Jump to content
SystemError

Неразвиващ се болт на ролката

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте, старата хонда седи на припек докато реша какво да я правя (фейслифтова  англичанка 2000г  1.4 90коня двигател D14Z4). 

Проблема е следния: не мога да развия болта на отбяжната ролка, и ме е страх, че ако го напъна ще се скъса, понеже при по силен напън се осуква,  
Проблема е от майстора на стария собственик, който при смяна на ремъка и ролката е забравил да сложи уплътняващата шайба на ролката и е завил болта повече от необходимото, като съответно ролката играе около оста на болта в момента :shock:. Интересното е, че така успях да я закарам до Германия и да я върна в България на следващата година с този проблем, за което пуснах тото, но не ме огря :D.

Бъдещите проблеми, които виждам са евентоално: отвиване на болта и в следствие прецакана резба, което предполагам е по-малкото зло или късане на болта и доста повече главоболия или да карам докато не падне ремъка (което не стана за последните 10 000км :worthy:) понеже ремонта няма да е рентабилен при скъсан болт. 
Та какво бихте ме посъветвали в случея и какви са ми шансовете да се размина с "евтин" ремонт, понеже вече шлайфах и сменях гарнитура на глава и на практика, ако успея да отстраня този проблем "евтино" вероятно ще  я карам  като втора кола докато изгние (няма ръжда). 
 

Редактирано от SystemError

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, накисни го с нафта и изчакай няколко часа или нощ. Или WD 40.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно да стане накисването? :D

SystemError, развивай го, дано се отвие, резбата трябва да е ток.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 С ударен гайковерт би трябвало да се развие без проблем.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nunezz това с накисването не ми стана ясно какво имаш предвид.
s.s.d.d. целта е пробвам други методи, които не биха спомогнали да се скъса болта от раз както при опит с тресчотка, иначе до сега да бях му дал зор и да видя крайния резултат. 
aleksandur това с гайковерта си го мислех и аз, но проблема е че няма как да го набутам там за да действам по проблема или предлагаш да свалям двигателя?
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да го развъртиш рязко, с удър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 9 часа, SystemError написа:


 

И да се откъсне не е страшно, разпробиваш с по-малък диаметър свредло, развиваш остатъците и навиваш нов болт.

Редактирано от s.s.d.d.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малката подробност, че трябва да изкара мотора :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.07.2019 г. at 0:51, SystemError написа:

.....Проблема е от майстора на стария собственик, който при смяна на ремъка и ролката е забравил да сложи уплътняващата шайба на ролката и е завил болта повече от необходимото, като съответно ролката играе около оста на болта в момента :shock:....
 

Той майстора на стария собственик, може и да е прецакал резбата и да е сложил някакво подходящо лепило за резби примерно.

 

Иначе друг изпитан метод за отвиване, (естествено ако има място и може да се достигне до болта,а и не е би предизвикало евентуален пожар), е нагряване с горелка с насочен пламък и изстудяване - винаги има резултат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове не, че нещо ма ви е къс лоста. Моят не се отвиваше на ролката и на края два метра винкел ела миии . Направи само кръц и готово. А прееба 3 камъка преди това без да мръдне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Или се къса или се отвива. Ако се скъса  пак трябва да сваляш мотор , ако не с е скъса но преебе резбата пак сваляш мотор. Рискувай.  Задължително развивай с шестостен и гедоре, не със звездогаечен ключ. Шанса ключа да ти заобли главата е голям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай на загрял двигател, ако има химия на резбата от типа на локтайт ще отпусне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.07.2019 г. at 10:52, aleksandur написа:

 С ударен гайковерт би трябвало да се развие без проблем.

Да но първо с удар челно с як чук, защото явно или болта е опрял в края на отвора, или в края на резбата. И в двата случая мисля че ще помогне. Ударния винтоверт няма нищо общо от това на ръка. Ако не се лъжа болта е здрав.

П.С. Което не се получава с чук става с по-голям такъв.:bash: /БАТ ИЦО/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...