярвам да пипат километража.

Съгласен съм, че е напълно възможно автомобилите да са с малък пробег.

От друга страна при тях попаднах веднъж на вносна машина - по някаква линия от официалното представителство в Италия. За нея самите Бултрако не можаха да дадат 100% гаранция за пробега.

Така че по-добре им се обади и ги разпитай, ако имаш нещо конкретно предвид.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички ги пипат. Мой познат си е видял колата да се продава при официален дилър с превъртян километраж, след като я е върнал, доплатил е и е взел нова.

 

п.п.

Марката на колата не е Хонда, но щом един го прави, значи и другите го правят.

Трябва да се отчита печалба, това е положението.

Редактирано от monkos
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, Орел със сигурност, наскоро върнахме и едно БМВ и сега чакам да излезе "подновено".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!!! Моля всеки един, който реши да пише в темата, много добре да премисли какво ще напише и дали разполага с доказателства за твърденията си, които да представи, тъй като може да му наложи да се защитава в Съда, при съответния съдебен иск от Бултрако или някое от другите представителства, засегнати в постовете. Може скъпо да платите/платим за недоказани уронващи престижа (и не само) твърдения.!!!

 

Към колегите модератори/админи: За мен темата е за ключ. Обвиненията към дилърите, ако има съмнения за нарушения/престъпления, следва да се предяват по съответния ред и да бъдат подкрепени със съответните доказателства. Не ги защитавам (дилърите), но считам, че Форумът не бива да бъде замесван. Мое мнение, като човек, на който му се налага да работи със законодателството и да го прилага (макар и в по-различна сфера).

  • Харесвам 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, в продаваните от Бултрако автомобили с пробег има такива, които са с пипан километраж, но не от Бултрако, а от джамбазите които са внесли автомобила и са го продали тук. После този автомобил е изкупен от Бултрако( при покупка на нов има такава опция) и положението за тях е заварено с километража. Колата е проверена технически и е пусната за продажба. Това със сигурност го няма при купените от Бултрако автомобили, които по някаква причина са върнати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, monkos написа:

Всички ги пипат. Мой познат си е видял колата да се продава при официален дилър с превъртян километраж, след като я е върнал, доплатил е и е взел нова.

 

п.п.

Марката на колата не е Хонда, но щом един го прави, значи и другите го правят.

Трябва да се отчита печалба, това е положението.

Как точно се и е разпознал колата, след като от завода са излязли няколко хиляди досущ като неговата? И какво е направил по-въпроса? Изплаща ли още лизинг за новия си автомобил? 

Иначе в сферата на фантазията и чисто хипотетично, точно това са лицата, които могат да върнат километрите и да ти я продадат на 'реални' километри със сервизна история! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да живее автоцензурата, а колега?
Всички ние живеем в нашата мила родина и не един и два пъти сме били свидетели, а и жертви на нелоялни търговци, които злоупотребяват с клиентите си - примери бол.

Защо си мислиш, че някакви там дилъри правят изключение от правилото?

Защо трябва аз да вадя някакви доказателства за нещо?

Защо те не докажат, че не ги правят тия номера? Нека направят сервизното обслужване публична информация, достъпна до всички.

Кой ще ме съди и за какво? Ами нека ме съдят, добре са дошли. То по тая логика разни политици трябва да осъдят целия народ 'щото постоянно все някой, някъде ги псува за нещо ;)

Къ' някой от БТ ще ме дойде да ме осъди, освен ако някой поп Кръстьо не ги осведоми кой-какво-къде е казал?
Хайде, по-спокойно, комунизъмът свърши ;)

п.п.

@Rakeem

- Ти не можеш ли да разпознаеш колата, която си карал 5 години? Относно другите ти въпроси - специално ще му се обадя да го питам и ще те уведомя, все пак трябва да отговоря на въпросите ти ;)

И като започнахме с въпросите, Бултрако да не би да е на майка ти и татко ти? На заплата ли си там? Тоя форум да не би да е на Бултрако?

- Доколкото съм запознат с buyback-a(или както там се води), дилърът изкупува само коли, които той е продал от нови, няма как да си върнеш колата с пипан километраж, при положение, че те са я сервизирали и пазят историята ѝ.

 

Ако искате заключвайте, ако искате - недейте. Аз имам право на мнение и стоя зад него. Някой ако иска да ме цензурира, да заповяда.

Хайде, със здраве ;)

Редактирано от monkos

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е нормално да има голяма разлика в километрите на автомобилите, закупени и върнати при същия дилър. Предполагам голяма част от автомобилите, които се връщат на 4-тата или 5-тата година в БГ, са били на фирми. В зависимост кой обаче я е карал колата (шеф или е била за работа), съответно км доста се различават.

Лично моята е била карана от шеф в една застрахователна компания (намерих му забравено пълномощното в жабката, след което, разбира се, го унищожих). За 4 години - 74К. Освен това от сервизната книжка също се вижда, че км са минавани горе-долу на равни интервали. Не мисля, че някой уважаващ себе си дилър, че започне да фалшифицира и сервизни книжки.

 

Редактирано от MilenG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега @monkos, без да имам за цел да говоря от името на някой, мисля, че неправилно изтълкува поста на emod. Той защитава форума и има желание да не го намесва в сценарии, които биха уронили престижа. Също, смятам, се изказва като съвет към членовете, които изразяват недоказани твърдения против официални дилъри (доста сериозни). Мое мнение е, че всеки сам носи отговорност за това, което казва и поства в интернет. Относно репутацията на форума – това си е, разбира се, изцяло решение на екипа, управляващ форума, но е факт, че намалява свободата на словото в него.

 

Относно останалото, което написа – когато обвиняваш някого, се предполага, че на теб лежи отговорността да представиш доказателства, че е виновен, а не у него – да представя доказателства, че е невинен. Дори е малко безумно да се мисли по обратния начин. Сега, естествено, си е твой избор дали ще го направиш, не си в съд.

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах темата с друга цел, не да уронвам престижа на дилъра, напротив.

 

Темата е за ключ.

Моля модератора я заключи или изтрие.

 

Благодаря.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
1 hour ago, Pavel_Pavlov said:

Колега @monkos, без да имам за цел да говоря от името на някой, мисля, че неправилно изтълкува поста на emod. Той защитава форума и има желание да не го намесва в сценарии, които биха уронили престижа. Също, смятам, се изказва като съвет към членовете, които изразяват недоказани твърдения против официални дилъри (доста сериозни). Мое мнение е, че всеки сам носи отговорност за това, което казва и поства в интернет. Относно репутацията на форума – това си е, разбира се, изцяло решение на екипа, управляващ форума, но е факт, че намалява свободата на словото в него.

 

Относно останалото, което написа – когато обвиняваш някого, се предполага, че на теб лежи отговорността да представиш доказателства, че е виновен, а не у него – да представя доказателства, че е невинен. Дори е малко безумно да се мисли по обратния начин. Сега, естествено, си е твой избор дали ще го направиш, не си в съд.

Колега, до някъде съм съгласен с теб.

Форумът не може да бъде държан отговорен за мнението на някой негов член, както колата ти не може да бъде отговорна за това как я караш.

Колегата Андон поиска мнение и аз дадох моето. Както вече казах, седя зад него. Както отново казах - някой ако иска - нека ме съди.

Факт е че представителствата, като цяло отказват да дават информация за автомобили за сервизната им история и искат заплащане за тази информация. В този случай и хляба и ножа е в тях. В други държави, като Англия например, информацията за техническите прегледи на автомобилите е общодостъпна и всеки може да провери пробега на даден автомобил, както и предписанията, дадени по време на същият този технически преглед.

 

Приключвам с тази тема и нямам намерение да коментирам повече в нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...