Jump to content
KalubeR

Пуши само на скорост с отнета газ/затворен дросел/

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте!

Да ударите едно рамо за моя проблем,че майсторите само дигат рамене,а и аз не знам точно какво да правя.

Значи имам японка хеч,D14A4,газ/бензин с плочка във филтъра/най-обикновена газова/.

Проблема ми е ,че харчи масло само когато пускам на скорост без газ.Карам примерно с 80км/ч на 4-та и отнема газта след около 3-4 сек. започва да пуши леко

/виждам го в огледалата/ ако продължа така на 4-та и подам газ след около 10 сек. зад мен стават облаци син дим.../продължавам да давам газ/,

изчиства и спира да пуши.

Ходя често към Видин и съм си правил експерименти,ако не изключвам от скорост,когато намалям или пускам Петрохан/примерно/ до Видин  маслото го няма на пръчката ако е било на макс. в София.

Ако при всяко намаляне на скоростта изкл. от скорост или пускам по инерция,до Видин и обратно до София,маслото си остава на макс.

От смяна до смяна /10 000/ губи около 500-700 гр. ако карам без да пускам на скорост. 

Пробвал съм да поддържам и висока скорост/140-180/,маслото не мърда ако не намалям на скорост с отнета газ.

 

Някой майстори ми казват,че може да е пукнат водач на клапаните и от там да засмуква масло при затворен дросел.

Други казват,че това са си сегменти,мерих компресията наскоро- 11,4 на първи;11,3;11,2;11,4 на четвърти.

Махах отдушника на картера,който влиза в смукатела отдолу,никаква промяна/мислех.че може да засмуква масло от там/

Ако трябва да дам още някаква информация или да тествам нещо,казвайте.

Сега карам с Total 10W40,преди с Motul 10W40

 

Поздрави,Калин!

Редактирано от KalubeR
добавяне на марка масло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Закарай я на майстор  който разбира от Хонди

Махни го тоя  Тотал  най големия ментеляк който можеш да насипиш в двигатела.  

Мотула е бил добре.

Бих ти препоръчал този майстор 

Ето  отзивите за него

 

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май така ще стане,ходил съм при него за части ама много отдавна.

А и не познавам никой,който да разбира повече от него 👍

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с този мотор. Правих основен ремонт при Фена, заради същият проблем. Карам много и често на моторна спирачка, и наистина има резон в това, да се губи повече масло. Може би е свързано с ниската компресия в цилиндрите, от въпросният работен режим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, KalubeR написа:

Май така ще стане,ходил съм при него за части ама много отдавна.

А и не познавам никой,който да разбира повече от него 👍

Бегай при Ванката и няма да иамш ядове.;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.07.2019 г. at 13:30, goldbyrk написа:

И аз съм с този мотор. Правих основен ремонт при Фена, заради същият проблем. Карам много и често на моторна спирачка, и наистина има резон в това, да се губи повече масло. Може би е свързано с ниската компресия в цилиндрите, от въпросният работен режим.

да ама аз на моторна не го виждам тоя зад мене в огледалата от облаци дим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сваля главата и я закарам да я надуят,дали ще се разбере ако има пукнати водачи на клапаните?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш я , шлайф,препасване на клапани,нови хубави гумички, сегменти, лагери и готово.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите по горе са ти го написали какво трябва да направиш. Като имаш болежки ходиш на доктор или само по телефона той ти дава рецептата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...