Jump to content
stanimal

багажника не се отваря

Recommended Posts

Здравейте,

 

Нов съм във форума. Собственик съм на 2009г. Хонда Акорд ген 8 2,4L седан, на който не мога да му отворя багажника от копчето на шофьорската врата. Пробвах копчето в жабката, но пак не става. Едиствено се отваря посредством копчето на ключа и механично със самия ключ от ключалката която е зад задните седалки. Проверявах бушоните и нямаче изгорял такъв. Моля за съдействие ако се сещате за нещо. Благодаря! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигни подглавника на задната дясна седалка,там ще видиш един бутон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, но не виждам бутон, за което прилагам снимки. Моля за уточнение. 

20190730_181540.jpg

20190730_181530.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Грешката е моя.Много съжалявам.Лявата трябва.Дано си се сетил да вдигнеш и нея.

В упътването пише,че седана има там бутон за багажника който се активира на -   on/of

Забравих да попитам с автомат ли си?

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей отново! От лявата страна има само ключалка, а не бутон, с която посредством ключа може да се отвори багажника, но няма он/офф позиция. Дефакто, багажника се отваря само с дистанционното и от тази ключалка, която се врътва на 90 градуса за да отключи и се връща в изходно положение. През бутона на шоф. врата и от комчето на багажника над рег. номер не може да се отвори все едно въобще тези бутони са без ток.

 

Друго което успях да видя е един бял кабел до бушоните, които са в ляво под волана. Всъщност можели да е от някой от тези бушони или този бял кабел? Прилагам 2 снимки.

 

Колата е автоматик.  Благодаря!

20190730_181923.jpg

20190730_181929.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Бушон няма да е, я виж тва в жабката:

 

https://h-tune.co.uk/club/data/attachment-files/2016/09/116962_IMG_20160922_174205377823.jpg

 

Редактирано от sashua

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 12 часа, stanimal написа:

Здравей отново! От лявата страна има само ключалка, а не бутон, с която посредством ключа може да се отвори багажника, но няма он/офф позиция. Дефакто, багажника се отваря само с дистанционното и от тази ключалка, която се врътва на 90 градуса за да отключи и се връща в изходно положение. През бутона на шоф. врата и от комчето на багажника над рег. номер не може да се отвори все едно въобще тези бутони са без ток.

 

Друго което успях да видя е един бял кабел до бушоните, които са в ляво под волана. Всъщност можели да е от някой от тези бушони или този бял кабел? Прилагам 2 снимки.

 

Колата е автоматик.  Благодаря!

20190730_181923.jpg

20190730_181929.jpg

 

При мен е комби и до колкото съм запознат има доста разлики със седановата.

Предпазител  номер седем търсиш.

 

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е комби не знам дали при седана е така, но за да отворя багажника с бутона на врата трябва да са отключени всички врати (при натискане за отключване ми отваря само шофьорската) и да е дръпната ръчната спирачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така. Нужно е двойно натискане, за да отвори всички врати. И все пак, ако всичко е отворено, копчето на самия багажник пак не функционира. Само с дръпната ръчна не съм пробвал, но ще опитам и ще дам обрата връзка.

 

Ако това не помага явно трябва да обърна внимание и на бушоните, които не съм знаел че има отпред под таблото.

 

Мерси за съдействието, фенове-колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, отново! За съжаление не се получава нищо при дръпната ръчна спирачка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е писал @sashua провери копчето в жабката да не е повредено или разскачено. Не би трабвало да е предпазител, щом можеш да отвориш дистанционно от ключа. Ръчната спирачка в случая не играе никаква роля. С и без нея трябва да може да се отвори. Също така няма и значение дали ти е отключена цялата кола или само шофьорската врата. Единственото което забранява багажника да се отваря от бутона на шофьорската врата и от бутона над задния номер е копчето в жабката. Това е направено с цел ако оставиш колата например на автомивка и имаш нещо ценно в багажника да изключиш прекъсвача в жабката и след това да я заключиш (жабката) с ключа. По този начин само този който има ключ в себе си може да отвори багажника, дистанционно, или механично от ключалката зад лявата задна седалка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
7 hours ago, Митко Йотов said:

Комбитата нямат бутон в жабката.

И какво от това, след като авторът е със седан? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегите които не са със седан да не търсят,те и ключалка на задният подглавник нямат.За автора няма нищо общо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...