Jump to content
Plamen Kurtev

Активна отмяна на шума ™ (ANC) Honda CR-V

Recommended Posts

Привет колеги. Има ли някой запознат със системата за активно подтискане на шума в купето? Тая щуротия, дето и при спряно радио те "озвучава". 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретичните принципи на подобна система изглеждат ясни, но според мен към момента нейното приложение в автомобила е твърде авангардно, ограничено и скъпо.

Във всеки един момент в купето са налице многобройни източници на шум, като характеристиките на звуковите вълни постоянно се променят. Системата трябва да записва шума с мрежа от микрофони, така, както достига до всеки от пасажерите поотделно, да го обработва софтуерно в реално време, примерно най-елементарният начин е да го копира с обръщане на фазата, и да го излъчва обратно през говорителите.

ANC системата на Хонда изглежда обира само шума от цилиндрите и изпускателната система, но основният шум от пътя сигурно си остава.

Bose твърдят, че са разработили по-пълна система. Можем да си представим каква ще е цената.

 

Ако имаш ANC в новото CR-V, моля те сподели дали и каква работа върши.

Редактирано от note

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишат, че „канселира“ нискочестотните шумове, което ме кара да предполагам, че включват и шума от пътя. Ще ми е интересно да чуя впечатления от първа ръка. На мен не ми се струва твърде авангардно да се изчислява и пуска звук в реално време. Какви ли не тъпотии се намират в новите коли, защо не и нещо полезно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...