Jump to content
inspektora

Тракане откъм багажника на CR-V 3G

Recommended Posts

Здравейте, откакто съм купил колата, имам едно дразнещо тракане, което се чува откъм багажника при преминаване върху големи неравности. Отначало мислех, че е нещо в багажника, но след като проверих и укрепих всичко около резервната гума и корите, тракането продължава. Изключих и механизмите на задните седалки, защото при вдигнати седалки пак трака. По окачването и ауспуха всичко е проверено. Звукът е като нещо разхлабено, което се удря в метал и е много дразнещ. Някой имал ли е подобен проблем и сещате ли се какво още да проверя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачен апарат???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 48 минути, todor88 написа:

Спирачен апарат???

Хм, не знам. Това се чува като чукане в купето. Какво по спирачния апарат може да чука? Накладки едва се биха чували така. Не е някакво глухо тропане, а звук, сякаш пожарогасителя се удря в някъде в багажника.

Редактирано от inspektora

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо или някъкав механизъм откачен на 5 тат  врата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си го мислех, клатих, друсах вратата/капака на багажника, нищо не се чува 🤔 И въобще, клатейки колата по всякакъв начин, не мога да предизвикам чукането. Само при минаване на голяма неравност се чува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Задни амортесьори.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах такова тракане, но така и не разбрах каква е тази планка, която майстора затегна за да спре.

Обясни ми че била м/у резервната гума и задна дясна гума - някъде в купето, държала се на 5 болчета. 

След като я затегна всичко е ОК, а преди това ме побъркваше. тракаше като махало и само на неравсности, на бабуни не се чуваше.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, kyna написа:

и аз имах такова тракане, но така и не разбрах каква е тази планка, която майстора затегна за да спре.

Обясни ми че била м/у резервната гума и задна дясна гума - някъде в купето, държала се на 5 болчета. 

След като я затегна всичко е ОК, а преди това ме побъркваше. тракаше като махало и само на неравсности, на бабуни не се чуваше.

Точно така е и при мен. Къде да я търся тази планка? В багажника или отдолу?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го имаше това тракане но беше от 5-тата врата. Хондата е 2-ра генерация и много лесно можеше да се разклати вратата като се хване за резервната гума, тъй като е отвън. Интересното беше, че както и да се опитвахме да клатим 5-тата врата без да се хващаме за резервната гума, тя не тракаше, изглежда сме нямали опора да я раздрусаме по силно, но след като се хванахме за резервната гума и заклатихме по сериозно вратата хоризонтално, а не вертикално започна отчетливо да се чува това тракане. Центровахме и затегнахме хубаво пантите и всичко заспа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, inspektora написа:

Точно така е и при мен. Къде да я търся тази планка? В багажника или отдолу?

 

Такава "планка с 5 болта" , както я описва колегата, може евентуално да е, шапката на някой от амортисьорите. Сгъни задните седалки, и на страниците долу, ще видиш две  декоративни пластмасови капачета. Махаш ги и ще видиш под тях, тези шапки и ще можеш да ги провериш дали са стегнати.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверили задните биалетки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, itcebel написа:

Проверили задните биалетки?

Всичко по окачването е проверено. Звукът не е като чукане от окачване, а като нещо разхлабено, което чука по купето. Ще проверя тези неща, които са предложили колегите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж и крика в стойката му,ако трябва го натегни малко за да стои плътно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, zograffa написа:

Виж и крика в стойката му,ако трябва го натегни малко за да стои плътно.

И това съм проверил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен като смених биалетки и тампони на стабилизиращата щанга не потраква при заклащане +неравност.

Не са скъпи ,лесно ги смених и сам.При лошите ни пътища окачването на колите си става консуматив за има няма 10 години...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих и тези планки над амортисьорите. Затегнати са и не е от тях 😓

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,,Подарък,, в задното гърне под формата на болт?Имах нещо подобно ха друга кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само предполагам - подобно тракане на друг автомобил се оказа разхлабен механизъм на задната чистачка. Извади всичко възможно от колата и се качи в багажника и някой да кара а ти се ослушвай от къде точно идва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, frizzante написа:

Извади всичко възможно от колата и се качи в багажника и някой да кара а ти се ослушвай от къде точно идва.

Май натам отива работата :wacko:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те седалките тропат точно когато са с вдигнати облегалки /т.е. са в нормално положение/! На 4-та генерация, а и на много други коли със свалящи се задни седалки се получава подобно тропане от механизма им за фиксиране! Обикновено се навива изолирбанд или самозалепваща гума на скобата, която е към купето, на предната и страна, там където се закопчава механизма на облегалката на седалката.

Пробвай това, лесно е, преди да разглобяваш други неща!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отработил съм го това. Пробвах с вдигнати седалки, т.е  откопчани, сгънати и опрени в предните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мятай се в багажник и почвай да слухтиш тогава...Успех! Ще го откриеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах подобно метално чукане в купето, само при неравности и дупки. Оказа се че е металният държач под средната задна седалка. Става въпрос за металната дръжка чрез която става придвижването на задната седалка напред. В дясната си част се беше разхлабила и подрънкваше по дупките. Реших проблема с парче гума която подложих дръжката и металната стойка на седалката. От тогава нямам проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих в сервиз и я огледаха отдолу за нещо разхлабено, но всичко е ОК 😣

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На гърба на задните седалки има едно желязо, закачено с ремък, което трака ако е оставено да виси, има специално място за него на гърба на седалката. 

Редактирано от Tokio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Tokio написа:

На гърба на задните седалки има едно желязо, закачено с ремък, което трака ако е оставено да виси, има специално място за него на гърба на седалката. 

Благодаря, но вече го отработих това. Уплътних и рефлектора на третия стоп, който тракаше, както и колана за средното място, който е на тавана, но не е от тях. Сега съмненията ми са към пластмасовите вежди на задната гума и наоколо.

Редактирано от inspektora

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с пластмасите ударих на камък. Вече на 90 процента съм локализирал тракането някъде над задното дясно колело. Вероятно е нещо между ламарината и вътрешните панели, защото трака при силно и рязко странично разклащане. Не ми остава нищо друго, освен да свалям пластмасовите панели отвътре и да търся. Какво ли може да бъде? Аз се сещам за коланите и въздушната възглавница.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 31.07.2019 г. at 7:22, inspektora написа:

Проверих и тези планки над амортисьорите. Затегнати са и не е от тях 😓

 

Хубаво си ги проверил, ама защо не махнеш задна дясна и не погледнеш дали ти е стегнат амортисьора.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трета генерация има ли тонколони в багажника.При мен в багажника точно зад лявата колона след като я свалиш се намира буксата за евентуален  теглич. Тази букса си ходи свободно в кухината от ламарината до пластмасовите кори.Провери ако имаш ти такава.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

. Колеги, и аз забелязах от известно време същия може би влудяващ звук... Все едно нещо квадратно и тежко се претъркулва някъде в багажника. Чува се като глухо хлопане. Няма метални нюанси в звука. Но аз не съм проверявал нищо, че багажника напоследък е все пълен с разни тежкогабаритни елементи

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размести напред/назад задните седалки. Промени наклона им. Провери дали са закопчани добре. Виж има ли промяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 9.08.2019 г. at 19:57, CARPERA написа:

Трета генерация има ли тонколони в багажника.При мен в багажника точно зад лявата колона след като я свалиш се намира буксата за евентуален  теглич. Тази букса си ходи свободно в кухината от ламарината до пластмасовите кори.Провери ако имаш ти такава.

Какво имаш предвид "лявата колона"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато застанеш срещу багажника левия говорител,първо  се маха декоративната решетка тя е на щипки и после на три май бяха болчета самия говорител.Там вътре между  пластмасовата кора и ламарината в кухината се намира тази букса.Наскоро си слагах теглич та за това я знам.

Това е за 1ва генерация CRV.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За трето поколение тази букса също отляво, зад панела на багажника, но беше прикрепена доста добре и няма начин да трака така. Мисля че преди години бях писал тук във форума със снимки за нея. (буксата имам предвид). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен чукането е отдясно, но пак някъде зад страничния пластмасов панел на багажника. Трудно ли се сваля този панел?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни тук

 

Темата е за друго, но се вижда добре как се маха панела, а и въпросната букса за теглича също. 

Дано е полезно. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря tanas4o! Ще ми бъде полезно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа, днес свалих страничния панел на багажника и там не открих нищо, което да тропа. Пробвах колата със сваления панел и вече е ясно, че звукът идва от окачването на задно дясно колело и вероятно от част, която е захваната към купето. Уж е проверено всичко, но тропането си остава. Както вече писах, чува се само при голяма неравност и е доста силно. За съжаление, не може да се предизвика с клатене или др., когато колата е на място. Някакви предположения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми прочети 2 пост, или накратко казано - почисти и смажи водачите на спирачните апарати и може да ти изчезне тропането. Също може да провериш накладките на ръчната и пружините им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като извадих теглича от отделението за резервната гума, тракането спря .

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...