Jump to content
mittaka7

Колко газ ти харчи Хондата

Recommended Posts

Здравейте,

Търсих такава тема за разхода на газ,но не открих.

Предлагам в тази тема да споделяме кой двигател с каква газова какъв разход дават колите ни.

 

Леджънда от подписа от почти два месеца е на газ BRC за 6к км среден разход 17/100км.60/40%градско извънградско.

По борд за последните 3к км изписва 14/100. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Црв 1 автомат B20Z1

Градско-извън градско 70/30

IMG_20190802_141852_1.jpg

Редактирано от Stefan4eto
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.07.2019 г. at 22:53, mittaka7 написа:

Леджънда от подписа от почти два месеца е на газ BRC за 6к км среден разход 17/100км.60/40%градско извънградско.

По борд за последните 3к км изписва 14/100. 

 

 

Твоя двигател е чувствителен  към газта!

При неправилни настройки и реглажи те чака основен ремонт!

 

При мен разхода средно е 11/100!  К24Z3, автомат, комби!

Градско в София между 14 и 17/100!

Извънградско по магистрала  12/100!

С 90км/ч най-икономично  10/100!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R20A2 автомат црв 3

Га Градско 17/18

 Извънградски 11/12

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
17 hours ago, darius said:

 

Твоя двигател е чувствителен  към газта!

При неправилни настройки и реглажи те чака основен ремонт!

 

При мен разхода средно е 11/100!  К24Z3, автомат, комби!

Градско в София между 14 и 17/100!

Извънградско по магистрала  12/100!

С 90км/ч най-икономично  10/100!

 

Колега моят разход е едно към едно като твоя. Градско понякога мога да отида и в 18 литра на 100 км, моторът е к20а4, автомат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Diezz в какво се изразяват неправилните настройки за да съм подготвен?

С няколко колеги говорих вече са на по над 30к км даже единия 50к км и си карат без проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 7.95 литра газ (по 88ст литъра - за 7лв)  - 67км. От тях около 8...10 км са градско. Т.е. около 11,9/100. Лято е... 😃

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LPG Consumption:12,03 l/100km 95.403 km and 11.477 l

Gasoline Consumption: 1,02 l/100km 86.828 km and 883 l

За почти 100к засичане 12 газ и 1 бензин на 100км.

На база цената на зареденото гориво са точно 13лв на 100км.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda crv rd1 128 к.с., автомат с газова уредба романо слагана и настройвана от Маркони. Под 12,5 газ на 100 не мога да падна при никакви условия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе долу заводски разход +20%. Звучи нормално.

 

Да не съм офф, мога и в тази тема да пусна моя разход. Синьото е реалния разход, жълтото е тенденцията. Трите образувани „облака“ от точки са градско, извънградско и магистрално каране.

Screenshot_20190817-200039~2.jpg

 

Accord VII K24A3, комби, Автомат с газова BRC. За последната 1 година: градско 16.1 л/100км, извънградско 9.1, магистрално 9.9. Среден разход 12.8 като съответно отношенията на изминати километри са 49%/20%/29%

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята гондола 2.0 АТ ,14-15 градско, карането е основно на къси разтояния , газовото е Романо.

Струва ми се множко , но като се замисля с тези карания на къси разстояния е нормално.Очаквам зимата да удари 16 , и естеносвено зависи и от качеството на газта.... За извънградско според зависи как я настискам ... единт път 10 ,друг път с климатик 11-12 :)  И като цяло в момента леко съжалявам ,че не взех 2.4 , но здраве да е :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CR-V I, 147к.с. 1999г

Извънградско: 11л/100км

Градско:  >13л/100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се, че имаше такава тема ... Че даже и успях да я намеря :wacko:

Само дето като съм писал, че ГИ е BRC, леко съм излъгал! Това бях поръчал и платил на газаджията... пък той да сложи сбирщайн. Направо да не повярва човек, че газаджия може да се държи така;-)

Редактирано от kalintry
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай повечето правят така казват ти марка и после само единия елемент е такъв,всичко друго евтини турски части ,че и твърдят че са по-добри от морковите. Дори известни сервизи правят промоция уж на марка газово и ти слагат пак някоя друга турска част, да нямат загуби а клиента се вързва.   Всичко е напълни джоб ама  не твоя, слагат ти нещо за 400лв взимат ти 900лв. Затова като взимаш колата проверяваш всяка част,или поне четеш документа за сглобката там трябва да пише всяка част ,а и вече го искат при годишния преглед за регистрация на газовото. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.08.2019 г. at 15:23, CARPERA написа:

Не се притеснявай повечето правят така казват ти марка и после само единия елемент е такъв,всичко друго евтини турски части ,че и твърдят че са по-добри от морковите.

Я виж тук на първия ред за BRC пише инжектори Хана.А това се предлага от BRC България.А Хана не е BRC!

https://www.brc.bg/ceni_clienti_2019.pdf

По тази логика и автомобила Хонда не е Хонда, защото гумите не са Хонда, свещите не са Хонда.........абе сбирщайн!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че BRC  Бг предлагат да се монтират на тяхната системи други инжектори си е тяхно решение,по долните редове предлагат техни. 

Аз говоря за сбирщина газови  на които нищо не е от една марка просто събрани за да се спечели повече и под карани някак си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БРЦ могат да ти сглобят почти всичко според желанието на клиента. Желанието на клиента разбирайте - "нещо по-тънко да направим". Иначе много хора си мислят, че някой монтажник като им монтира евросонда БРЦ и автоматично системата става БРЦ, а всъщност може е да е сбирщайн от всякакви китайско-български-латвийски пръчки. 

 

По темата: Разхода на бараката го имам в подписа.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд Турър 2.0 с Ланди Ренцо слагано в Италия 9-10 твърдо газ повечко градско. ЦРВ 2001 със Заволи слагано в Италия почти същия разход повечко градско каране. Стрийм 2003 2.0 с Ловато по-малко от Акорда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.08.2019 г. at 10:24, CARPERA написа:

Това че BRC  Бг предлагат да се монтират на тяхната системи други инжектори си е тяхно решение,по долните редове предлагат техни. 

Не е тяхно решение защото дюзите Хана са заложени в програмата.А програмата не се пише от BRC България!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Кейхин, но няма Хана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 1000 км по маршрута София-Кушадасъ 13/100 с вкл клима през цялото време.Цена на газта е около 0,95лв

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не успявам да стигна 13/100 с климатик градско.

Извънградско - 120км/ч на магистрала автопилот и около 100км/ч извън магистрала - съвсем малко падна под 8/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХРВ -1.6 -105 кс. 10л.газ смесено каране ,зимно 11.5л ,  хонда сивик 1.4.-90кс-8л смесено на газ ,зимно 9-10л с много работа на място почти не я гася 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sivic 1.5 - 114 k.c 10/100 градско/извънградско смесено със климатик постоянно, сега зимата ще я видя от скоро я имам колата, но ще го до го докара до към 10 сигурно. Интересното за мен е че като влезне на ECON режимa дали със 115-120км на 3000 оборота или със 140-150 3.5-4000 оборота почти няма разлика във разхода 1л на бутилка, пак същия разход / километри. Ама кой да я жaли като колата си иска газчита😀 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с d15z8 аеродеск смесено софииско градсо извънградско 8,5 газ нормално каране без много тежки задръствания.но найстина при еконо режима няма значение скороста за разхода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте идея от къде може да идва този филм... Градско със 12 литра газ 55 км ,  онзи ден ботевград- софия 120ккм + 60 градско =17 литра газ ... Ходих при газаджията всичко е супер от към сместа ?! И като цяло градското ми е ужано средно на 100км 22-24 литра , стига съм и 28 на 100... Така е от 3 месеца насам, чистих MAF сензора , възможно ли да е от някои ламбда сонда ?! Все си мисля ,че колкото и да карам на къси разстояния от сорта на 10 км пак макс 16-18 примерно .... Колата си върви прилично , нямам забележки ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях в подобен филм. При мен се оказа неправилно подбран размер на щуцерите при колекторите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо грешно в газовата или лоша  настройка, или  газаджия които не иска да си признае че не е за тази  професия 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, xaxo написа:

Аз бях в подобен филм. При мен се оказа неправилно подбран размер на щуцерите при колекторите.

Колега нещо насоки какъв размер е би трябвало да са ?! Да взема да премеря или не мога, щуцер говорим преходника които се навива във колектора ?! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е друга кола,друг мотор и друга марка  газова.Всички газови едва ли ще са с еднакви щуцери.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както каза колегата преди мен, не е copy paste тая работа.

Търси инфо, ти или газаджията, за твоята кубатура и модела дюзи какви размери се препоръчват.

А може и да не са те проблема, аз просто споделих какво беше при мен. Имах голям разход около 19 градско, после го смъкнах на около 11, с по малки щуцери.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
11 hours ago, jungles said:

 

 

.. Ходих при газаджията всичко е супер от към сместа ?!

Смени то тоя дето ти казва че всичко е супер с тоя разход. 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, CARPERA написа:

Смени то тоя дето ти казва че всичко е супер с тоя разход. 

Човека беше учуден и той , случват се грешки по принцип , може нещо и по колата да е ... надявам се скоро да се реши тая странност...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колата е CRV-3 , R20A2, автомат-газовият инжекцион е полски, колата направи скоро 160х. км. Смесен разход София и околностите 13. Но да споделя нещо друго: Предишната смяна на масло сложих MOBIL SUPER 3000 5W30. По едно време ми направи впечатление, че с 40 литра минавам 350 дори 360км. За маслото въобще не свързвах нещата. И понеже газовата ми е в гаранция, а сервиза е до мене я закарах нещо да не харчи и безин/ до колкото знам тая газова я има тая функция, само,че като много се натовари подава и безин/ Закачиха я момчетата и по тангентата дай дръпни дай намали- всичко си е ОК. Даже викат ти си първия, който идва, че му е намалел разхода. Като минах 6х. км с това масло вече си бях взел MOTUL 5W40 и нещата се върнаха на старото положение. И чак после гледам на старата туба масло " намалява разхода на гориво" тинтири минтири. Е при мене го намалява действително! За следваща смяна пак съм приготвил от него само дето аз доста карам и се пада на три месеца да сменям.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш,може да я почерпиш следващият път, с едно ESP 5W30.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене го има тоя филм със маслото, но пък го гори. Hезнам от маслото ли е или от добре регулирани клапани ама на 30 литрова бутилка карам 50-60 килиметра повече от преди, а не смесва бензин. И сега ще го смятам кое е по добре, да сменя маслото и да харчи повече или да наливам масло за по малък разход😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си кажа и аз😁

Като сложих моята  Prince VSI -2,  бях с масло Ravenol 5w30  (пълна синтетика) , имах разход 14/100 газ градско... По препоръка на Маркони, сложих  оригинално   Honda 0w20... Разходът падна на 12,5/100 L... 😊

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...