Jump to content
slavib

Теч на масло – искам да споделя и да попитам.

Recommended Posts

Теч на масло – искам да споделя и да попитам.

Хонда Сивик 1.4 iS 1999 г. 4 врати – англичанка

Хондата си върви нормално както преди това и не пуши (имам я от 12 години и съм навъртял лично 120 хил. сега е на около 280 хил.).

Факти: Имам теч на масло на двигателя от няколко места целият двигател е в масло - разход 0.5 л. на 1000 км. След каране около 300 км. И стоене на място 3 дена след това се получава петно около 4 пръста. Теста е направен най-малко 20 пъти.

Ще започнем с ремонта от горе надолу.

Смяна на гарнитура на горният капак на главата (ясно се вижда теча) – не знам да ли изразявам правилно.

След това искам да направя измиване за да продължим с другите констатации.

Въпросите ми са няколко

1.       По какъв начин да бъде направено измиването на двигателя така че да не се предизвика повреда. (може да споделите и клипове и информация полезна)

2.       На кои други места да започна да гледам след измиването.

3.       Приятели споменаха за отдушник на маслото - има ли такъв и къде се намира и как се чисти.

4.       Какви възможни други причини може да има се течовете освен гарнитури, затягания и подобни и къде.

Ще Ви бъда много благодарен ако споделите опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш гарнитурата на капака, щом там теча е констатиран, след това си купуваш обезмаслител(меглио) и с парцали или онази синята почистваща хартия пръскаш и бършеш, след това караш и гледаш откъде ще омасли ако има други пробиви, на мен лично заради гарнитурата на капака целият двигател ми е бил в масло, така че може само там да е причината. 

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако там не  омасляване,  провери и за теч през гарнитурата на картера.Аз имах омаслянане там и при преглед се разминах  с затягане на гайките и дори имаше липсваща.Провери твоите и ги пристегни. 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално някой семеринг протекъл също. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, dindin написа:

Евентуално някой семеринг протекъл също. :)

По-точно на коляновия вал, от към маховика,ама и делкото не е за пропускане 😉

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на разпределителния трябва да има също. Трябва да се хване де точно откъде са течовете. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес смених гарнитурата на капака на клапаните защото течеше от там - когато казах на майсторите за миене на двигателя за да продължим надолу казаха следното

Има спрейове които миришат на етер и са или на бензинова или на алкохолна основа за обезмасляване на двигателя. Особеното е че след това не се налага миене с вода което аз искам да избегна. Т.е. обезмаслител който се изпарява. Някакви идеи по въпроса - виждали ли сте такива обезмаслители

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, slavib написа:

Днес смених гарнитурата на капака на клапаните защото течеше от там - когато казах на майсторите за миене на двигателя за да продължим надолу казаха следното

Има спрейове които миришат на етер и са или на бензинова или на алкохолна основа за обезмасляване на двигателя. Особеното е че след това не се налага миене с вода което аз искам да избегна. Т.е. обезмаслител който се изпарява. Някакви идеи по въпроса - виждали ли сте такива обезмаслители

Чистител за спирачки най съм доволен от . Фйорх, Yacco и TRW

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

после чисти ли се с вода или не

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, fenabg написа:

Чистител за спирачки най съм доволен от . Фйорх, Yacco и TRW

Този ли имаш в предвид

https://mototechnica.bg/trw-brake-cleaner-sprey-za-pochistvane-na-spirachki-500ml.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 10 часа, slavib написа:

 

Да

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...