Jump to content
djolev

Видео вход за оригинална навигация Facelift

Recommended Posts

Здравейте от известно време имам идея от телефона да прехвърля екрана на стоковата навигация , като по този начин да елиминирам нуждата от стойки , таблети и афтърмаркет навита

виждал съм че може да се свърже телевизия и двд плеър но никъде не намирам информация за това 

За момента съм  монтирал камера за задно виждане и дигитален  CD changer предполагам че този модул за видео се връзва на мястото на чейнджъра защото в момента като го пусна на екрана на навигацията ми излиза Extension и би трябвало да има видео връзка през тази букса намерил съм модули за Screen mirroring през RCA жак и HDMI (едва ли към колата ще може да се върже такъв) 

също така съм намерил и цял модул за AV интерфейс но със всички добавки  ще излезе над 700лв

Само AV модула  

ако някой има информация как да стане хватката без толкова модули или знае други варианти за изкарване на картина на оригиналната навигация ще е в помощ

звука си го вадя през FM трансмитер и не ми е проблем трябва ми само RCA вход 

колата е Accord 2006 фейслифт 2.2 i-ctdi 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. На мен ми се върти идея за предна камера и мисля, че е осъществима с едно такова китайче. Имам задна камера на заводската навигация на акорд фейс и това ще прехвърля сигнала между двете.

https://www.google.com/amp/s/m.aliexpress.com/item/32250060678.html

Помисли дали не можеш да го ползваш за твоята идея.

Поздрави

Редактирано от Ivan_Ch
Допълване на коментара
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Ivan_Ch написа:

Здравей, колега. На мен ми се върти идея за предна камера и мисля, че е осъществима с едно такова китайче. Имам задна камера на заводската навигация на акорд фейс и това ще прехвърля сигнала между двете.

https://www.google.com/amp/s/m.aliexpress.com/item/32250060678.html

Помисли дали не можеш да го ползваш за твоята идея.

Поздрави

на тази фирма ми е камерата за задното и съм много доволен преди това ползвах други 2 3 китайчета и бяха пълни боклуци 

в момента намерих информация за връзване на видео сигнал за сивик 8 който ми изглежда 1 към 1 с акорда  обаче до момента не виждам как ще мога да държа сигнала пуснат и да мога да ползвам и настройките на климатика и т.н може би с този сплитер ще има опция ако успея да го направя ще пусна една тема да може и другите колеги да се радват на видео вход :D мерси за идеята ! :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли линк към информацията за видеото на сивика, което си намерил да се позамисля и аз? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линк общо взето с тази кутийка ще станат нещата обаче остава неудобството от ръчното превключване на камерата но пък за сметка на това ще може да си пускаш каквото искаш на монитора  лошото е че доколкото изчетох до сега трябва копчето да е с диод да не връща ток към светлината за заден ход и четох че при някакъв човек се е получила някаква аномалия с навигацията че се е движила на обратно  защото си мисли че колата ще се движи на заден ход 😮 а как е видял самата навигация като на монитора е активиран видео входа ми остана загадка . 

п.с също огледах в алито че има суич за 4 камери тоест 4 видео жака 

Редактирано от djolev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китаеца беше писал, че задната камера е с приоритет, но работи 15 секунди и изключва. Дано успееш да напаснеш нещата ще се получи добре ако успееш да изкараш картина на навито, и ако после споделиш начина. Ако ми остане време ще пробвам едно две неща и аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.google.com/amp/s/m.aliexpress.com/item/32903265643.html

Не съм сигурен дали с едно такова няма да успееш да изкараш картина на навито, а с другото устройство да се превключва сигнала между камерата за заден и другия видео вход. 

Редактирано от Ivan_Ch
Допълване

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това съм намислил и ги чакам да пристигнат

Лошото е че при screen mirroring звука се предава по дигитален път на устройството и за момента не съм намерил начин да препратя звука през блутут на фм трансмитера и за това за всеки случай си взех женски 3.5мм жак от единия край и мъжки RCA  от другия ,но това върши работа само ако имаш изведен 3.5 вход от дигитален сд чейнджър в противен случай ще е по-сложно 

Иначе има и други варианти 

С конвертор от HDMI към RCA може да се закачи всичко на което може да му се даде ток от колата :D

например Android TV бокс с който си компютаризираш колата и пак има функция за прехвърляне на екрана но може да се ползва и автономно 

Има и други варианти но за момента първия ми се струва най-добър

 

Редактирано от djolev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове



... от телефона да прехвърля екрана на стоковата навигация...


Колега и на мен са ми се въртяли такива мисли, но не е толкова лесно...
Преди всичко провери дали телефона ти може да извежда видео, защото почти никой телефон вече не поддържа MHL или SlimPort...

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.08.2019 г. at 14:26, sMARTBomber написа:


 

 


Колега и на мен са ми се въртяли такива мисли, но не е толкова лесно...
Преди всичко провери дали телефона ти може да извежда видео, защото почти никой телефон вече не поддържа MHL или SlimPort...

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 

 

Здравей колега телефона не е никакъв проблем дори да не  вади картина през кабел то може да извадиш безжично с модулчето което колегата е дал или подобно

Иначе моя телефон може дори да стане настолен компютър през едно друго модулче за Samsung DeX режим но ще е неудобно за кола тъй като има мишка клавиатура и т.н но има и опция за превключване в screen mirroring през usb type C и в същото време зарежда телефона

Което е добър вариант но за него трябва конвертор от HDMI към RCA  жак

И него съм го поръчал очаквам да пристигнат и започвам да експериментирам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра. Като приключиш да се похвалиш как е станало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз съм любопитен, сега ги разгледах - ами то идеално ще стане с моя вход за камерата дето я ползвам от едно време. Само вадя старата и мушкам модула...

Редактирано от sMARTBomber

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кой HDMI-RCA модул си поръчал, че нещо се колебая? Набелязал съм няколко за по 30тина лева и не мога да си харесам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой измислил ли е как ще се прехвърля екрана на навито към видео входа. Моста от 2 към 7 пин на DVD-то прехвърля -12v. Сам по себе си не прехвърля екрана, трябва ба се комбинира с включването на задна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко получих модула за прехвърляне на картината от телефона още не съм го тествал да ти кажа впечатленията ми от него Това е модула иначе картината от навигация на задна се прехвърля с подаване на ток по един кафяв кабел който се реже и се закача на видео сплитера не би трябвало да представлява проблем но ще видим на полева обстановка :D

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20190816_210154.thumb.jpg.a3c89e900da26f3c0baeb86ad0a2cc87.jpgизвинявам се че снимката е на страни но не мога да я обърна 

Поиграх си с този донгъл и смея да твърдя че ще е перфектен :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активирането на видео сигналаSmartSelect_20190816-213357_AliExpress.thumb.jpg.69e20bc33832f60bd5970b800a00c284.jpg на навигацията мисля че ще стане с този модул и така ще си имаш камера и каквото пожелаеш 

Синия кабел Reverse trigger се връзва за края който идва от инсталацията на кафевия кабел за който говоря а Monitor  trigger се връзва за другата част на кафевия кабел който отива към навигацията (за момента само на теория си го представям ,виждам и чета от форума за Civic 8 ) до края на другата седмица мисля че ще съм го изпробвал всичко това на практика 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра. Дано стане. Точно къде е този кафяв кабел, който мислиш да режеш?  На букса на навигацията от зад ли? Защото видео входа е на гърба на DVD то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента не мога да пратя снимка тъй като е на компютъра но точно така на самото ДВД кафевия кабел влиза в 6 пинова букса ако го гледаш отзад двд то долу в ляво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно на моята буксата е 8 пина с 7 жила и +12V при задна идва по зелен кабел.

IMG_20190816_132619.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно на акорда са го оставили зелен вързах модула за проба на чинча без другите щуротии картина получих от телефона но имам проблем с позицията и ще видите от снимкат20190819_192508.thumb.jpg.69a21aaa2b27d39c6557682f2eac2182.jpgа иначе при резолюция на телефона 2960х1440 трудно се четат улиците от waze и трябва да се сваля резолюцията от телефона  иначе бива картината received_466493817521184.thumb.jpeg.0c77e358502b97cdcfa9093a3a0b6dbb.jpeg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е че навигацията работи под видео формат NTSC а модула за screen mirroring работи в PAL формат използвах конвертор от HDMI с опция за избор на видео формат 20190819_225927.thumb.jpg.1f68962fee91f59599e3f735f47b136e.jpg

И нещата се случиха :D най добрия вариант е устройство което работи на NTSC за да няма още 1 устройство и мрежа от кабели.

 

Качвам малко снимки не са с много добро качество но с моя телефон нямаше как да снимам :(

received_642588889562698.thumb.jpeg.65e9408238335d98e2edf033b95b2b62.jpeg

Waze на 1920х1024 резолюция на телефона

 

received_483462335827143.thumb.jpeg.7df1409fe747e7587dc91c3e8ba6fb92.jpeg

 

 

 

 

 

Waze на 

2960х1440

 

 

 

 

 

 

 

И малко Youtube

received_369310040419814.thumb.jpeg.daef515cbb5bf206d8954dae104a29fb.jpegreceived_396336427568625.thumb.jpeg.9c778dc9e4a05bdee26ca35ae36e3d14.jpeg

П.С на камерата за заден ход и на картината от телефона имам нещо като смущения и се опасявам че проблема ми идва от кабелите които ползвах за направата на буксата към навигацията вие имате ли такива проблеми с картината  

Редактирано от djolev
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си буксата към DVD-то. При мен в началото като инсталирах камерата за заден имах смущения от контактуващи кабели на пин 4 и 5. Смених буксата и нещата се оправиха. Иначе се е получило доста добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи това иска и конвертор към NTFC, така като гледам другото устройство е:
https://s.click.aliexpress.com/e/mgA5MHTS
Но и то май е PAL поне от някои коментари...

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но това устройство което съм качил hdmi2av има конвертор в него и е по-функционално а иначе писах на китайците за това бялото устройство и чакам да се свържат с инжинерите им да ми кажат на 100 процента дали поддържа ntsc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах модула който колегата го предложи в пост #2 всичко е точно

Когато вкараш задна се показва картината от нея дори да е натиснато копчето за винаги предна камера 

Ето и схемата на връзване

20190825_165006.thumb.jpg.3cd430c103e2ea91927bf652632adcdf.jpg

На тази букса се прекъсва зеления кабел и двата му края се връзват по схемата горе

 IMG_20190816_132619.jpg.024fd6ed6a742a8fca723861bb675908.thumb.jpg.14f277c09403343b04849e9b30197abd.jpg

 

Редактирано от djolev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля и аз вече да се хвърлям че все повече ме гложди :)

Само не знам дали да купувам кръглия модул или този белия и дали да взимам конвертора към NTSC...


За момента трябва да се купят 3 устройства:

-Модул: 1 или 2 зависи дали има NTSC

- ако няма: Конвертор 

-Суич за задната камера

 

Дано да разберем скоро, защото от утре има намаления в Aliexpress и ще се поръчва... :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Да разбираме ли , че този театър го играете за да получите една картина, но без звук?

Предна камера ли е крайната цел или нещо повече?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно на мен ми допадна идеята за предна камера, но като гледам нещата се развиват. Колкото до звука все си мисля, че с преход 3.5mm/ RCA през yatour или там каквото устройство има ще стане. Аз за предната камера направих едно модулче с обикновено реле пуаска +12v през отворения контакт към реле за време В206. При подаване на контакт В206 работи 20 секунди и пуска захранване към предната камера. След това изключва и чака .Сигнала от задна съм го вързал за бобината на обикновеното реле и така да активира след задна за нови 20 секунди релето за време. Така дори и да текат тези 20 сек. при минаване на R захранването към В206 прекъсва и е активна само задната камера. Също сложих и няколко диода за да не връща захранване от навигацията към модула и да не ми свети и крушката за заден ход докато работи предната камера.

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За звука имам 2 варианта с моя Yatour: Bluetooth (с добавка) или жак - не е проблем!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този "театър" го играем да извадим картина на навигацията ако щете и от видео касета лично аз съм решил да си пускам картина от телефона (функция която я имат доста съвременни коли с навигация) малко по-горе в коментар #22 съм показал моята крайна цел изпълнена 

Звука мога да го извадя от телефона по 2 начина

1.С Bluetooth  FM transmitter

лично аз ползвам на дъщерната фирма на xiaomi такъв и качеството е топ 

2.През дигиталния Cd changer както каза колегата

моя е китаец за 50 лв от тия с жълтия етикет имам USB и 3.5мм жак но не обичам кабелите и си ползвам трансмитера а и трябва да извадиш флашката за да превключи на жака .

Та картината се вади с звук безпроблемно и по моя груба сметка всичко това може да се направи за около 100 150 лв вместо да си лепите стойки по прозореца или да се чудите къде да си сложите телефона по таблото въпреки че моя телефон все едно е правен за вратичката на DVD-то е неудобно да надзърташ на долу да го гледаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, нямам снимка да покажа, но моя телефон директно го слагам на екрана на навигацията и хем стои много добре, хем се слага и маха много лесно. Минусът, разбира се, е, че не може да се ползва екранът за климатика и радиото отдолу (а само бутоните). Затова ползвам и втората опция – вратичката на ДВД РОМ-а. Двама вече са ме питали впечатлени как ползвам google maps на навигацията, а то просто в колата тъмно и не виждат, че има телефон пред екрана.

 

Иначе в началото и аз търсех подходящо място за стойка за телефон – ами мисля, че в тая кола просто няма подходящо място за стойка. Навсякъде е голям компромис (за мен поне).

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вратичката пада при тръскане, а и идеята да си изкараш телефона на екрана на колата си е доста по яка!

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-яка е идеята, няма спор, но аз съм с пре-фейс и нямам видео входът.

 

Иначе проблемът с падането съм го решил с малко лепнат материал, изрязан от китайско матче с „уж-нано“ технология, което лепи на гладко без лепило. Така се получава нещо като гумена повърхност и не се хлъзга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.08.2019 г. at 21:27, Ivan_Ch написа:

Принципно на мен ми допадна идеята за предна камера, но като гледам нещата се развиват. Колкото до звука все си мисля, че с преход 3.5mm/ RCA през yatour или там каквото устройство има ще стане. Аз за предната камера направих едно модулче с обикновено реле пуаска +12v през отворения контакт към реле за време В206. При подаване на контакт В206 работи 20 секунди и пуска захранване към предната камера. След това изключва и чака .Сигнала от задна съм го вързал за бобината на обикновеното реле и така да активира след задна за нови 20 секунди релето за време. Така дори и да текат тези 20 сек. при минаване на R захранването към В206 прекъсва и е активна само задната камера. Също сложих и няколко диода за да не връща захранване от навигацията към модула и да не ми свети и крушката за заден ход докато работи предната камера.

Предната камера дойде и ето го резултата...

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...