Jump to content
wwalker

Не пали след опит за монтаж на задна камера

Recommended Posts

Привет,

Опитах да свържа камера за задно виждане към светлините за задната и след това колата само върти и не пали.

На таблото светва само иконката за ключа и също така светлините за задна не светят.

Предполагам, че нещо съм окъсил. Веднага разкачих кабела на камерата, но без промяна. Пробвах и с втори ключ и пак същото.

Къде да търся проблема?

Редактирано от wwalker

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иконата за ключа е имобилайзера,а той обикновено прекъсва притока на горивото като се задеиства и за това върти и не пали.Може да не ти разпознава ключа.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чека светва ли? Иконата светва и изгасва , или светва и започва да мига . Проверяваш бушони. (По лесно като свалиш кората под волана . Но не тази около волана а другата която отива надолу. После сваляш петленцата на жабката смъкваш я надолу , бръкваш станично към централната конзола и напипваш едно колкото малка топка с гумена част отгоре. Натискаш гумичката отгоре надолу кръгчето където е и чуваш евентуално щтрак , и готово . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бушона за таблото 7.5А се оказа. Долния ред най-вдясно. Взех същия от мигачите и таблото светна и колата си запали, както и задните светлини работят.

Благодаря за бързата реакция на колегите.

Темата може да е полезна за други, които сами си монтират камерата за задно виждане.

 

ПС: Няма ли някаква щипка за сваляне на бушончетата, че бая зор видях с проверката?

bushon_tablo.jpg

Редактирано от wwalker
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези щипки не вършат работа ето това е много по-добро.

product_1685.thumb.jpg.00c8d593645be5f80abe3ed76021f101.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш оригинална щипка черна на цвят пъхната на таблото с предпазителите. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам такава щипка при бушоните под капака, но за да я и извадя ми е нужна щипка, дори е по-лесно да извадя бушон, отколкото щипката. Общо взето куриозна история.

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече по-внимателно свързах камерата към задната и двата трансмитера светнаха, както и диодите на самата камера.

Проблемът е, че на екрана нищо не излиза. Мултимедията е с андроид 9.1 и въпросът в някакъв софтуер ли трябва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно трябва да се появи картина при включване на задна предавка, но това ако е пуснат проводник от датчика към ММ-та.

Ако камерата е от комплекта, би трябвало да има инсталирано приложение, с което да я стартираш принудително. Няма ли нищо в инструкцията?

Не е изключено да си опукал камерата или  входа на ММ-та с това късо, но не бързай със заключенията...

Редактирано от Glavanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това представлява кабела към мултимедията. Интересно тези двата крайни просто така стърчащи ли си стоят?

camera_in.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А от страната на камерата как е.

Обща практика е, там да има възможност за подвързване на светлината за заден ход в единия от стоповете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерата е WiFI, т.е. откъм мултимедията и камерата по един трансмитер, което поне значи, че не е изгорял входа. Както писах точно от стопа взима ток от светлината за заден ход. Някой може ли да даде реална снимка на кабела, който влиза в мултимедията, който съм закачил в предното мнение. Подозирам него, защото двата средни кабела, които всъщност предават сигнала (жълт и черен) се бяха измъкнали от буксата и не съм сигурен, че съм ги върнал точно в правилните дупки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...