Jump to content
Chami

Проблем - как да сверя часовника на FR-V

Recommended Posts

Как да си сверя часовника на Хонда фр-в (с навито е) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти работи навигацията и чете диска се сверява сам, просто даваш ОК на навигацията. Ако не, разкачаш акумулатора и в 01часа през ноща го закачаш и даваш на контакт. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо по-лесно комбинация на бутони нямали?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моделите с навигация, часовника се сверява с натискане на бутон "MENU", след това на дисплея "Settings". В това подменю има три страници. На една от тях има "Date and Time". Има плюсове и минуси за настройка. Това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен преди един месец се появи проблем... Не мога да сверя часовника от менюто на навигацията! Досега все така съм го сверявал, вече 7 години, но явно нещо се е случило и часовникът на малкия дисплей отдолу показва някакъв съвсем произволен час...  В менюто на навигацията часовникът си е ОК, както го задам, така си седи и си показва точното време, макар в 12 часов режим. След махане на клема на акумулатора часовникът на малкия дисплей се рестартира и започва от 01ч., но след няколко часа пак се скапва и показва някакъв съвсем различен час от реалния...  В официалнния сервиз на  "Хонда" не можаха да ми сверят часовника. Било се скапало GPS сверяването според тях...  Но аз така, или иначе досега не съм сверявал часовника с GPS, а ръчно при всяка смяна на времето от менюто на навигацията. Никога не съм имал диск за навигацията и честно казано нямам идея как функциунира системата.  Така, или иначе едно е сигурно, че нещо се е скапало, но щом и от "Хонда" не успяха да ми помогнат, явно трябва да свикна с досадата да си гледам часовника на ръката докато шофирам...

Редактирано от Japancars

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.09.2019 г. at 15:37, Japancars написа:

При мен преди един месец се появи проблем... Не мога да сверя часовника от менюто на навигацията! Досега все така съм го сверявал, вече 7 години, но явно нещо се е случило и часовникът на малкия дисплей отдолу показва някакъв съвсем произволен час...  В менюто на навигацията часовникът си е ОК, както го задам, така си седи и си показва точното време, макар в 12 часов режим. След махане на клема на акумулатора часовникът на малкия дисплей се рестартира и започва от 01ч., но след няколко часа пак се скапва и показва някакъв съвсем различен час от реалния...  В официалнния сервиз на  "Хонда" не можаха да ми сверят часовника. Било се скапало GPS сверяването според тях...  Но аз така, или иначе досега не съм сверявал часовника с GPS, а ръчно при всяка смяна на времето от менюто на навигацията. Никога не съм имал диск за навигацията и честно казано нямам идея как функциунира системата.  Така, или иначе едно е сигурно, че нещо се е скапало, но щом и от "Хонда" не успяха да ми помогнат, явно трябва да свикна с досадата да си гледам часовника на ръката докато шофирам...

Да същия проблем и при мен, и аз сверявам навигацията, но не го предава на малкия часовник. Пък и то с тази безполезна навигация само ме дразни да го гледам този празен голям тъч скрийн 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и при мен същото сега, като исках да сменя времето. На навито се променя, а на малкия си стои старото. Навито ми е с диска и си функционира, макар че в Бг не показва, преди се настройваше. Изкарвах диска два пъти да се рестартира уж, няма промяна. Има нещо странно тук. В книжката пише, че настройката става само с навигацията!? Някой нещо да е установил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Установихме - в раздела за Акорд, че сме няколко човека със същия проблем и решение за сега няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да има работещо ДВД за продан , че и моя часовник показва каквото му скимне ? Става въпрос за ФРВ 1,8 бензин 2007 г.

Редактирано от kostasbg@yahoo.com

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DVD диск или DVD устройство търсиш?

И дали това ще реши проблема с часовника? При мен е същото положение. Имам диск с навигация, уж настройвам часа от тъч скрийна, но на малия дисплй часовника не се сменя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся Двд диска ,моя чат пат захапва и като сверя часовника ръчно всичко е ок. Но сега при смяната на времето не показва точно ,та трябва ми диск работещ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги и за много години! Днес чудото стана! Както бях писал преди, часовника не искаше да се свери и показваше старото време(+ 1 h), мъчих го с всякакви настройки, а днес се промени сам! Без да съм откачал акумулатор, без да съм правил рестарт на GPS-а, нищо! Бях се примирил, че ще си го гледам така, евентуално до сваляне на акумулатора и изненада! Пълна мистерия(мизерия)!?:rolleyes: Но съм щастлив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не дочаках и настроих будилнка в 00:55, откачих клемите на акумулатора и ги закачих пак в 1:00. За сега всичко е наред 😉

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моят на ФРВ то 2007  бензин 1.8 сам си променя часа .Нямам навигация ръчно го настройвам.И вече 2 пъти избързва,на какво може да се дължи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в Германия не ми прави проблеми!!! Дойда ли си в България, и започва тази,, игра"... Но не ми се занимава., 😏😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай от настройките да изключиш опцията за автоматично сверяване от станциите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене проблем с часа...сверявам часовника и като пусна радиото и мръдва с 1 час напред...ако не пускам радиото няма проблем...нямам навигация...значи е в настройките на радиото...колата е италианка...моля някой да каже точно какво да се направи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се изключва автоматичното сверяване на станциите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се изключва автоматичното сверяване на станциите?

CDF4ECBA-DB8A-4DD4-9865-6159FE5B3D62.jpeg

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има писано в темите за Акорд 7

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, gogo68 написа:

Как се изключва автоматичното сверяване на станциите?

CDF4ECBA-DB8A-4DD4-9865-6159FE5B3D62.jpeg

Само 20 теми по-долу - в последния (за момента) отговор:

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 27.01.2020 г. at 12:38, observerbg написа:

Само 20 теми по-долу - в последния (за момента) отговор:

 

Да си жив и здрав observerbg! Стана работата...дано има повече като тебе!

Редактирано от gogo68

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...