Jump to content
vladostojanov

Проблем със задните врати на CRV III

Recommended Posts

Здравейте! Взех си CRV III преди три месеца и впоследствие установих, че задната дясна врата не се отваря отвътре. И не - не е копчето за родителски контрол. Независимо в какво положение е копчето, вратата се отваря само отвън. Не става и при натискане на копчето за централно заключване от шофьорската врата. Лошото е, че преди малко взех колата от автомивка и малкия не успя да отвори и другта врата. Сега двете задни врати се отварят само отвътре, което е супер изнервящо. Дали аз пропускам нещо или има някаква повреда? Да не би да е типичен този проблем за модела? Още не съм и разучил всички капризи и моля за съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно отвън или отвътре не се отварят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, frizzante написа:

Последно отвън или отвътре не се отварят?

Отварят се само отвън.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А отключват ли се нормално с другите врати?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 2 часа, frizzante написа:

А отключват ли се нормално с другите врати?

Да, отварят се. Но допреди няколко часа нормално се отваряше и задната лява. След автомивката се оказа, че отвътре не може да се отвори. Не, че обвинявам някой от автомивката де. Нямам идея какво е станало.

Редактирано от vladostojanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, питам дали се отключват а не дали се отварят. Седни отзад и отключвай/заключвай. Виж дали се движат палчетата нормално. Заключи/отключи няколко пъти детския контрол. Виж някаква закономерност виждаш ли. Виж гофретата между купето и вратите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, frizzante написа:

Колега, питам дали се отключват а не дали се отварят. Седни отзад и отключвай/заключвай. Виж дали се движат палчетата нормално. Заключи/отключи няколко пъти детския контрол. Виж някаква закономерност виждаш ли. Виж гофретата между купето и вратите.

Да, отключват и заключват се нормално. Палчето си се премества от червена позиция в черна. И с клюач, и с копчето на вратите пробвам. Абсолютно нищо необичайно не мога да открия, нито някаква закономерност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори вратата и виж има ли едно малко лостче. Ако има по всяка вероятност е преместено в позиция която заключва от вътре вратата и може да се отваря само от вън. При забърсване с гидорията са го бутнали ,до бравата точно.

 

Изпратено от моят SM-A505F с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мите, не е от там - той човека го казва още в първото мнение, освен да има нещо друго в предвид за това:

 

Цитат

 ....И не - не е копчето за родителски контрол. Независимо в какво положение е копчето, вратата се отваря само отвън..... 

 

Най-вероятно, се се разкачили някои лостчета вътре / счупила се е щипката и е излязло е от ухото и вътрешната дръжка не работи/, но за целта трябва да се свали тапицерията и да се погледне.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 52 минути, Emicha написа:

Мите, не е от там - той човека го казва още в първото мнение, освен да има нещо друго в предвид за това:

 

 

Най-вероятно, се се разкачили някои лостчета вътре / счупила се е щипката и е излязло е от ухото и вътрешната дръжка не работи/, но за целта трябва да се свали тапицерията и да се погледне.

Да, първото ми предположение беше, че копчето за родителски контрол е натиснато. Само, че проблемът явно е друг. Сега и двете задни врати се отварят само отвън. А това със свалянето на тапицерията хич не ми звучи добре 🙄

Редактирано от vladostojanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко щипки и винта са - няма нищо сложно.

Обаче без да се свалят корите /тапицерията/ на вратите, едва ли ще видиш къде е проблема.

Естествено, може самите палчета /копчетата за родителски контрол-както ги наричаш/,или вътре самия им механизъм, нещо да са заяли и да не се движат докрай в двете посоки, откъдето да идва и проблема ти.

 Може да пробваш с някакъв спрей от рода на WD40 , да пръснеш през цепката при палчето и да опиташ да ги раздвижиш евентуално и ако се оправят, няма да разтапицирваш вратите.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Emicha написа:

Мите, не е от там - той човека го казва още в първото мнение, освен да има нещо друго в предвид за това:

 

 

Най-вероятно, се се разкачили някои лостчета вътре / счупила се е щипката и е излязло е от ухото и вътрешната дръжка не работи/, но за целта трябва да се свали тапицерията и да се погледне.

 

Грешката е моя.Сори.:)

Бях останал с впечатление,че за комфорт модула става на въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как от автомивка , да спре отварянето отвътре. Нищо електрическо няма , което да е свързано с жилото отвътре , за да спре след мивка. Убеден ли си , че гледаш правилният бутон за детската защита.  Направи една снимка че нямам 3-ка под ръка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със сигурност още в началото не са се отваряли отвътре! нямам как иначе!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.07.2019 г. at 7:28, docev написа:

Няма как от автомивка , да спре отварянето отвътре. Нищо електрическо няма , което да е свързано с жилото отвътре , за да спре след мивка. Убеден ли си , че гледаш правилният бутон за детската защита.  Направи една снимка че нямам 3-ка под ръка.

Колата не е при мен от няколко дни, ще го снимам като си я взема. Но не мисля, че бъркам копчето /шалчето/. Става въпрос за копчето, което е до дръжката на всяка от вратите и при заключване/отключване щраква червено/черно. Наясно съм, че не е от автомивката проблема, просто като я взех оттам го установих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.07.2019 г. at 11:33, sttekata написа:

със сигурност още в началото не са се отваряли отвътре! нямам как иначе!

Колега, със сигурност едната от задните врати се отваряше отвътре  до онзи ден. Все пак хората отзад слизаха оттам. За задната дясна не съм съвсем сигурен, защото разбрах около седмица след като я купих и сам започнах да си задавам въпроса дали си е била така или после нещо е станало

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 4 часа, vladostojanov написа:

...... Но не мисля, че бъркам копчето /шалчето/. Става въпрос за копчето, което е до дръжката на всяка от вратите и при заключване/отключване щраква червено/черно...... 

 

Е аз вече съм сигурен, че бъркаш копчето/палчето 

Въпросното не е черно/червеното което показва дали е заключена вратата, а е бяло палче и се намира на дъгата /фалца  на самата врата, където ти е ключалката (механизма за затваряне на вратата).

Абе после ще ти снимам и ще ти я кача, за да видиш.

 

Ето това бялото палче :

DSC_1616.thumb.JPG.dd5a84054a12955f322a0bbf2e8f38f3.JPG

Редактирано от Emicha
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Точно това имах на предвид. 

Ама колегата не та не.

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емич браво. И аз 101% бях убеден .

До колегата Червено не червено , е отключено заключено . Мноооооогого , мнооооггооо голяма разлика за какво говорим. А на мивката като мине с пацала да забърсва и зависи на къде ще приключи , на там остава след кадърни миячи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е м.мка им,вчера един за малко да ми изкърти камерата за обратно виждане докато се опитваше да отвори багажника.Добре,че го видях на време даже се опитваше да ме убеди,че това е копчето за отваряне.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ок, приемам критиката, ама и това копченце , заключващо всички врати, не е проблема. Пробвал съм и него - не е това...  Говорим за копчето, което е на шофьорската врата и до него е това за блокиране на прозорците, нали така?

 

Редактирано от vladostojanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти, или не четеш или не виждаш снимката  която съм ти качил.

Тези копчета на шофьорската врата, нямат нищо общо.

 

Имаш две бели палчета - само на задните две врати и всяко си отговаря за съответната врата!

Ако палчето е надолу към човечето, няма да можеш да отвориш вратата отвътре!

Ако палчето е нагоре - ще се отваря и отвътре! 

Аз по-ясно не мога да го обясня. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Emicha написа:

Ти, или не четеш или не виждаш снимката  която съм ти качил.

Тези копчета на шофьорската врата, нямат нищо общо.

 

Имаш две бели палчета - само на задните две врати и всяко си отговаря за съответната врата!

Ако палчето е надолу към човечето, няма да можеш да отвориш вратата отвътре!

Ако палчето е нагоре - ще се отваря и отвътре! 

Аз по-ясно не мога да го обясня. 

Ок. Пределно ясен си. Ще проверя. Мерси. И да - снимката не ми излиза по някаква причина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казва се защита за деца,когато палчето е към човечето(детето) то не може да отвори вратата от вътре със 140 на магистралата примерно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, zograffa написа:

Казва се защита за деца,когато палчето е към човечето(детето) то не може да отвори вратата от вътре със 140 на магистралата примерно.

 

Принципно със 140 пак не може , защото вятъра я затваря. Ма това е друга тема.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, със сигурност има нещо не сглобено като хората или счупено, примерно от удар във вратата или друго.

Колите , които се продават в БГ са само таралясници!

Хубавите коли си личат по цената и като я видиш.

 

Разликата с която си я взел ще отиде за ремонти.

Дано не е така , но от 10г насам не съм видял читаво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най често на мивка штракат детския контрол,има го на двете задни врати само,за да се види отваряш вратата и е до бравата,няма нищо общо с бутона които заключва четирите врати,или червеното палче😂😂😂😂😂😂😂

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той колегата няма и да се обади повече.

Отговорното поведение не е вродено,това се възпитава!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докладвам за развръзката със закъснение, защото колата не ми беше под ръка една седмица. Та, оказа се най-елементарното - имало едно бяло палче, което се вижда само при отворена задна врата :) Тъпо, ама не съм обърнал внимание. Явно в автомивката са го забърсали с парцала. В своя защита ще напомня, че колата ми е прясно закупена и някои уж очевидни неща ги научавам в движение 😉. И благодарение на хората във форума тук. Благодаря на всички за отзивчивостта – Emicha, zograffa, Митко Йотов и всички останали, спестихте ми нерви и главоболия. Поздрави.

Редактирано от vladostojanov
  • Харесвам 2
  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно нямаш деца та затова иначе всички съвременни автомобили имат тази шашма.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, zograffa написа:

Явно нямаш деца та затова иначе всички съвременни автомобили имат тази шашма.

Деца (1 брой) имам, ама съвременен автомобил - не :) Този ми е първия.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах Пежо 405 '88 година модел с такива палци на задните врати

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...